Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od MB »

Este raz si asi musim pretriet oci....

Dadaft pochvalil nieco od Sony...ale pravdu ma chalanisko, za par korun hodne muziky

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 241
Registrován: 20 dub 2008 10:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od tom »

to pasul
"milan - Promiň, ale tohleto dotazování co je a co není lepší řešení je bohužel špatná cesta" absolutně souhlasím.
Jen ještě doplním jednu značku hodnou zájmu a to Primare.
to Renown
toho Luxmana mám už dlouho v hledáčku, právě pro ten phono vstup.

merhaut

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od merhaut »

Posílat někoho do Mnichova, to je tedy cesta k zesilovači do 15k...

Jen obecně, v téhle kategorii jedině projet Aukro (pokud je možnost i ebay, tím líp) a předvybrané z nabídky prodiskutovat, třebas zde, už ale s uvedením posluchačských a hudebních preferencí. Co jsem si všimnul, tak v Německu se dá sehnat zesák i za 1/4 pořizovací ceny, to otevírá pěkné možnosti...

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od pasul »

merhaut píše:Posílat někoho do Mnichova, to je tedy cesta k zesilovači do 15k...

Jen obecně, v téhle kategorii jedině projet Aukro (pokud je možnost i ebay, tím líp) a předvybrané z nabídky prodiskutovat, třebas zde, už ale s uvedením posluchačských a hudebních preferencí. Co jsem si všimnul, tak v Německu se dá sehnat zesák i za 1/4 pořizovací ceny, to otevírá pěkné možnosti...
Aha. A tvoje rada je opravdu vynikající. Prodiskutovat zde a s uvedením posluchačských a hudebních preferencí. To mu jako doporučíš aparát k hudbě kterou preferuje? A jak ti asi sdělí ty posluchačské zkušensoti. Za 15K je na začátku.

No tak podle tohohle bych se určitě řídil. :roll: Pane bože to se mi snad zdá... *headbang* *headbang* *headbang*

Benda
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2008 16:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Benda »

Taky by šlo umístit různě po netu inzeráty, že sháníš kvalitní použitý zesilovač v ceně do 15k a připojit stručný popis požadavků. Možná na něco zajímavého narazíš.

Ale jezdit kvůli tomu do Mnichova :o .

merhaut

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od merhaut »

Pasule, jeď do Mnichova, řiď se podle mapy, a nepleť se do toho, čemu nerozumíš.
Prozradím ti jako bonus malé tajemství, posluchačské preference a zkušenosti jsou dva pojmy, tvé dojmy jsou tedy pomýlené. A představ si, že i poslouchaná hudba může mít na výběr vliv.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Donuts »

Rok intezivniho poslouchani mi trvalo nez jsem zjistil jaky zvuk vlastne ja chci. Takze nakup prvni opravdove sestavy bych klidne zalozil na rade z fora.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od agavel »

Jen bych chtěl vyjádřit svůj nesouhlas s tím, že za 15 je to částka na základní zesilovač, co bude velmi kompromisní. Já s tím nesouhlasím. Minimálně ten Vincent, který jsem psal je v určité oblasti posluchačských preferencí hodně daleko a spousta lidí tady hraje i na méně dokonalých aparátech. Z druhé ruky a pokud se někdo nebojí eBay, tak to je částka slušná. Druhá věc je, jak se kdo na eBay umí v aukcích pohybovat a jaké jsou jeho posluchačské zkušenosti. Já jsem se snažil upozornit člověka, který je na tom podobně jako já před několika lety, že bych si dával pozor na anglické stroje s 50W do 8 ohm pokud neví, jak top utáhne jeho bedny. Taky bych se nebránil číně, protože i většina dnešní anglie se tam dělá. O tom to není, bohužel.
Na výstavě si těžko udělá představu. Proč? Těch aparátů, co stojí nové 15 se na Highendu objeví jen pár a navíc nejsou vždycky zapojené. Je velmi diskutabilní, jestli budou mít aktuální modely něco společného se svými předchůdci staršími 5 let.

milan
Příspěvky: 38
Registrován: 05 úno 2009 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od milan »

