hybrid digital amplifier NAD D 3020

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Lemon »

Zajímavý jak píšou ,že NAD D 3020 dával dvojnásobný výkon,než má v parametrech.
Nie wiem, czy dostałem jakiś inny wzmacniacz, ale "mój" D3020 oddawał aż 66 W przy 8 omach i 132 W przy 4 omach.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

Zavisi od impedancie repro a hodnoty skreslenia, ktoru povazujes uz za strop (ci stop).

Napr. pozri na tento graf: http://audio.com.pl/images/0/6/7/26067- ... 0_lab3.jpg

Pri limite skreslenia 0.05% dodal v teste NAD D3020 vykon 40W do 8Ohm, a 60W do 4Ohm.
Ak si zvolis strop 1% tak mas vykon 65W do 8Ohm a tych 120W do 4Ohm.

To ze NAD tvrdi ze to ma vykon 30W tak vlastne specifikuje maximalny vykon s maximalnou kvalitou a to aj do vacsieho rozpetia zataze nez 4 ci 8 Ohm.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od PítrsPraha »

Lemon:
Vzdyt to je ve specifikaci napsano naprosto jasne:
2 x 30W @ ≤0.005% THD
To neni nijak v rozporu s udavanymi cca 60 W pri 1% THD.

sekal
Příspěvky: 1490
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od sekal »

100 wattů a výše (při 1% THD a dvoukanálovém režimu) ten zesilovač nedá ani náhodou. Musíte si výsledky labor. testů srovnávat i s měřeními z jiných recenzí a z toho si teprve vyvodit relevantní závěry.

http://www.stereophile.com/content/nad- ... kyP5RRf.97
http://i.nextmedia.com.au/avhub/austral ... _D3020.pdf
http://nadelectronics.com/img/articles/ ... _Jun14.pdf

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

Njn, je to divne. Pravdepodobne pri merani v tom polskom casopise nieco zmrvili.

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od bartoli »

PítrsPraha píše:Jak to může být dobrý zesilovač, když nemá výkon >100 W do 8 Ohm, což je podle tvé teorie jedna ze dvou podmínek nezbytných pro dobrý zesilovač?
Všechny zesilovače hrají podle jiné tvé teorie shodně, tak jakto že je tenhle překvapivě dobrý, když jsou všechny stejné?

:-)
Tak me cituj presne vcetne kontextu slozite debaty o nizkozkreslujicim zesu a jeho definici, takhle trivialne me podsouvat neco hloupeho do ust o 100W/8 Ohm - co jsem takhle nikdy nenapsal - to se nedela.
Chovas se neeticky *thumbs down*

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

bh69 píše:Zajimavejsi nez 3020 se mi zda NAD 7050 - neni to "hybrid", ale DD (direct digital - prevod probiha az rovnou na vykonove urovni) jako DD390. Nema analogove vstupy (coz mne moc nechybi). Ma i nejakou formu DSP, bohuzel jen pro vybrane typy reprosoustav PSB (nemate s nimi nekdo zkusenosti ? vypadaji docela zajimave) a asi napevno, bez moznosti upravit podle akustickych podminek - coz je skoda, ze kdyz uz to neco takoveho umi, tak to neni obecne konfigurovatelne).

Dost by mne lakalo ho zkusit, hlavne mne ale vadi, ze kdyby to bylo dobry, tak bych pak mohl zahodit svuj DAC :-)
Ak nepocuvas nahlas a po SPDIF, tak je dobry: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24097

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od bartoli »

Miero píše:
bh69 píše:Zajimavejsi nez 3020 se mi zda NAD 7050 - neni to "hybrid", ale DD (direct digital - prevod probiha az rovnou na vykonove urovni) jako DD390. Nema analogove vstupy (coz mne moc nechybi). Ma i nejakou formu DSP, bohuzel jen pro vybrane typy reprosoustav PSB (nemate s nimi nekdo zkusenosti ? vypadaji docela zajimave) a asi napevno, bez moznosti upravit podle akustickych podminek - coz je skoda, ze kdyz uz to neco takoveho umi, tak to neni obecne konfigurovatelne).

