Marantz pm-16 basy???

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
libra
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2010 20:20
Kontaktovat uživatele:

Marantz pm-16 basy???

Příspěvek od libra »

Mám dotaz k zesilovači Marantz PM16, nedávno jsme sehnal bazarový kousek. Hraje podle mého gusta, jen mi chybí nejnižší tóny, na předchozím zesilovači Marantz PM8003 byly basy zřetelnější a to je dost nižší model. Je mi to záhadou zesilovač si dost uživatelů pochvaluje v celém pásmu.
Pokud máte zkušenost s tímto modelem napište. Děkuji

sestava: Marantz SA8003 - Clearaudio Silverline - Marantz PM16 - Clearaudio Clearline - Cabasse Minorca

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1392
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Marantz pm-16 basy???

Příspěvek od NA »

PM16 jsem měl před 15 lety v mé sestavě, je to už moc dlouho, ale bezpečně si pamatuju, že jsem podobný problém neměl. Při porovnání s tehdejší konkurencí ACCUPHASE E 210 uměl právě basy Marantz lépe, jinak se mi více zamlouval ACCUPHASE. Může mít ten Tvůj kus třeba nějaký problém. Pokud ho porovnáváš s tím nižším modelem při použití korekcí, může mít PM16 basovou korekci decentnější, třeba jen +- 6dB, kdežto ta PM8003 může mít +-10 i více. Každopádně ty Cabasse Minorca mají basy slabší.
Noble Audio - výroba a prodej

libra
Příspěvky: 25
Registrován: 05 říj 2010 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Marantz pm-16 basy???

Příspěvek od libra »

Děkuji za odpověď, PM8003 už jsem prodal, basově mi přišel lepší což se mi právě nezdá. Převážně jedu bez korekcí. Nejvíce poslouchám Jazz a tam je zvuk nádhera, naopak u třeba Creedence Clearwater tomu právě chybí basy. Od prodejce Marantz PM16 mám slíbeno test CD, kde by se mohlo lecos ukázat, snad to nebude závada zesilovače. Jaké jste měl repro k PM16? Můžete mi z Vaší zkušenosti doporučit nebo spíše takové vodítko na optimální repro.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host