Pasul:Máš sice v jádru pravdu, ale do Mnichova určitě nepojedu. Do Prahy bych se sice podívat mohl, ale zasena druhou stranu ani nevím kdy to je a až ty bedny dodělám, chci je přirozeně vyzkoušet a ne se na ně koukat. Žádný provizorium se mi taky kupovat nechce.
dadaft: Věřím, žádného Esprita sem nikdy neslyšel, ale Jinak mě vlastně od Sony nic nenadchlo. Když už, pokud je to srovnatelné, bych se raději vydal cestou vysokého modelu jiné klasické značky (Marantz, Onkyo, Denon, Pio...) Sony nemám moc rád.
Tom: Obávám se, že Primare bude o jiných cenach. Ten Luxman je pro me bohužel nevhodnej, i když mě se líbí, ale nebydlím sám...
Merhaut: právě. proto ebay i sleduju a všiml sem si toho. proto sem si říkal, že zesilovač, kterej se novej prodává okolo 1500E by mohl za něco stát. Vím, že to není ideální cesta, ale myslím, že tu snad jsou lidi, co mají víc zkušeností, aby se k tomu vyjádřli než já. A tak doufám, že bych takto neměl udělat zase nějakej vyloženě špatnej nákup.
Pasul: ale mmusím se od něčeho odrazit. Poslouchám více méně všechno kromě klasiky a metalu. Klidně i elektro, funk, Jazz, rock. Preferuju hloubku prostoru, vykreslení nástrojů, pevný bas a neagresivní přednes. Nechci nic napucovaného a unavujícího pro dlouhodobý poslech. Nemám tolik zkušeností a neslyšel sem tolik aparátů. Taže ještě ani nevím c přesně hledám. Zaujaly mě například zesy s elektronkou v preampu, ale to jen protože sem to nikdy neměl a neslyšel.
Benda: to je taky řešení, ale mám možnost i Ebay, kde je toho tolik, e jen stačí vědět, co mám dát do hledáčku.
Donuts: to je přesně můj případ. Nevím ještě řesně co hledám a od něčeho se musím odrazit. Proto se i ptám, abychse od něčeho odrazil, ale zároveň nechci šlápnout úplně vedle. I mě docela zajímalo, jestli se u nějakých vysokých modelů AVR dá pomýšlet i na slušné stereo. Myslím něco jako třeba HARMAN/KARDON AVR 630, DENON AVR-3805, Marantz SR-8500, Yamaha RX-V2700... Bylo by něco z toho použitelné i na stereo a nebo AV ani v této třídě nepřehraje zesilovače třída třeba CA A 640? Měl bych využití i pro multikanál, ale nechci to lámat přez koleno. Díky za trpělivost *palec*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od dadaft »

souhlas s Donutsem - právě proto bych koupil něco od více komerční firmy, samozřejmě nějaký dobový vysoký model (např. sony esprit, ať udělám MB radost), než nějaký čistě spešl audiofilský poklad. bude hrát dobře a poněkud více kompromisní zvuk je dobré rozcestí. až bude mít názor může zvolit změnu svým směrem. a nebo taky nemusí.

souhlas s Agavelem - kdybych neměl vůbec nic tak za 15k pořídím pro sebe velmi ucházející zesák. žádné šidítko. teď už bych si to dokázal pohlídat.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Renown »

teď už bych si to dokázal pohlídat.
*2thumbsup* kecáš :D

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od dadaft »

a ty to hned vykecáš :roll:

koupil bych luxmana L-570...

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 241
Registrován: 20 dub 2008 10:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od tom »

to milan
http://hifi-inzerce.cz/ver2.0.17.1/star ... ds&lid=647
chce to jen trochu hledat a nečekat až to udělá někdo jinej. Nechtěl jsem někomu dělat reklamu. V ceně
máš ještě prostor.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od pasul »

Takže milan namá žádné poslechové zkušenosti. A bohužel ani vlastně neví co hledá za zvuk a jaký se mu líbí. Takže je přesně jak jsem psal na začátku. No a teď bych velice rád viděl ty skvělé tipy pana technika Merhauta k poslechu tohoto: "kromě klasiky a metalu. Klidně i elektro, funk, Jazz, rock.". No jsem velice zvědavý co pan Merhaut technik doporučí a které to špičkové kompnenty to vlastně budou. :lol:

Je to prostě nesmysl. Je třeba přesně jak jsem napsal poslechnout si pár aparátů. Poté si sám vybrat to, co se líbí. A to prostě bez zkušeností nejde. Víš Merhaute, to jsem si o tobě myslel, že jsi dál a né na začátku.

milan - Samozřejmě tě nehoním do Mnichova. To je v kategorii 15K nesmysl. Šlo mi o ty zkušenosti. A bez nich, tě čeká hooodně dlouhá a drahá cesta.

boxer

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od boxer »

Vybírání setavy či komponentů tímto způsobem,aniž by bylo tázajícímu jasno vocogo (viz zmatečné zadání) a zároveň neposkytl dostatek relevantních informací dotazovaným(viz asi 1ooo podobných dotazů na všech fórech) je cesta do ....

Je zcela jedno za kolik ten který komponent je.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host