jaký zesík ke xavianům

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
romanpavlice
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od romanpavlice »

zdravím.prosím můžete mi někdo poradit?koupil jsem(podle mne velmi slušně hrající)bedýnky XAVIAN PRIMISSIMA,a hledám nějaký nejlépe nový zesík.v současné době mám onkio z druhé ruky za pár šupů(asi 25 let staré),a zdaleka do xavů nepouští do co by si zasloužily.navíc pouští na pravou stranu víc basů naž do levého kanálu. *thumbs down* mám limit 15000kč.byl sem nabroušenej na YAMAHA A-S700,ale nějak sem teď znejistěl.někde sem četl,že nemá moc tvrdé a přesné podání basů.poslouchám hlavně rock,a od zesíku bych chtěl spíš razantní rychlí ůder na bicí.prosím poradíte někdo??budu vděčný za každou radu.DENON,ONKYO,NAD,.... :roll:

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od Acon »

ku XAVI jedine NAD :roll:
Sorry, neodpustil som si ;) Skalní vedia prečo.
Tak ešte raz, sorry za *offtopic*


Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od dadaft »

mějte trochu vychování chlapi.

ano NAD.

romanpavlice
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od romanpavlice »

neni to slabé? nad se ještě pořát dělá v anglii,nabo už je ze zadu taky made in china?nic proti nadům *taktone* ,jen otázka.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od Pytel »

Sám vlastním Xavian 250Evo, a z praxe vím že Xavian potřebuje hodně nakrmit,aby hrály( to znamená stabilní zesilovač,pak se ti bedny odmění krásným zvukem ). Ja osobně používám Denon PMA-QS10 II, a až teprvé to má ten správný drajv, předtím jsem měl také audiofilní silič TEAC ABX-10, což je vynikající zesilovač ( na jiných bednách vynikající ),ale nevytáhl ten potenciál Xavianů. Ale nejlepší si je poslechnout na vlastní uši a hledat vhodný zesilovač. Nedej na názory, ale jen na své uši co Ti bude vyhovovat. Jestli si z Phy tak přijd si poslechnout jak mají hrát ptačí bedny Xavian.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od Renown »

Předzesilovač Pro-Ject Pre Box SE a monobloky Amp Box SE Mono 2 x 200W
http://www.ketos.eu/index.php/component ... 0/id,1507/

romanpavlice
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od romanpavlice »

:? ....nevím proč,ale já se radši budu držet integrovanýho zesíku.ale díky že posíláte názory,člověk se pak lépe orientuje.nerad bysh šlápl vedle.joo myslíte že tu yamahu A-S700 můžu vypustit z hlavy??našel sem na netu novou i za 11kolíků.ale to bych s těch bedýnek asi nedostal to co v sobě maj. :? :(

romanpavlice
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od romanpavlice »

jo a sem z vysočiny(u telče) takže poslechovky na míle daleko.v jihlavě zase nemaj xavy. :x


boxer

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od boxer »

Osobně bych zavrhl integráč a opravdu ty malý monobloky z předzesíkem od Pro-Jectu zkusil.

romanpavlice
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od romanpavlice »

:? ...budu doumat,ale :?: každopádně dík za názor.kdyby někoho náhodou zajímali ty XAVY,tak tady.(fakt nekecaj,hrajou jak sv...,a to je zatím krmím starým křápem) http://www.hifipassion.com/stranky/primissima.php

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od vintage »

Rozhodně se prosímtě vyvaruj té Yamaze, hraje to IMHO hodně z pr.... I ten zde nepopulární Nad hraje mnohem mnohem lépe a pokud k tomu dáš lepší předek, tak dostaneš ke Xavům adekvátní zesilovač *thumbs up*

romanpavlice
Příspěvky: 19
Registrován: 17 led 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od romanpavlice »

moc moc díky za rady všem.

Uživatelský avatar
Piskot
Příspěvky: 68
Registrován: 09 kvě 2008 13:19
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký zesík ke xavianům

Příspěvek od Piskot »

Za mne mohu doporučit některý ze zesilovačů třídy D. Např TA2020 stoji od cca 30 do cca 100 USD is poštovnym, což je cena průměrně lepšího signálového kabelu. O těchto zesilovačích s čipem Tripath, bylo na zahraničních diskusních forech napsáno hodně a mnoho uživatelů co používalo zesilovače i za cca 50tis. Kč přešlo k těmto maličkým zesilovačů. Dělají se různě upravené verze, sám mám několik verzí doma, liší se jen nepatrně a za zkoušku to opravdu stojí. I při takto slabém výkonu, vám ozvučí domácí místnost zcela dostatečně. Asi nejlepší upgrade sestavy za drobný peníz který lze pořídit. Vz. některé typy: http://cgi.ebay.com/HLLY-TAMP-20-Class- ... 2558ad7a83 nebo http://cgi.ebay.com/Digital-TA2020-ampl ... 3ca9e8ec9a případně jednodušší verze http://cgi.ebay.com/Tripath-TA2020-Mini ... 439cebffaf Ty dražší mají o něco měkčí zvuk a o pár detailů ve zvuku navíc, u těch levnějších je zvuk trochu ostřejší o něco méně detailů. Rozdíl +/- cca 10%

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host