GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
před chvilkou se vrátil od pana "doktora" (tímto zdravím do budějic, peši jsi klasa, hraje jak víno).

GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier
_________________________________________________


Obrázek
zesilovač.
a ne ledasjaký.
tohle je PAN ZESILOVAČ.

zapnete lineární režim a nestačíte se divit.
to přece nemůže být pravda.
a ona je.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

takže peši.
až dojedu někdy do budějic
celý den platím všechno, co ty a tvá rodina a já v masných krámech smlsáme a vypijeme. včetně balónků, projížky koňským spřežením a portrétů od pouličního malíře.


o co se marantz pm75 ani nepokouší a co densen b100 lehoučce naznačí, to tenhle zesák rozbalí v solární síle.

je N E S K U T E Č N Ý ! ! !

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj dadafte
mluvíš hrozně přesvědčivě. Já si ho snad koupím, abych ho vyzkoušel.
Věřím, že starší stroje můžou hrát skvostně. Dříve tak moc nerozhodoval marketing. Dnes to bývá všelijaké, zvláště v nižší cenové kategorii.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

kup člověče. tak za dvojku bys ho mohl sehnat. jestli ti ho peši poladí, za 50 nebudeš chtít prodat. (jestli jo, za 1,5 ho beru :mrgreen: )
ale vážně - doufám, že dnes někdo dorazí a ty že koupíš. už se mě nechce za všechno ručit sám. před v7000 tkaničku, za něj co nejvíc jemných drátků - kroucenou dvojku nebo párovou 4-ku. dva tři dny volna.
je to ZESÁK.

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od sostakovic »

To dadaft:
Já ho viděl minulý týden v Plzni v jednom hifibazaru. Občas tam chodím okukovat krásné staré mašinky. Docela mě zaujal. Myslím, že cena byla vskutku lidová. Jestli si dobře pamatuju, tak kolem 2000

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

myslím, že už tam není... :-)

víš, to máš tak: chlápek, který si říká motxam, je hodně významný italský audiofil, dalo by se říci hifi guru. ověřit si není problém. a ten chlápek tvrdí, že jeden z nejlépe hrajících aparátů, který kdy slyšel, byl philips cd960 a grundig v7000, propojené obyč. tkaničkou a k bednám vedené kabely z mnoha hustých drátků. bedny pro teď vynechme.
já mám philips cd960, tak jsem si říkal, že teda testnu, co to ten motxam tvrdí. a sehnal jsem si grundig v7000. ten srandovní starý zesák, co se válí v bazaru za dva tácy. vypadá hnusně. výstupy na nějaké prehistorické konektory. zadarmo vlastně drahý. k tomu monacorský signál za 66 a cordial ultraflex cls 225-651, čili kroucený reprokabel 2x2,5mm2 z 651 drátků o průměru 0,07mm, 54kč/m.
takže jsem vlastně měl tu jeho sestavičku.
co bys řekl, šostakoviči, jak to hrálo?
tohle jsem napsal pešimu: "když jsem zapojil toho grundiga s cd960 začalo to hrát ABSOLUTNĚ
DOKONALE. ten ital ví, o čem mluví. proto oni skupujou ty zesáky. to je
konečná. nikdy, opravdu nikdy v životě, jsem nic takového neslyšel. hraje
cokoliv. vše naprosto božsky. já jsem dva dny a dvě noci jenom poslouchal.
byl jsem v extázi. nekecám. sypal jsem tam jedno cedlo za druhým a všechno
hrálo na posrání. nebral jsem telefony. zrušil všechny schůzky. vlastní
mamku jsem během hodiny skoro vyhodil... jestli to hrálo? víc. třeba
spirituál kvintet - to prostě zpívali lidi. to je opravdové hi-fi. toho se
nejde nabažit. high fidelity. vysoké rozlišení. dál už cesta nevede.
záznam sborového zpěvu jsou živí zpěváci přímo před tebou. studiové
instrumentální vychytávky jsou vychytané. hraje to nepopsatelně čistě,
vzdušně, lehounce - naprosto přesně. všechno je akurát. nevím, kolik jsem
slyšel cdček, hodně. nenašel jsem ani jednu chybu. nic nechybělo, nic
nepřebývalo. housle byly housle, triangl triangl, zbustrovaná kytara
zbustrovaná kytara. nikdy jsem nemusel přemýšlet, co slyším. okamžitě jsem
věděl. naprosto jasně a nepochybně, co to je za zvuk, nástroj, hluk... nikdy
mě nenapadlo - tady by to chtělo... něco. nevím co."


když se na to zpětně podívám, je to přece jasné! nejvýznamnější italský hifista asi těžko o nějakém křápu prohlásí, cituji: "Please, don't care about appearances: the V7000 (and V20 , V30) is a very top class amplifier."

very top class !!!, šostakoviči. ano. vystihl to docela přesně, ten motxam.


Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj dadafte,
až budu mít chvilku, zakoupím (zapůjčím) si ho k testíku. Také dost věřím na starší mašinky, pokud jsou v dobré kondici.
Proto bych tě chtěl upozornit na zesilovač Cyrus III, se kterým jsem měl vlastní velice pozitivní zkušenost. Je to u nás neznámá značka, ale je to myslím na škodu. Hraje opravdu fantasticky! Zvláště s repro Mission.( Vývoj probíhal společně s Mission)
Založím na něj vlákno, zaslouží si to

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od efičák »

Dadaft otevřel a byl v žalostném stavu. Nevyspaný, vystresovaný, zakázky se hromadily v rohu pracovny. Klasický syndrom Audiofilské neurosy.
Efičáku, teď něco uslyšíš!
Poslech Grundigu trval asi jen tři nahrávky. I za tu chvilku, mě Grundig přesvědčil. Nevím, kolik má na svědomí modifikace, asi je s tím dost práce. Hraje velmi chutně. Pokud přemluvím dadafta na návštěvu u mě, na své sestavě bych si troufnul posoudit lépe duel Densen - Grundig a ještě půjčím Panasonic SG-3000, z r.1981.

Uživatelský avatar
vadik
Příspěvky: 357
Registrován: 24 dub 2008 11:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od vadik »

Sakra Dadafte ty to umis popsat *2thumbsup*

chtel bych ho slyset. Asi si nejaky poridim na zkousku...

mel jsem Grundiga T 5000 - jeden z nejlepsich tuneru vubec! Lepsi byl mozna jen Revox. Neskutecny zvuk a prijmove vlastnosti.

krasne stare stroje

http://grundig.pytalhost.com/grundig81/

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od korys »

A co zesák PHILIPS,jak se s ním popasoval ve spojení s 960-tkou? Dadafte jsi v psaní nedostižně přesvědčivý,ale jak víš kdo to je ten Motxam guru? :)



Cyrus je v okolních krajinách velmi často zmiňovaná značka u zes.,takže to bude asi dost klasa :!:
Přes řeku do stínu stromů.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

fa860 je fajn zesák - do ložnice

fa960mk2 dorazí asi zítra. bude to mít velmi velmi těžké proti grundigu v7000.

jednak odkaz, co jsem uváděl. ten je kromě italštiny taky v pro mě srozumitelné angličtině. zajímavá je i ta korespondenční diskuse. zapojuje se do ní i někdo z česka, bych řekl. taky si najdi italská hifi-fóra. na několika z nich najdeš něco jako koutek velkého motxama. bohužel tomu nerozumím, ale z formy je jasné, jak důležitá je to pro špagetomilce persóna. no a poslední možnost je poslech cd960 + v7000. naprosto srozumitelné vysvětlení.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

a že italové skupujou grundigy je fakt. na německých hififórech se o tom ví. taky jsem někde četl, jak se někdo ptal, jestli má koupit předzesák grundig xv7500 nebo nějaký jiný, oba na e-bayi. odpověď zněla: jestli chceš grundiga, máš na to 5 minut. dýl nevydrží a jede do itálie...

itálie to je opera. árie. nabucco. a lidský hlas cd960 + v7000 zvládaly skvěle. třeba ten spirituál kvintet není nic moc nahrávka. přesto z nich chodí mráz po zádech.
taky jsem pochopil, co je 960-ka. na nestabilním racku tuctový player, na tvrdém podloží velmi dobrý přehrávač, s odpovídajícím zesíkem pak absolutní špička.

motxama se s tím nesere. o V5000 třeba píše: Japan-style amplifier: better than most of so-called "high end amplifiers" but not as musical as the V7000 or V1700.
já už konečně pochopil, co se myslí tou muzikálností. ne že to "hraje", ale že lidi zpívají. je to jako s tím chlebem. někomu, kdo ho nikdy neviděl a nejedl, jak chutná nevysvětlíš. musíš ho upéct.

a philips cd960 společně s grundigem v7000 jsou obzvláště dobře upečené...

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od bohus »

Do pr..le, přesně tento zesík (a funkční) byl na prodej v bazaru s CD na ul. Horní v Ostravě Hrabůvce. Při otázce na cenu - odpověď - 2000 a můžu jít níž. Když jsem mu řekl, že mu dám nějaké propojovací kabely (tkaničky), kterých mám plný šuplík, tak okamžitě slevil na 1000 a udolat jej na 500 by nebyl problém. Škoda, bazar je již cca od listopadu zrušen bez uvedení přesídlení.

Uživatelský avatar
vadik
Příspěvky: 357
Registrován: 24 dub 2008 11:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od vadik »

dadaft píše:a že italové skupujou grundigy je fakt....
rekl bych, ze italove skupujou vetsinu starych veci. Ja na eBay hledam stare JVC komponenty pro jednoho znameho sberatele a casto se o ne musim prat s italama, madarama a polakama...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host