Luxman L503S

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Zdravim
Chcem sa opytat na vas nazor na vymenu zosilovaca,mam momentalne Creek 4330 SE,Epos M12.2,Marantz cd-17,prepojene XLO signature.
Mam moznost predat Creek a zhanam za neho nahradu,znamy mi ponukol Luxmana L503S,ibaze o tom zosiku skoro nic neviem.
Poznate niekto tuto znacku alebo este lepsie konkretny model?Myslite ze sa mi oplati vymena?Aspon teoreticky sa prosim vyjadrite,viem ze tento zosik nie je moc rozsireny aj ked som ho videl predavat na lopuchu.Ak by ste vedeli o niecom lepsom okolo 25t SK dajte vediet.
odkaz na foto - http://www.audiocostruzioni.com/r_s/amp ... luxman.htm
Za vase postrehy vopred dakujem.

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

A este ma napadlo ze som videl inzerat na Cambridge Audio - série Azur 840 Stereo vo verzii 1,za slusnu cenu 750 euro,ibaze predavajuci j z daleka a pripadny posluch by bol problem co pri Luxmanovi problem nebude,kedze uz som si posluch zajednal.
Diky

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Rowing »

U Cambridge Audio Azur 840A verze 1 bych byl opatrný a bez poslechu bych ho asi nekoupil.
Změny směrem k verzi 2 měly podle recenzí docela velký přínos a ve zvuku byly poznat.
Já ale 840A verzi 1 neslyšel a verzi 2 jen chvíli, takže mě neber moc vážně ;)
Na pořádný poslech a srovnání 840 A v2 a 840 E+W se chystám v dohledné době. Zatím nejsou k dispozici :)

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od korys »

Sasko
Je to ,,luxusnější" značka,mrkni na ceníky :) .Ten model zesilovače Luxman dělal na přelomu let cca1997-2001.Prý srovnatelný s integráčem od Acuphase 210,výkon kolem 2x90w ve 4ohm,ale neslyšel jsem.Bližší informace by Vám k němu mohl podat přímo po telefonu oficiální zástupce Luxmanů pro CZ SK.Najdete ho na

www.lxm.cz

Jinak teď někdo na slovanetu za ty penízky prodává DENON PMA-2000 MkIV gold :mrgreen:
Přes řeku do stínu stromů.

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od mafo22 »

zdravim sasko :)

ja som myslel ze ten cambridge je ta najnovsia verzia, ale kedze je to ta starsia tak az taky kauf to nie je,,, ten luxman pripadne denon budu asi lepsie, ale ved ty si to urcite preveris.

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Dakujem za prispevky,Mafo ma este upozornil na ELECTROCOMPANIET Eci-2 ktory sa predava na hifibazar.cz za 15 900Czk.Aky je Vas nazor?Diky

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Borek »

Sasko píše:Dakujem za prispevky,Mafo ma este upozornil na ELECTROCOMPANIET Eci-2 ktory sa predava na hifibazar.cz za 15 900Czk.Aky je Vas nazor?Diky
EC je velmi neutrální, je schopný hrát do velmi nízké impadanční zátěže, takže ho nerozhodí ani hodně exotické výhybky v repro. Tento model se používal svého času jako referenční zkušební zesilovač v redakci STEREO.

Kdybych volil mezi DENONem A LUXMANEM, šel bych do toho LUXu.

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Dnes som bol v Dubane v Trnave pozriet co maju v ponuke,pocuval som chvilu lampovy cinsky zosik Yaqin MC-10L -odkaz-
http://www.duban.sk/eshop.php?zobraz=10&info=465
Predajca hovoril ze mi spravi akciu za 23t SK,kedze je zosik jeho v komisionalnom predaji.Hralo to na lacnych stlpovkach za 12t SK Q-Acoustic 1030 a zdroj bol nejaky cd Kenwood starsieho datumu vyroby.Pocuval som iba kratko,hral Dire Straits a nebolo to zle,basy boli dost v pohode na taku lacnu bednu,ostatne pasma v poriadku,ale na zadok ma to nepolozilo a za tu kratku dobu posluchu si netrufam robit nejake zaveri.
Kedze nemam ziadne skusenosti s lampacmi neviem ci by to bol krok vpred oproti tomu Creek-u 4330SE.Chcelo by to vsetko doniest domov a vypocut v klude ale to zial nie je mozne :-( .
Preferujem konkretny zvuk,plny detailov,rychlejsi zvuk,pripadna ostrost mi nevadi pokial to nie je vyslovene agresivne.Myslite ze lampac je vhodny?
Pocuvam roznu hudbu napr. Goran Bregovic,Marcus Miller,Diana Krall,Pacora trio,Keith Jarret,Dream Theater,J.S.Bach,....a tak.
Rockovu hudbu by som ozelel pretoze mam este jednu zostavu ktora na rock postacuje -Legendarne Canton LE 190 :-) -tie mam samozrejme na kino......