Dost by mne lakalo ho zkusit, hlavne mne ale vadi, ze kdyby to bylo dobry, tak bych pak mohl zahodit svuj DAC :-)
Ak nepocuvas nahlas a po SPDIF, tak je dobry: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24097

Mirku ty jsi rebel *bravo*

Jeste chvili a vyhlasi na tebe zesilovaci lobby fatvu.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

PetrL - žádné líbivé zkreslení.
-------------------

Obrázek
NAD D 3020

Po několika desítkách hodin poslechu:

Největší minus tohohle zesáku je jednoznačně katastrofální dálkový ovladač. Taky knoflík volume není podle mých představ - musíš s ním kroutit a kroutit aabys zesílil nebo zeslabil.

Ale jinak je třeba mluvit v superlativech.

Propojení zesu s počítačem skrze asynchronní USB je snadné, ze stránek výrobce se stáhne USB ovladač, instalace bezproblémová, ve všech aplikacích (ASIO, Foobar atd.) se pak objeví vedle zvukovky i "NAD USB Audio" a po vybrání už to jede - ke zvuku (obzvlášť hi-res) není co dodat, ale dobře hrají i mp3ky.
Taky dva analogové vstupy jsou skvělé (1x rca, 1x 3,5mm jack --- a jestli to někoho uspokojí jasně rozlišující mezi signálními kabely), coax bez problémů, optiky trochu vybíravé.

Zvukově je tenhle zesák (obzvlášť při pohledu na cenovku) fakt vynikající!
Analytický v tom nejlepším smyslu slova (vysoké rozlišení, hodně detailů, skvělá lokalizace a tělo fantómových nástrojů), ale zároveň melodický, barevný, rytmický..........

Ta kategorie zesilovače, kdy si v průběhu poslechu na "zvuk" ani nevzpomenete, protože vás plně pohltí hudba.

Spolu se Stereophile mé JEDNOZNAČNÉ DOPORUČENÍ.

P.S. Topí jako kráva, používat nejlíp na stojato a volněv prostoru.

Obrázek
*2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup*

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Lemon »

Tak ovladač bych vyřešil nějakým programovatelným universálem a máš klid. :)

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

dadaft, kolko repro mas do neho zapojenych, ze tak hreje?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

bh69 píše:Zajimavejsi nez 3020 se mi zda NAD 7050 - neni to "hybrid", ale DD (direct digital - prevod probiha az rovnou na vykonove urovni) jako DD390. Nema analogove vstupy (coz mne moc nechybi). Ma i nejakou formu DSP, bohuzel jen pro vybrane typy reprosoustav PSB (nemate s nimi nekdo zkusenosti ? vypadaji docela zajimave) a asi napevno, bez moznosti upravit podle akustickych podminek - coz je skoda, ze kdyz uz to neco takoveho umi, tak to neni obecne konfigurovatelne).
Direct Digital jsou myslím oba --- DD znamená, že se o přechod z digtálních (nespojitých) dat na analogový (spojitý) signál stará místo D/A převodníku PWM modulátor.
DD je sposta koncáků.
Jejich problém je nestabilita.
Holandský Hypex těm DD koncákům přidal jestli to dobře chápu i kontrolní (zpětnovazební) digitální obvody a tím ten problém s nestabilitou vyřešil.
Jinými slovy UcD i NCore jsou DD se zpětnou digitální vazbou, ale NCore má proti UcD ještě o jedenu novou kontrolní smyčku (loop) navíc.
https://www.hypex.nl/p/technology/ncore/
To "hybrid" znamená něco jiného, bych řekl...

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

dadaft, motas toho vela dohromady:
- direct digital je len 7050 ... pouziva ddfa technologiu od csr
- 3020 je obyc. class d zosilnovac s ucd modulom od hypexu

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

ok, nebudu se hádat, je mi to v podstatě jedno...

BVa
Příspěvky: 2819
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od BVa »

Nerobil by som si ilúzie ani pri 7050.. Vzadu je analógový výstup, neverím, že by linkový analógový signál brali až z výstupu konca.. Bude tam D/A prevodník pred koncom (prevod z PCM na PWM, za tým integrácia jednoduchým RC filtrom) , ktorý bude zrejme nejaký D koniec s analógovým vstpom, OEM UcD alebo Ice power..Je to overené, jednoduché, spoľahlivé a so "slušnými " vlastnosťami".
2 dadaft
Jinými slovy UcD i NCore jsou DD se zpětnou digitální vazbou
Sú to samokmitajúce D (PWM) konce s analógovým vstupom (nie s digitálnym signálom do vstupu..), NFB z výstupu je v podstate analógový signál do komparátora na vstupe.
Naposledy upravil(a) BVa dne 08 úno 2017 11:39, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host