Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
milan
Příspěvky: 38
Registrován: 05 úno 2009 20:08
Kontaktovat uživatele:

Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od milan »

Nemá někdo typ na nějaký sluušný zesilovač a nebo preamp a konec? Mám na to maximálně tento obnost a rád bych za něj sehnal co nejlepší zesilovač. Preferují příjemný nevtíravý zvuk. Nechci nic napepřeného ani efektního. Raději zaplatím za starý kvalitní stroj na Ebay než nový lowend. Jediné moje požadavky jsou, aby to designově nebyl žádný extrém (mám na mysli opravdu staré kusy), musí mít DO a být stabilní s 4ohm reprosoustavami. Bude živit 3.p sloupy osazené 1+5+8" Vifa. Vím že se to nedá takhle vystřelit od boku, ale jde mi spíše na jaké modely se zaměřit a co vůbec sledovat. Díky

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Aleska »

Já jsem si sehnal Grundig Fine Arts V2 zde v Česku za neskutečnou cenu 3,2k českých s DO a to po repasi a vyčištění. Hraje tak jak se o něm píše na netu - špička. Je to jako s Philipsem: V podvědomí spotřebka, Low-End, ale oni dělali i skutečně velice krásné a elegatní špičkové stroje s nádherným zvukem patřící do High-Endu, dnes velice laciné, protože neplatíš za značku. Podívej se na Aukro.cz, tam se někdy dají sehnat skutečné rarity a skvosty.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Svensound »

Máš nějakou představu o výkonu hledaného zesilovače? V této cenové kategorii jsou nyní díky ekonomickému svrabu k máni NOVÉ zesilovače a se zárukou! Na slušný dělenec je to dost málo /byť i second-hand /.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 241
Registrován: 20 dub 2008 10:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od tom »

Když otázka od boku, tak i odpověď od boku. Co tohle :
http://elektronika.avizo.cz/zesilovac-i ... 92181.html možná, to je to pravé :mrgreen:

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Aleska »

Jestli to máš blízko zajeď si poslechnout. Svého času byla tato značka velice opěvována a propagována. Nikdy jsem neslyšel, ale věřím že umí.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od korys »

Myslím,že na střelu od boku,docela lušná trefa :) .Kdysi jsem ho slyšel u Pavla ve studiu a líbilo se mi to.Myslím,že stojí za vyslechnutí.

milan
Příspěvky: 38
Registrován: 05 úno 2009 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od milan »

svensound: No myslím že na ebaybych v téhle cenové sehnal bezproblémů například děleného Rotela,NAD či HK. Objevuje se jich tam poměrně dost. Toho bych se zase tolik nebál. A když by to stálo za to, tak ještě přitlačím. Ale nevím, jestli to má cenu oproti integrovanému zesu.
Vím, že v téhle cenové se v této podivné době dají sehnat i nové poměrně slušné kousky. Jestli máš nějaký typ tak navrhni, ale jak sem naznačil, raději dám 15 za kvalitní zesík, třeba 10 let starej, ale model, kde výrobce nemusel šetřit na každym kondu a kvalitně zpracovanej než nějakej aušus, kterj se dá po slevách koupit do 15t, ale přijel sem přímo z Číny a jeho výrobní cena nepčesahuje 1500Kč.... Možná se pletu, ale doufám, že v této třídě se zesilovače nekazí jak na běžícim pásu. Pokud jde o výkon, je mi to vcelku jedno, zajíma mě zvuk, mám to do bytu, takže tu nemůřu pořádat žádný koncerty. Myslím, že by mi stačilo i 5OW, když to bude 50W, které budou hrát a nebudese v náročných pasážích slévat, proč ne. A přebytek by taky neměl ničemu vadit ne? Jediné co to musí umět jsou 4ohmové bedny.
Aleska:
koukal sem a nic sem bohužel nenašel. Bohužel pro me je problem mezi tim starym železem objevit a rozpoznat to co by mělo za něco stát. dostal sem typ na nějaký PIO ze 70tych, ten sem i slyšel a fakt to hraje, ale má to bohužel tak šílený design (i když je to krásný starý stroj), že se to moderních obýváků dá jen steží zakomponovat. Pro mě by byl nejlepší černej zes, idealne jen s kolečkem na hlasitost a ovládání vstupů a dálkáčem. Bez korekcí, bez ekvalizace a kdovíčeho ještě, co tam dříve s oblibou dávali.
Tom: super, velmi zajímavé. přesně něco podobného sem měl na mysli. Docela se bojím toho, že je to takový drobek, ale jsou to spíš předsudky, každopádně to vzhledem k ceně je velmi zajímavé. Snad jeětě někdo navrhne nebo objeví něco dalšího, ať se dá z něcěho vybírat.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Svensound »

Jistě že v zahraničí seženeš. Rizika jistě znáš........
Já bych tu obavu z poškození při dopravě trošku měl. Čtu to dost často, jak to chodí rozdrcené a záruka nulová. Samotnému se mě to stalo pri normálním dovozu u DPD.
Typ ti zde s prominutím nedám, protože tyhle věci prodávám. Můžeš se ale kouknout na moji nabídku.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od korys »

REGA - sice drobek,ale chladí celým tělem.Je to takový sendvič,dva kovové odlitky proti sobě.Mohla by to být přesně Tvá filosofie.Ve skutečnosti to dokonce vypadá líp,než na fotce.
Přes řeku do stínu stromů.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od petrL »

Grundig A9000 by mohl být zajímavý. Neznám ho, ale byla to špička Grundigu, když ještě za něco stál. Vstup pro MC přenosku měl přes step-up trafa, takže na něm asi nešetřili. Korekce holt měl, tenkrát to byla móda. Jestli něco minimalistického, tak angličany. Proč ne třeba NAD3020 (který byl prý lepší než pozdější NADy)?