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od sostakovic »

Sasko píše: Kedze nemam ziadne skusenosti s lampacmi neviem ci by to bol krok vpred oproti tomu Creek-u 4330SE.Chcelo by to vsetko doniest domov a vypocut v klude ale to zial nie je mozne :-( .
..
Ahoj. Pokud můžu doporučit. Zapůjčil bych si vybraný přístroj domů a v klidu vyzkoušel. myslím, že u seriozního prodejce to nebude při zaplacení zálohy problém....
já jsem vždy tu možnost měl a jsem moc rád.. Řada papírově dobrých přístrojů mě vůbec nesedla. Není nad to v klidu a ve svém prostředí porovnat přístroj, který chci prodat s tím vybraným. Mnohdy následuje překvapení. Každý má jiné preference.
Pokud starý prodáš a novější (dražší) koupíš, budeš ovlivněn.
Radím tedy zápůjčku a slepý test v domácích podmínkách (Pípis promine viď :D )

Na vysvětlenou : Pípis je odpůrce slepých testů, já zastánce :D

P.S. : Pokud bys měl možnost poslechnot Pípisův Densen, udělal bych to, za poslech by určitě stál

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od korys »

To Sasko
!!! Ve flaškách obvzláště bych dával pozor a šel po osvědčených výrobcích!!! Lampáče,pokud se nemýlím,pracují s vysokým napětím a z nedomyšlených strojků bych měl respekt.Navíc podle toho co jsi napsal že preferuješ v hudeb.projevu-ostřejší detailní a hlavně rychlý zvuk-v lampách za 20k ??
Kluci radí dobře,půjč si to domů a budeš chytřejší.
Přes řeku do stínu stromů.

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Libor »

to Sasko

Luxmana 503s jsem koupil v únoru 2007 po prodeji Denona PMA 1500R. Budu citovat vlastní recenzi :

" Základem celé sestavy se stal integrovaný zesilovač LUXMAN 503s (starší, zakoupený z tzv. druhé ruky, ale ve 100% stavu jak vzhledovém tak i funkčním). Ten si zachovává všechny klady renomovaného výrobce značky Luxman – perfektní dílenské zpracování, neotřelý design a hlavně skvělý zvuk. Po připojení kvalitních repro soustav, samozřejmě kvalitními kabely, stejnou úroveň kvality kabelů jsem zvolil i pro připojení zdroje zvuku, mě první tóny oblíbené skladby velmi příjemně překvapily. Přednes odhalil mnoho detailů, které jsem dříve nepostřehl. Dokonce jsem v bookletu CD hledal počet doprovodných vokalistů, protože jsem měl najednou pocit jako by je zvuk zhmotňoval, (a opravdu byli čtyři). Ale úžasná detailnost není jedinou předností zmiňovaného zesilovače. Další charakteristikou je neskutečná dynamika zvuku, která má stejnou úroveň v celém frekvenčním spektru, včetně těch nejvyšších poloh. Krátce by se dalo říci, že kvalita reprodukce zvuku je velmi vzdušná, precizně zachovává prostorové vlastnosti nahrávky jak předozadní tak i stranové. Zvuk je jakoby křehký a zároveň pevný a homogenní. Ani přehrávání ve vysokých hlasitostech na vlastnostech reprodukce nic nemění. Hlasitost nezkresluje, zvuku nic nechybí ani z něj nic nevyčnívá. Výšky nejsou odtrženy od středního pásma a toto pásmo se perfektně prolíná se spodními frekvencemi. Zesilovač jsem hodnotil ve spojení – Denon DCD 1550AR, signálové kabely Cable4You – Strike, reproduktorové kabely Cable4You – Cello, uzavřená regálová reprosoustava VOBA Sforzato, umístěná na originál stojanech VOBA NN 1.

Dnes bych po získání dalších poslechových zkušeností a praktických zkušenostech trochu ubral v superlativech, ale přesto tvrdím, že je to zesilovač na velmi dobré úrovni. Moje hodnocení je však subjektivní, protože jsem ve stejných poslechových podmínkách slyšel jen Denony (655 - 1500), stereo zesilovač Harman Kardon (nevím už kolik), levnější receiver Onkyo. Po půl roce jsem měl možnost ho upgradovat na Luxman 505f, který měl vyšší výkon a byl více suverénní v přednesu, zvláště spodky byly více kontrolované, tak jsem neváhal. No a pak jsem se dostal až k Accu, který je designově velmi podobný, ale zvukově bližší tomu co jsem hledal.

