Lyngdorf TDA 2200

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
david
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyngdorf TDA 2200

Příspěvek od david »

Guliver píše: david: Asi mi chces naznacit TDA 2200, ze? Ale ako som pisal som velmi spokojny pouzivatel Linn Majik DS - vyhovuje mi zvuk, ovladanie, moznosti a tak som odkazany na zosiky s analogovym vstupom...
Jasne. Digitalni vystupy to ale ma, ne? :)

Jenom stouram, realisticky je rozdil v cene docela velky. Pokud nechces korekce (kdyztak me opravte, nestudoval jsem to detailne, ale SDAI je neumi, ze?), tak to nejspis nestoji za to.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough »

No, nechci tu delat kazisuka, kdyz si tu tak notujete nad digitalnima zesilovacema. Spis by mne zajimal vas nazor na barvu vejsek a stredu u digitalnich zesilovacu, jak ji vnimate ve srovnani s spickovym klasickym A nebo A/B zesilovacem... Nakolik ti tikitalni zesilovace rozlisujou nahravky/barvy nastroju... Moje osobni zkusenost praveze neni pro digitalni zesilovace (respektive jejich konkretni implementace v konkretnich masinach od stredni po top uroven profi sfery po ultradrahy consumer highed) nijak 100 procentne prizniva. Je to urcite "ciste" ale jaksi trosku cernobile ci snad monochromni :). Ve srovnani s realnym zvukem nazivo urcite. Nejak na tech digitalech neslysim rozliseni mezi ruznymi nahravkami trebas tehoz orchestru v ruznych salech/ruznych nahravacich tymech/ruznych letech co na dobrem A/B reseni...

Mozna za par let bude tato technologie urcite nekde jinde a zrejme prevalcuje klasicke reseni (vcetne vsech vyhod typu room correction), dnesni implementace digitalu nepresvedcuji na 100 procent...

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

cough: mozes byt prosim trochu konkretnejsi - ake pristroje z consumer sekcie si mal na mysli?

david: Majik ma digtalny vystup (trochu mi je zahadou ze naco) ale tym by cela filozofia DS bola trochu otocena naruby: dostali sme data do prehravaca bez SPDIF a jitteru a teraz by sme ho mali znovu pouzit? Potrebujem korekcie? Zatial som nepotreboval, neviem.
Naposledy upravil(a) Guliver dne 17 úno 2010 21:40, celkem upraveno 1 x.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Já mám zkušenost s porovnání špičkového AB s absolutním TOP přístrojem jaký je možný v spínaném módu. A prostě ten spínaný je opravdu lepší. Lepší rozlišení, lešpí detajl, jde i hlouběji. Tam jsem poprvé slyšel Smetana - Má vlast MFSL SACD. A to byl takový mazec, že jsem opravdu nechápal. Zvládá to neskutečně dynamické skoky v hudbě. Dynamické přechody. No prostě žádný jiný lepší zesilovač jsem neslyšel.

Samozřejmě rozdíly nejsou takové, aby odůvodnily neskutečný cenový rozdí těchto přístrojů, ale je tam. Opravdu. Tak přísahám.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

pasul: myslis ze to plati aj v kategorii do 100 000 CK? Mam podozrenie ze kludne ano.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough »

pasul> no ty "dynamicke prechody" to je predevsim zalezitost basu a trochu stredu (zjednodusuji), mne spis zajima opacna cast spektra.

guliver> dám dohromady seznam... :), ale z toho co je na Slovensku možné slyšet, napriklad http://www.mediatech.sk/vyvoj-a-vyroba/ ... esolution/ a ani Jean Maria Geijsen z Polyhymnie na tom nic nezmení... no kdyz predtim poslouchali na prvni generaci BW nautilus 802 a 804... Matrixy 801 uz nemaj, primo jejich Matrixy od nich koupil pred lety jeden muj kolega co ma masteringove a nahravaci studio...
Ale nahravky kluci z Polyhymnie umej...

ciba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ciba »

A já jsem objevil tady v MB starého známého , který hraje na kombo od Lyngdorfu (CD a TDA 2200) a má za tím dost velké bedny s Lowthery .. tak na toto se moc těším , to si nenechám ujít *2thumbsup* .

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

cough píše:No, nechci tu delat kazisuka, kdyz si tu tak notujete nad digitalnima zesilovacema. Spis by mne zajimal vas nazor na barvu vejsek a stredu u digitalnich zesilovacu, jak ji vnimate ve srovnani s spickovym klasickym A nebo A/B zesilovacem... Nakolik ti tikitalni zesilovace rozlisujou nahravky/barvy nastroju... Moje osobni zkusenost praveze neni pro digitalni zesilovace (respektive jejich konkretni implementace v konkretnich masinach od stredni po top uroven profi sfery po ultradrahy consumer highed) nijak 100 procentne prizniva. Je to urcite "ciste" ale jaksi trosku cernobile ci snad monochromni :). Ve srovnani s realnym zvukem nazivo urcite. Nejak na tech digitalech neslysim rozliseni mezi ruznymi nahravkami trebas tehoz orchestru v ruznych salech/ruznych nahravacich tymech/ruznych letech co na dobrem A/B reseni...

