LYNGDORF - SDA 2175 výkonový zesilovač

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
PavelN
Kontaktovat uživatele:

LYNGDORF - SDA 2175 výkonový zesilovač

Příspěvek od PavelN »

Obrázek

Obrázek

Přestože SDA 2175 má velmi příznivou cenu, jsou jeho vlastnosti a výkon opravdu obdivuhodné. Polodigitální koncepce je shodná jako u modelu SDAI 2175 a spojuje osvědčenou symetrickou koncepci analogových vstupů s digitálním spínaným koncem s vysokou účinností. Žádné pojistky a relátka v signálové cestě umožňují přímý přenos síly do vašich reprosoustav. Vstupní konektory XLR i RCA umožňují propojení s řídícím integrovaným zesilovačem pro BI - AMPLING propojení, případně najde uplatnění i v kombinaci s ostatními značkami vašeho audiořetězce.

375 W/4 ohm

Slyšel jste někdo? Jaký je charakter jeho zvuku?

Mih
Kontaktovat uživatele:

Re: LYNGDORF - SDA 2175 výkonový zesilovač

Příspěvek od Mih »

Těžko mluvit o nějakém charakteru, měl jsem dost zesilovačů i s "líbivým" zvukem, nebo drsňáky. Tenhle mi ze všeho nejvíc připomíná DPA 220 ale pochopitelně vzhledem k výkonu pevnější na nízkých kmitočtech. Běží mi 2 ks Bi amping...

boxer

Příspěvek od boxer »

Skvělej zesík.Poměr cena/výkon nedostižná.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Ale abychom jen nepřáháněli v pochvalách, díky použité technologii ( PWM ) má velký pokles nad 30 kHz, což by jej mělo diskvalifikovat při přenosu např. SACD disců. Já tedy vzhledem ke svému věku pochopitelně nic nepozoruji ale je to tak. Jo a ještě plus, oproti běžným zesilovačům mnohem nižší spotřeba el. energie. I když se to v hifi moc nenosí ale Bursík by měl radost...

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Jaké předzesilovače k němu používáte? Nejlépe by bylo asi Lyngdorf, ale to už je cenově hodně vysoko.
Také jsem četl v recenzích, že nehraje tak hutně basy, jak by si recenzenti představovali, za to je má prokreslené. Navíc prý nevtáhne tak do děje. To ale porovnávají s dražšími zesilovači.
Jako velké plus všude uvádějí: stabilita, dostatečný výkon, prokreslení detailů neutralita a příjemné výšky.

recenze zde:

http://www.stereomojo.com/LyngdorfSDA21 ... Review.htm

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Podle parametrů uvedených v testu to s tím poklesem není až tak kritické. Přesto při srovnání s běžnými amp je faktem a nedá se s tím moc dělat.
Při srovnání s vyšší třídou zesilovačů se samozřejmě nějaké "mušky" mohou najít, nicméně pokud se budeme pohybovat v relaci 30 - 50t. moc konkurence nebude.
P.S. Předzesilovač mám Mc Intosh C 42.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Mih píše:Ale abychom jen nepřáháněli v pochvalách, díky použité technologii ( PWM ) má velký pokles nad 30 kHz, což by jej mělo diskvalifikovat při přenosu např. SACD disců. Já tedy vzhledem ke svému věku pochopitelně nic nepozoruji ale je to tak.
Nevím, co máš za bedny, ale ty mé mají na 30 khz takový útlum, že bych ten od zesáku až tak moc neřešil. Nebo je to o desítky dB?

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Jistě, pokles na běžných repro, ne tedy s rozšířenou kmitoč. charakteristikou je ještě větší. K tomu přiřaď kam až vysoko slyšíme a zdá se to celkem podružný parametr.
Je ale prokázáno, že vnímáme i ty alikvoty které bychom již slyšet neměli. Pokud tedy si někdo pořídí kvalitní přehrávač SACD, repro které hrají někam k 50kHz, měl by pořízení tohoto zesilovače zvážit. A nejen přímo této zn. ale i jiné které používají PWM technologii. Je to možná příliš vzato až příliž puristicky, nicméně je třeba aby tato informace zazněla.

Odpovědět