Luxman L503S

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Asi pred hodinou som sa vratil z Trnavy,bol som v BV audiu pocuvat A300SE,povodne som si ho chcel pozicat domov na vikend,ale budem odcestovany.
Bol som s bratom,ktory hifi moc neholduje,ale usi ma lepsie ako ja.Privitala nas pani Buntova,rozbalil som si bedne a hned nato prisiel aj pan Bunta,ktory zapojil svoj zosilovac a moj cd prehravac.Neotalali sme a hned sme sa pustili do pocuvania.Specialne som si vypalil cd s oblubenymi trackmi aby som nemusel menit kazdu chvilu disky.Pustal som Gorana Bregovica,Dianu Krallovu,Risa Mullera,Marcusa Millera,Dream Theater,Ella Fitzgerald and Louis Armstrong,George Michael,J.S.Bach.
Posluchovka bola slusne upravena stropnymi kazetami,a predna a zadna stena bola oblozena absorbcnymi panelmi.
Na prvy dojem bol zvuk moc dobry,nic nevycnievalo,ziadna agresivita na vyskach,povedal by som,ze velmi neutralne,zvuk si zachoval vsetky klady ktore boli v spojeni s Luxmanom,len nebol problem s vyskami a prednes bol neutralnejsi,suchsi.Priestor bol dobre vykresleny,vokaly tiez velmi dobre,detailov kopec.Mozno tomu chybal pocit vzdusnosti,takej rychlosti,ktory som mal z Luxmanom,ale to nemozem povedat z istotou,pretoze Luxman nebol pritomny.
Ked som spomenul panovi Buntovy problem s vyskami pri Luxmanovi,povedal ze ked to bolo tak,ze to nie je zosilovac ale hudobny nastroj.Myslim ze mal pravdu,Luxman bol vselico,len nie neutralny.
Nechal som si zo zvedavosti zapojit regalovky BV audio,neviem presne typ,vyrabaju sa dva druhy a toto boli tie vacsie s cenou okolo 15t.Ake bolo moje rozcarovanie ked som zistil ze tie skoro o polovicu lacnejsie bedne hrali o dost lepsie ako moje Eposy :evil:
Mozno si to len lepsie sadlo,ale rozdiel tam bol a vsimol si ho aj moj brat.Potom nam pustili este stlpy za 30t-tie boli tiez velmi dobre,potom este obrovske stlpy F3S pasivne-tam bol rozdiel obrovsky,ten priestor sa zvacsil dvojnasobne,ale hrali o nieco menej vysok.
Na zaver hrali F3A alebo B,neviem presne,tie s paskovymi vyskami,tak tento zvuk uz bol fakt moc dobry,nepocul som toho az tak vela ,ale myslim ze tieto bedne hrali nad svoju cenu,Tu uz mi nechybali ani vyzsie frekvencie,hralo to velmi realne,super dynamika,farba nastrojov,trubka bola trubkou,klavir klavirom.
Hneva ma len jedna vec-do hifi som vlozil uz okolo 150t SK a za tie peniaze som mohol mat top ostavu od BV Audio,toto vediet pred par rokmi,ale co uz,ucime sa na chybach-skoda ze najviac na svojich :(
Skoro som zacal vazne rozmyslat ze predam auto a kupim si novu zostavu,ale na to som priliz lenivy,peso chodit vsade by ma slak trafil :lol:
V BV audiu sa mi velmi lubilo,velmi ma potesil pristup pana Buntu a pani Buntovej,neohovarali konkurenciu ako iny predajcovia,netvrdili ze ich veci su najlepsie na svete,dokonca vychvalil aj ine znacky ako Electrocompniet,Audiomat,Dpa,....

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od korys »

No škoda,žes toho Luxíka neprovětral a nezkonfrontoval u p.Bunty,třeba by ten hudební nástroj odladil a rozdíl by se nezdál tak markantní.
Přes řeku do stínu stromů.

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od mafo22 »

to ze tie bv hrali lepsie ako eposy mohlo byt ze su urcite zladene na seba,, takze co teraz, dosetris na aktivy od bva :mrgreen:

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Korys
Povodne som chcel priniest aj "vysavac" ale uz som ho vratil majitelovi a uz aj tak som toho niesol dost vela.

Mafo
Vazne som o tom zacal uvazovat.Ale obrovske aktivy v izbe 4,5x3,5m su dost sila,aj ked pan Bunta hovoril ze jeden jeho zakaznik ich v podobnej miestnosti bez problebov pocuva.Chcelo by to este vyraznejsie akusticke upravy a aj to nieco stoji.Inak tie aktivy nie su drahe,ked si spocitam ze som do kina a sterea dal 150t uz som to mohol mat ale mat tie peniaze naraz a skusenosti tiez...... *headbang*
Zaujimave ze tie aktivy ficali na cd Harman Kardon za nejakych 15t a nebol problem,s mojim Marantzom to bolo trosku jemnejsie ale nebol tam taky rozdiel.V cene bol trojnasobny.
Uz regale za 14 hrali moc dobre,stlpy za 30 som az tak velmi nepocuval,ale zvazujem vsetky moznosti.Uvazujem aj o predaji kina,uvidim.Kurnik koli kinu som ladil obyvacku do farby buku koli Cantonom a teraz ich mam predat,ale co uz ked ho skoro nepocuvam od kedy mam stereo.

