Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
PAX
Příspěvky: 4
Registrován: 27 pro 2015 20:08
Kontaktovat uživatele:

Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od PAX »

Zajímaly by mě konkrétní zkušenosti uživatelů repro Revox Symbol B MK2 s konkétními značkami zesilovačů.
Já je používám s Vincent SV-129 a DPA 222 (DPA mám jen zapůjčený), zkoušel jsem i classD NC400 (Ncore). Celkově se mi zdá nejlepší DPA, nicméně na všech uvedených je přednes na výškách ostrý, takže koriguju pásmo 3-6kHz cca o 6dB dolů (hifisti prominou). Při tomto nastavení se Revoxy v přímém srovnání nejvíc blíží repro SHAN SV-04 (SHANy jsou méně výrazné, ale příjemně neagresivní).
Celkově jsem s Revoxy spokojený, ale rád bych slyšel zkušenosti majitelů/uživatelů právě s ohledem na jejich ostrost.
Také bych preferoval výkon alespoň 200W do 4Ohm (Vincent a DPA se mi povedlo dostat do limitace, NC400 ne).

Zesilovače, co mě "na papíře" zaujaly:
- DPA 380(SSE)
- ADCOM GFA - 555
- NAD 2600 (C270, C370)
- HK ??
- a samozřejmě CZ/SK klasika HYPA 17 a PA300SE

Mé cenové hranice jsou v mezích (bazarových) cen těchto zesilovačů. Samozřejmě si vyslechnu i zkušenosti s dražšími stroji.

Ještě poznámka k poslechovému prostoru - mám vyhrazenu místnost cca 20m2 (čtverec), minimálně zatavěnou ale zatlumenou tlustou textilií na stěnách, s basy problém nemám.

Díky za názory.

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od blesk666 »

co pouzivas na budenie tych koncakov? resp aku mas celu zostavu od zdroja az po koniec?

PAX
Příspěvky: 4
Registrován: 27 pro 2015 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od PAX »

Buzení žádná sláva:
PC(flac, mp3) -> D/A(sluch.zes.) "Zero" (lepší Čína) -> uvedené zesilovače.
Kabely co nejkratší, do zesilovače coax (home made), do repro také coax (typ už nevím, ale byl vybrán dle RLC parametrů jako solidní low-cost varianta), zkoušel jsem i obyč OFC dvoulinku 4mm2 - žádný výrazný rozdíl.
Zkoušel jsem i (údajně lepší než ta Čína) D/A(sluch.zes.) JDS Labs Objective2, ale žádný extra slyšitelný rozdíl.
Přes slabší začátek řetězce si ale nemyslím, že uvedená ostrost je tímto způsobena, protože při stejné konfiguraci ale s repro SHAN SV-04, je zvukový projev jako "pod dekou" - právě v tom pásmu vyšších středů - což působí neagresivně - příjemně ale nevýrazně. Také při stejné konfiguraci ale s repro Dali IKON 6 Mk1 byl projev ostřejší, sice ne tak jako s Revoxy, ale výrazně více než s SHANy - ale IKONy jsou známé svým ostřejším projevem, takže zas nic neočekáváného. Mimochodem k IKONům se často používá NAD pro svou menší "ostrost", ale u něj se obávám méně přesného projevu, třeba v porovnání s DPA.
Jinak jsem ale s uvedeným řetězcem spokojen, pro mé potřeby je projev dost detailní i prostorový, ale hlavně to má "štávu", když se 50kg 92dB bedny krmí naplno....ale to už pak nejde o nějakou prostorovost, ale o minimální zkreslení (což ujde) a neagresivitu (což bych právě chtěl vyřešit).

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od blesk666 »

skus este do zostavy zaradit preamp nejaky slusnejsi a kludne aj lacnejsi (Z lacnejsich napr BV Audio, od Customworks Hypa1 ci ine). najorv si ho skus pozicat. Staci jeden clanok spatny (typujem ze by to mohol byt ten DAC/sluchatkac). Ak teda nechces menit bedne- v koncaku by som chybu ako prve nehladal. (skus si este pozicat BV PA 300SSE- ktory je detajlny a cisty podobne ako DPA ale zaroven ma "nizssie"posadeny prejav ako DPA co moze pomoct vnimaniu "ostrosti"
"tupo" znejuci komponent ti problem nevyriesi to citis mylsim sam (strata drajvu).

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od BVa »

Sú to skoro 30rokov staré boxy, tá agresivita pri vyššej hlasitosti bude daná staršími typmi reproduktorov a asi aj zdvihom na výškach v ose skoro o 10dB .

PAX
Příspěvky: 4
Registrován: 27 pro 2015 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od PAX »

Dík za odkaz, konečně vidím frekvenční charakteristiku. V inkriminovaném pásmu 3-6kHz je nicméně charakteristika celkem rovná. Zkusím trochu ještě zkorigovat ten vrchol na konci.
Jaké teda vidím možnosti:
1) ekvalizovat, případně změřit frekv.char. přímo v daném poslechovém prostoru a korigovat s ohledem na to (hifisti opět prominou)
2) přeosadit výškáč, přepočítat výhýbku - tady je otázka, zda současná technologie + amatérské úpravy umožní dosáhnout lepších výledků než pouze ekvalizace na standardním osazení vyvinuté v STUDERu.

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od sostakovic »

Zkus zrepasovat vyhybku, ty bedny by nemely byt ostre.
Nwjlepe mi hraly s Kenwood L1000. Dobre i s Luxmanem C/M 02.
Dokonce jsem je zkousel i s CA340. To bylo znacne horsi, ale na poslech hudby ok.



AlfH
Příspěvky: 80
Registrován: 31 říj 2015 14:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač k Revox Symbol B Mk2

Příspěvek od AlfH »

Na rozdíl od uvedeného nemám osobní zkušenost, ale s největší pravděpodobností ano.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host