Mozna za par let bude tato technologie urcite nekde jinde a zrejme prevalcuje klasicke reseni (vcetne vsech vyhod typu room correction), dnesni implementace digitalu nepresvedcuji na 100 procent...
Klidne kazisuka delej, u zesilovacu mi to nevadi ;). Nahravky/barvy nastroju... no, housle od fagotu poznam ;). Libi se mi, jak je to "ciste", ale asi neumim posoudit, jestli poznam Gardinera 1988 pozdni sber z jizniho svahu od Gardinera 1989 pozdni sber od tamtez...

Asi by bylo dobre poznamenat, ze room correction je na zesilovaci nezavisle, ze je spis implementacni zalezitost, ze u Lyngdorfu je to v jedne krabici (a mozna bych si dneska zkusil pohrat i s nejakou softwarovou implementaci, kdybych na to mel cas).

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Guliver píše:pasul: myslis ze to plati aj v kategorii do 100 000 CK? Mam podozrenie ze kludne ano.
Tak to opravdu netuším. Nemám to ověřeno v této kategorii. V této cenovce už budou určité kompromisy. Ale na toto by měl odpovědět někdo, kdo se tomu věnuje a to oběma konstrukcím. Zkusil bych BVa.

Tyto dva krámy co jsem myslel jsou za 500 000kč a 1 600 000Kč tuším. Je to víc než dokáže zkousnout zdravý rozum. Ale je to opravdu skvěle hrající krám.

cough - Tuším o co ti jde. V tom jsem neviděl problém. Ale víš jak to je. Třeba se pletu a ty to uslyšíš jinak. A bedniska v tomto systému hrají spíš vršek. Ještě se to dá jemně nastavovat. Takže se to tak nějak srovná. Jako komplet systém to je skvělé.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

cough: vykasli sa na zoznam ;) mam pocit ze doba technologicky postupila a D-trieda uz nie je to, co bola pred 5-timi rokmi. Osobne sa mi paci aj tato manufaktura: http://www.ciaudio.com/ a ich hodnotenia hovoria o muzikalnosti, atd...

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Pro mne je spínaný konec konečná :idea:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jediná výhoda D konca je v účinnosti, menej tepla pri rovnakom výkone, menšia spotreba, je "viac zelený", podľa trendov EU..
Rozhodne to nie je objektívna kvalita zvuku, kde by AB alebo A prevalcoval. Konečný "vzorkovací" kmitočet, princípy PWM modulácie, výdatné rušenia(ktoré sa inde prácne potláčajú pračkami a drahými káblami).
Že sa to niekomu páči a taký zvukl preferuje, prečo nie...
BVaudio, výroba a predaj

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

cough: minule v Ketose si oznacil Audio Research zostavu za nemaly peniaz za nic moc a hned na to sa ti pacili aktivne monitory Dynaudio tusim 5a. Nemaju nahodou v sebe D zosiky?

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

BVa píše:Jediná výhoda D konca je v účinnosti, menej tepla pri rovnakom výkone, menšia spotreba, je "viac zelený", podľa trendov EU..
Rozhodne to nie je objektívna kvalita zvuku, kde by AB alebo A prevalcoval. Konečný "vzorkovací" kmitočet, princípy PWM modulácie, výdatné rušenia(ktoré sa inde prácne potláčajú pračkami a drahými káblami).
Že sa to niekomu páči a taký zvukl preferuje, prečo nie...
Co myslis tim seznamem klicovych slov o vzorkovacim kmitoctu a PWM?

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Zkušenosti s Lyngdorfem mám již delší čas a tak snad trochu mohu hodnotit. Zvuk je podle mne právě podobný Brystonu, trochu i Audionetu, chladnější ale přesný. Jak se to komu bude líbit, bude také záležet na poslechových zkušenostech s předchozími zesilovači. A nejsou citlivé na použitou kabeláž. Oproti kabelu mezi CDP a PRE jsem nepoznal nějaký zvláštní rozdíl mezi kabelem za pár stovek a za hodně tisícikorun (mezi PRE a koncem Lyngdorf) - symetrické propojení .
Námitky, že snad způsobuje rušení do okolí snad platily v začátcích D zesilovačů. A ještě u japonských, ty nesplňovaly normy pro Evropu. Ale tahle pověst se jich drží jak železná košile a jak vidět bude ještě nějaký čas. Nějaké objektivní důkazy konkrétně u Lyngdorfa chybí...

Odpovědět