Libor
Příspěvky: 42
Registrován: 28 dub 2008 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Libor »

Ještě jsem se chtěl připojit k ostatním s tvrzením "poslechnout v domácích podmínkách". Je to nejdůležitější pro rozhodnutí koupit či nekoupit protože, jak např. tvrdí p. Malý ve svém příspěvku o tříměsíčním testování Lyngdorf RP-1 : citace "zvuk v běžném obývacím pokoji je ovlivněn ze 70-80% jeho akustikou". Třeba zjistíš, že ani nehledáš zesilovač s neutrálním projevem, ale nějaký "barevný" jehož zvuk Ti podstatně lépe vyhovuje. (podobně jako mě Accuphae a vlastní úprava akustiky obývacího pokoje - poslechové místnosti)

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

Ako som pisal ,mal som na vikend pozicany Luxman L503S,oproti Creeku vzhladovo o poriadny kus dopredu ale z to je zas skoro kazdy,......
Kedze som mal Creek poriadne napocuvany,zapojil som Luxmana.Prve co udrelo do usi boli vysky,ktorych bolo viac a to o dost.Druhe co ma zaujalo bola akasi vzdusnost a vacsia rychlost prejavu,dynamika bola dost citit hoci ma na stitku napisane 2x65w,oproti Creeku neporovnatelne vyzsi vykon,Eposy rozpumpoval tak ze ked bol na tretine maximalnej hlasitosti,zavesy mi doslova tancovali ofukovane basreflexom.Vynikajuci priestor,nabral nie len na sirke ale aj na hlbke.
Kovove nastroje zneli velmi kovovo vdaka detailom na vyskam,Najviac sa mi ale pacilo rozlisenie ktore ponukal,ako pisal Libor,ktoremu dakujem za recenziu.Naozaj bolo presne pocut kolko vokalistiek spieva,toto Creek dost maskoval,v Bachovej orchestralnej suite c.1 som nemal problem zapocuvat sa do zvuku cembala.Zvuk bol vo vsetkych parametroch lepsi,jedina vec ktoru mozem vytknut je ze v tejto konstelacii jeho zvuk trosku unavuje po dlhsom pocuvani,a je to zrejme vdaka tym vyskam,vysiek bolo nielen viac ale v niektorych nahravkach boli az neprijemne,neboli celkom ciste,tazko to popisat,proste robili "neplechu".Mozno by sa to dalo vyladit kablami,ktovie.Asi by to chcelo nejaky neutralnejsi zosik ktory nema ten "svoj zvuk",pretoze aj cd prehravac aj bedne su podobneho zvukoveho charakteru,proste nic neskryvaju a tou danou za detailnost moze byt agresivita.
To bol moj nazor ktory som si urobil po asi nejakych 12-tich hodinach posluchu.Luxman je dobry zosilovac,ktory si zasluzi svoju pozornost,no nie kazdemu bude vyhovovat jeho prednes.Treba starostlivejsie vyberat k nemu spoluhracov a potom sa odmeni spickovym zvukom.

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od mafo22 »

sasko

utekaj pre ten electrocompaniet, ak ho este maju *2thumbsup*

Sasko
Příspěvky: 43
Registrován: 23 dub 2008 18:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L503S

Příspěvek od Sasko »

pipis

Dnes som ho vratil,dozvedel som sa ze majitel s nim stvaral divy,vymienal relatka a prespajkoval plosaky ,vraj"odflaknuta robota".Radsej som dal ruky prec,neverim takymto "odbornikom",ktovie co s nim este stvaral,......mozno vdaka tymto upravam ziskal taky skvely zvuk na vyskach,dnes mi zas volal ze ak chcem tak mi ho prerobi,vymeni par kondenzatorov a vysky sa hned zmenia *2thumbsup*

Mafo
Asi nakoniec posluchnem tvoju radu a skocim do Ostravy som v stadiu zvazovania :twisted:

Inak uz som si zajednal pozicanie zosilovaca BV audio A300SE,do Trnavy to mam na skok a ked im dam plnu protihodnotu vraj mi ho kludne na vikend pozicaju.Som strasne zvedavy na zvuk,vraj nic nepridava iba zosiluje,dual mono konstrukcia,slusna vykonova rezerva,nevtieravy dizajn,jedine co ma trosku trapi je cena,povodne som chcel investovat menej,ale ked sa bude lubit tak dosetrim.Viem ze uz sa o nom popisalo vela ale aj tak ma zaujima vas nazor,cisto teoreticky comu by ste dali prednost,BV alebo Electrocompaniet ECL 1?Dakujem.
Creek som uz vcera predal,Luxmana vratil a kedze mam este aj druhu kino zostavu tak som si z nej pozical AV receiver Marantz SR7500 co stal novy 40t SK /ja som ho ale nastastie kupoval za 26t novy/ .
Zapojil som a zostal som rozcarovany,este som ho totis neskusal v tejto konstelacii.Zvuk nemastny neslany,sice neagresivny, jemny ale nekonkretny,bez dynamiky,stredy mizerne,volume treba vytacat doprava poriadne a to ma papierovych 105w-8ohm,vobec si to nesadlo.
Zaujimave,ked ich napojim na Cantony tak to hra lepsie ale rozhodne nie tak ako hrali Eposy s Creekom.Ale ucel to splna,na kino je to dobre iba ma mrzi kolko penazi som v tom utopil,no nic ucime sa na vlastnych chybach *headbang*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host