Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od efičák »

Zakládám vlákno novému zesilovači Canor. Jeho design považuji za velký kus práce, pro schválení nákupů manželkou. (WAF)
Chystá se černá verze. Původní přimořené dřevěné panely Edgaru, byly retro. Do skleníkových obýváků bude elektronkový zesilovač v moderním kabátě vhodnější. Je to individuální.

Obrázek

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od Mark Levinson »

Chvíli jsem uvažoval co mi tento design připomíná. A po čase jsem si uvědomil, že je to tak trochu ala Technics, což byl vždy pěkný design.

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od ciba »

Nemám rád zbytečné komplikace ... :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od Dragon »

Nové výrobky od firmy CANOR (bývalý EDGAR) sú na vypočutie v BANSKEJ BYSTRICI v predajani BIS AUDIO. A taktiež je tam 105 VR o ktorej tu písal Aleš recenziu. K inštalácií ma prizval majiteľ,konštruktér a kamarát Zdeno Brězovjak. Po prvom posluchu musím povedať, že za tie prachy čo to stojí to hrá parádne. Perfektný priestor či Ľ-P ale aj P-Z, na túto cenovú kategóriu ma prekvapilo perfektné podanie stredov (veľká prirodzenosť, dobrá farba a dynamika nástrojov, vynikajú ľudský hlas) výšky taktiež perfektné. Na basoch bolo cítiť, že sú pomalšie, ale presnosť bola na dobrej úrovni. Jednoducho to šiapalo a išla z toho "muzika". Za tie prachy vynikajúce hrajúce a aj pekne vyzerajúce. Aj spracovanie stroja je výborné. Kto má možnosť chodte si vypočuť.

Tube CD player - 2500,-Euro

Obrázek
Obrázek



Tube amplifier - 3000,-Euro

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od Dragon »

Mark Levinson píše:Chvíli jsem uvažoval co mi tento design připomíná. A po čase jsem si uvědomil, že je to tak trochu ala Technics, což byl vždy pěkný design.

No a čo hovoríš na tento desing? Možno sa dočkáme, že v CANOR-e sa začnú vyrábať aj toto, ale nie s triódami 300B ale s triódami 6C33.


Obrázek

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od efičák »

Mojzes je dobrý. A 6C33 taky. Ale vývoj nového zesilovače je velmi náročný.

Nějaké dobře udělané horny ( asi s výškáčem, třeba páskovým )

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od Renown »

řekl bych, že do tak velkého zesilovače, jaký je na tom návrhu by se nemohl zesilovač s 6S33S vejít. Ten obrázek je sice pěkný, ale hoooodně idealizovaný. Kampak by se asi vešly tři trafa (síťové a dvě výstupní) ?
Je to sice pěkné, ale samoúčelné.

6S33S je trioda z impulsního radiolokátoru ze stihačky Mig21, není to 6C33C, to jsou znaky azbuky, takže 6S33S. Dává anodový proud 500mA.

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od Dragon »

Renown píše:řekl bych, že do tak velkého zesilovače, jaký je na tom návrhu by se nemohl zesilovač s 6S33S vejít. Ten obrázek je sice pěkný, ale hoooodně idealizovaný. Kampak by se asi vešly tři trafa (síťové a dvě výstupní) ?
Je to sice pěkné, ale samoúčelné.

6S33S je trioda z impulsního radiolokátoru ze stihačky Mig21, není to 6C33C, to jsou znaky azbuky, takže 6S33S. Dává anodový proud 500mA.


Nie je to môj výmysel, to je myšlienka Zdena Brězovjaka, a on asi vie čo sa dá a čo nie, je to konštruktér firmy. Je to v rovine možno, ako som to aj písal. Zdeno sa vyjadril, že si zisťoval veci okolo 6C33 a sú už iba skladové zásoby a bojí sa o dostupnosť elektróniek, resp. ich cena sa potom môže vyšplhať vysoko. Ale aj iné lampy sú v rovine skladové zásoby a funguje sa na nich. Ale ja si osobne myslím, že by sa hneď niekto našiel na ich výrobu. Viem, že ich používa Lamm, Graaf ale aj iné firmy.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od Renown »

Ano, pana ZB povrchně znám :-)
Ten design ale pochází z roku 2002 a tehdy ZB jistě o 6S33S nepřemýšlel. Možná spíše teď pod vlivem svého nového elektronkového Gurua :-)
Třeba se skutečně dočkáme od Canoru něčeho s 6S33S, která se již samozřejmě nevyrábí, ale používají se skladové zásoby.
Ostatní běžné elektronky pro audio se ale pořád vyrábějí na rozdíl od této. Ale je docela možné, že v ruských vojenských skladech, nebo v rukou překupníků leží ohromné stavy těchto lamp. Jsou lidé co koupili výhodně kontejnery plné elektronek, zavřeli je do skladu a čekají. Pokud mají dostatek trpělivosti a trefí správný okamžik, dá se na tom vydělat.

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od efičák »

TP-106 je celkem nový zesilovač.
Dobré by bylo vědět, že výborné jsou s ním např. Sonus Faber Auditor.
Triangle i přes vyšší citlivost 91 dB, což má být předpokladem dobré spolupráce s výkonovým lampáčem, TP-106 nevychutnaly.

Přesto se masochisticky směju, jak jsem zaplatil lampovému bastlířovi Novákovi z NVE Zlín, 114.000 Kč za nebezpečné, špatně uzemněné nehrající bastly. Ono vedení anodového proudu má svá pravidla a nějaké improvizace nejsou pro domácnost s dětma nic dobrého.

Mašiny Canor mají certifikát Evropského technického schválení, pro EU, skutečné CE. Nikoli značku svévolně označenou lidovou republikou, jako China Export.

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Integrovaný elektronkový zesilovač Canor TP106VR

Příspěvek od efičák »

Mám tu černou. Já jsem pro. Vysoký WAF pro ženy a další členy domácnosti.

Obrázek

Zbývá doplnit o pořádný síťový kabel a nožky. elektronky jsou mikrofonické, tak žádné skleněné police v racku.

Obrázek

Obrázek



Též sem, jako do Canor CD-2, dám ten test Tomáše Šmída, mého německého kolegy.
Tomáš má navíc nějaká měření, pro přátele techniky.

http://www.canor-audio.com/data/news_canor2.pdf

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host