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od agavel »

Za 15 se může rozšoupnout víc než na Grundig 9000 nebo tu Regu. Pokud jde o 4 ohm soupravy, chce to stabilní zesák. Doporučím sledovat německý eBay, kde se při troše štěstí dá sehnat Vincent SV-233, který jsem měl a myslím, že je to hodně solidní volba za dané peníze. Číňan jako vyšitý, ale v tomto případě výhody převažují, bohužel.
Tu Regu jsem kdysi dávno slyšel na chvíli doma a nepamatuju si to. Rozhodně to nebylo nadšení, ze kterého by mi zůstal úžasný zážitek. Ve skutečnosti mi ten jedinec, co ho dovez, odvezl krabičku od CD Divné století. Hrálo to tehdy s Regou Planet 2000 a prostě mě ta značka moc nepřesvědčila. Prý mají dobré repro, slyšel jsem zajímavé kabely, ale zesilovače nevím. Ze současných anglických věcí bych zkusil prověřit Cambridge Audio nebo Creek. U druhého jmenovaného ale pozor na výkon. Při hladovějších soupravách šla moje 4330MkII SE se zvukem do kytek i když jinak hrála dobře. Vůbec hodně z těch anglických integrovaných zesilovačů nemá velký výkon a chce to dobře sladit reprosoustavy.
Pokud bys měl štěstí, tak se k té ceně občas přiblíží nějaký starší Electrocompaniet, kterému nižší zátěž 4 ohm beden taky rozhodně vadit nebude. Někde jsem teď v inzerátech viděl ECI2 integráč kolem té ceny. Na Lintone Audio je hodně Arcamů za dobré peníze, jestli je už neprodali. A taky se tam občas objeví za super ceny jiné anglické stroje - Audiolab nebo Cyrus. Taky tam nedávno bylo pěkné kombo od Musical Fidelity, ale to bylo trochu cenově výš. Ale u 3p sloupů tebou popsaných bych si dával pozor na výkonovou rezervu, takže znova na začátek. Zkus ten Vincent.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od Renown »

Za 15 tisíc Kč bych si koupil předzesilovač Luxman C02 a koncový stupeň Luxman M02, vypadá to božsky a božsky to i hraje.
Jenom ten phono předzesilovač integrovaný do předzesilovače C02 má cenu těch 15, protože má například na MC vstupu step up trafa !!!

Více zde :
http://www.thevintageknob.org/LUXMAN/C0 ... 2M02.html#

milan
Příspěvky: 38
Registrován: 05 úno 2009 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od milan »

díky za typ *thumbs up* . Na vincenta sem myslel a i se mi líbil. Zaujal mě i Vincent SV 236 MK. Ale to už je bohužel dost drahý. Taky by se dal sehnat na ebay tak do 10tis Myryad mi 120, ale to bude asi podobná třída jako ta Rega, že? Nemá někdo zkušenost? Hodil by se mi i pre out, kdybych náhodou chtěl subwoofer. Myslím, že ty bedny nebudou tak náročné. Chci sice aby zesík v pohodě zvládal i impedanci 4 ohm, ale bedna je spíš 6ohm.Basák je má 60W RMS a slušnu citlivost takže by to nemuselo být až tak výkonné, je to plus, ale myslm, že i se zesem s výkonem přez 50W už by to mohlo hrát. Je to kombinace 25mm+14cm /4ohm/ a 20cm /8ohm/. Je to podobná kombinace jako u SF Toy Tower, akorát s větším středem (Vifa PL14) a basákem (Peerless HDS 205), výška stejná. Výhybka bude taky kvalitní, myslím, že by to mohlo hrát. Doufám....
Nemá někdo zkušenosti s tímhle? To bych mohl mít nové za zajímavou cenu. http://www.goldenote.it//product.php/idp=48/id=2

Nebo něco na tento způsob?
http://cgi.ebay.de/Rotel-RC-980BX-Vorve ... 240%3A1318

http://cgi.ebay.de/ROTEL-RB-981-High-En ... 240%3A1318

Nebude něco na tento zpúsob lepší řešení?

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od pasul »

milan - Promiň, ale tohleto dotazování co je a co není lepší řešení je bohužel špatná cesta. Je důležité co hledáš za zvuk a co tobě vyhovuje. A to ti tady může radit kdokoli, co se komu jak líbí, ovšem ty si to necháš poslat a výsledek zcela nemusí odpovídat tvým požadavkům. A pokud už takovou cestou půjdeš, tak se to může daleko více prodražit. Nápuk, prodej, nákup, prodej...

Nejlepší je si samozřejmě vybrat sám a to co se tobě bude líbit. První a jednoduchý nástřel si nechej na výstavu. Tam tě nikdo nebude tlačit a ty nebudeš mít pocit, že musíš koupit. Samozřejmě Mnichov bude určitě lepší než Praha, ale i ta Praha lecos ukáže. Jedno je určitě dobré. V Praze akustiku nikdo moc neřeší a doma to lidé namají lepší. A lepší bude Neděle. Tohle je tak složité, co si vybrat. Mnohé systémy dokáží při prvním poslechu naprosto ohomit svým zvukem a takzvaně okamžitě dostat zákazníka. Chce to více poslechů. Nakonec zapůjčka domů v tvém prostoru a poté si teprve vybrat.

U kategorie 15 000, to nebude určitě problém. Pokud to chceš vyřešit opravdu rozumě, tak se ozvi do PM. ;)

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač bazarový zesilovač do 15000?

Příspěvek od dadaft »

za 15k se dají sehnat i vysoké sonáče ES a to jsou trochu jiné zesy než ty co vidíš v elektroworldu...

http://www.audioscope.net/sony-taf-700-es-p-971.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host