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Mafo
Inak ty si tie aktivy pocul?

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od mafo22 »

od BVa som nepocul zatial nic, ja uz mam asi zaklad porieseny kedze bryston a pmc su nieco podobne ako creek a epos ladene na seba tam uz tak lahko menit nic nebudem :)
k bva pojde mozno na tuning primare

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od mafo22 »

sasko,

ked sa ti tie BVa tak pozdavali a vies si predstavit ze by to bola aj tvoja konecna, tak by som na tvojom mieste teraz kupil koncak a predzosilovac,, neskor dokupis druhy koncak + repraky a mozes z toho urobit aktivne bedne, vyhnes sa tak nakupovaniu, predavaniu a nekonecnemu ladeniu komponentov k sebe.

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Mafo
Zvuk sa mi pozdaval velmi,rozmyslam nad viacerymi variantami,ta najzaujimavejsia je nasetrit nejako okolo 130t a kupit naraz koli zlave to najlepsie co pan Bunta ponuka t.j. jeho obrovske aktivy alebo kupit integrac a jeho stojanovky za 15t a vykaslat sa na hifi a pocuvat hudbu.
Ked zvolim variantu aktivou mam problem financny a este naviac mam strach o akustiku,vopchat take stlpy do miestnosti 4,5 x 3,5 nie je sranda aj ked pan Bunta vravel ze by to nemal byt problem.....
Ked zvolim variantu regaloviek financne problem nie je,akustika tiez v pohode ale riziko je ten chrobak v hlave ktoreho nosim,co ak zacne rypat za rok,dva :roll:
Neviem ,uvidim, povedal slepy........babo rad.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Aleska »

Sasko píše:Mafo
Zvuk sa mi pozdaval velmi,rozmyslam nad viacerymi variantami,ta najzaujimavejsia je nasetrit nejako okolo 130t a kupit naraz koli zlave to najlepsie co pan Bunta ponuka t.j. jeho obrovske aktivy alebo kupit integrac a jeho stojanovky za 15t a vykaslat sa na hifi a pocuvat hudbu.
Ked zvolim variantu aktivou mam problem financny a este naviac mam strach o akustiku,vopchat take stlpy do miestnosti 4,5 x 3,5 nie je sranda aj ked pan Bunta vravel ze by to nemal byt problem.....
Ked zvolim variantu regaloviek financne problem nie je,akustika tiez v pohode ale riziko je ten chrobak v hlave ktoreho nosim,co ak zacne rypat za rok,dva :roll:
Neviem ,uvidim, povedal slepy........babo rad.
Začni trochu jinak: Stáhni si z těchto stránek http://www.pvconsultants.com/audio/reflection/rrc.htm ten Excelový prográmek a namodeluj si svoji poslechovou místnost, tj. umístění poslechového místa, umístění reproduktorů, rozměry místnosti. Zbývající údaje (absorbční koeficienty ponech tak jak jsou). Vlevo nahoře jsou dvě tlačítka, kterými volíš zda jeden reproduktor, nebo oba najednou. Po stisknutí ti graf ukáže výslednou charakteristiku korelace bedny/akustika místnosti - ideální je, když jsou obě stejné. Když si to uložíš (v pravo, nahoře), pak se ti uloží výsledky i s hodnotami v dB, se kterými již dál můžeš pracovat. Podívej se také na Hunecke.de a modeluj. Bude-li podle tohoto akustika v pořádku, pak se teprve rozhoduj. Já mám v místnosti cca 4x3,2 metru také sloupy + subwoofer a s akustikou jsem si hrál...

Kdybych se rozhodoval co pořídit za 130k, tak je to jednoznačné: Lyngdorf + Note Commona (a je vystaráno). *2thumbsup*

Nevěř tomu, že za 130k koupíš hned to nejlepší (t.j. jeho obrovske aktivy), to raději kup strarý dobrý stroj, stará dobrá repra a poslouchej hudbu...(a šetři),elektronická EQ bude do pár let součástí skoro každého špičkového zesilovače, protože akustika místnosti se minimálně z 80% podepisuje na výsledku...

boxer

Re: Luxman L503S

Příspěvek od boxer »

elektronická EQ bude do pár let součástí skoro každého špičkového zesilovače, protože akustika místnosti

je v 95% prostě v prdeli,a pomoci ji zastavěním pokoje rezonátory,pastmi, atd. je nejen drahé,ale z pokoje udělá jednoúčelovou místnost.
Pokud má někdo samostatnou poslechovku,je to trochu o něčem jiném,ale stejně doladění je třeba.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host