musical fiedelity nu vista m3

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
phier
Příspěvky: 45
Registrován: 15 úno 2016 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od phier »

@Borek b&W maju citlivost 88, proac su este o 1db citlivejsie ... takze navrh menej citlive bedne tu moc nepasuje...

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od Borek »

Kocour:
Někde jsem ten údaj o citlivosti 87db viděl, ale už to nemůžu najít. Takže se omlouvám za mystifikujicí údaj. Jiné zdroje uvádí citlivost vyšší. Impedance je uváděna 8 ohmů, ale jestli jsou to zakázkové vyráběné nebo modifikované SS nevím. Jestli je to podobný případ jako u JMlab se asi nedá bez měření zjistit. Předpokládám, ze Pro Ac patří k těm značkám co hodnoty uvádějí konzervativně. Netuším co by je vedlo k tomu, uvádět vyšší impedanci, než jakou ta bedna ve skutečnosti má. Nebo jestli jsou meniče vyrobené na zakázku s vyšší impedanci nebo jak jsou zapojené.
Phier
Našel jsem ale uživatelskou recenzi člověka co vlastni sestavu Nu-vista, kterou provozuje právě s ProAc Response 3.5. Což je praktická zkušenost. Řekl bych dost výjimečná. Protože MF Nu-vista a ProAc nejsou běžná masovka, ale spíše hodně výjimečné okrajove kousky. Ten odkaz zkusim pohledat.
Ještě pro doplnění. ProAc je jednou z výjimečných britskych značek vyrabějícich reproduktory. Společně s Harbeth, Rogers, PMC, Spendor, ... patří k tomu nejlepšímu. Není to zase až tak překvapivé, že Vám ta značka nemusí nic říkat. Neni to masovka, entry level modely těchto vyrobců začínaly na cenách 30-50t. Takze u nás se jich příliš neprodalo a reklama v tomto případě u nás smysl nedávala. Těch Nu-Vist a Tri-Vist se taky vyrobilo jen po 500ks.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od Borek »

Tady je ten odkaz, druhé hodnoceni. Nu-vistu znáte. Vite jak hraje, tohle můžete očekávat. Myslim, ze se to kryje s tim co byste chtěl dosáhnout.
http://www.audioreview.com/product/spea ... e-3-5.html
Jinak Kocour asi potvrdi, že repro od SS potřebují výkon aby se skutečně rozehrály a to bez ohledu na uvedenou citlivost. Tady je myslim doporučený výkon zesilovače 50-250W. To by odpovidalo zkušenosti v recenzi. Dle zkušeností vyžadují Response velký prostor aby ukázaly co v nich je. Já bych tam očekával velkou synergii.

phier
Příspěvky: 45
Registrován: 15 úno 2016 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od phier »

zdravim, videli ste niekto ten proac 3.5 nazivo? Nedokazem dohladat z coho su vyrobene, ci z dreva alebo MDF dosky? ani rok vyroby a pod...


phier
Příspěvky: 45
Registrován: 15 úno 2016 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od phier »

Borek snad nemyslite vazne ,ze jeden komentar sa da povazovat za "review" pisany uzivatelom xyz ...

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od Borek »

To si musíte přebírat sám. Jak co vyhodnotite a jakou vážnost všem XYZ přísptevkum dáte. Popravdě mám pocit, že jsem se nechal vtáhnout, kam jsem sam nechtěl. Sdělil jsem svou zkušenost a na základě ni připojil odkaz, který s ní nějakým způsobem koresponduje.. Nemám recept na štěstí ani nemám potřebu se stavět do role vševědoucího mentora. Máte google hledejte. Snad najdete nejaky navod. Můžete si napůjčovat bedny nebo si nechat udělat akustické úpravy. To je na vas jakou cestu si zvolite. Myslim, že tohle vlákno ale vlastně ani neni o Nu-viste. Ale možná by bylo zajimave pak napsat závěr kam jste dospěl..

phier
Příspěvky: 45
Registrován: 15 úno 2016 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od phier »

@Borek, bez testu je to narocne ... pisal som priamo do proacu - nemaju skusenost s tym ako to hra s nu vistou a ani nevedia doporucit konkretny amp.

Nasiel som cloveka co proac 3.5 predava... ale menil gumy na menicoch ... dost amatersky, este tam vidno nejaky lep... takze "kutil"... chce za nich 50 tis .. v zahranici sa beze predavaju za 30-40tis czk ... s menicmi v 100% stave... jeden novy menic stoji cca 330 pounds.

Akurat by som mal este dotaz.... ci v pripade ak vymenim v aktualnom audio chaine moj DAC - burson conductor za Chord Qutest ci by to mohlo niecomu prospiet aj napriek tomu ze na akustiku miestnosti sahat nebudem.... diky

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od Borek »

Samozřejmě jakékoli doporučení pouze za předpokladu, že komponenty jsou v naprostém pořádku. Závěsy se u nekterych měniců musí po case vyměnit. Ale musí to být udělané profesionálně, ať už v zahraničí nebo třeba v ČR.
Co se týče zdroje, platí že co nepríjde do zesilovače, to už je ztraceno. Kvalitni nebo kompromisní zdroj je prostě slyšet. Když hraje ostře, ploše nebo bez basů, tak se to už prostě nedá dohnat. CD Nu-vista byla v kategorii přes 100t. a patřila i tam k nadprůměru. Zkoušel jsem ten zesilovač ve spojení jak s MF Nu-vista, tak Electrocompaniet EMC1UP. Pokaždé trochu jiné, ale oboje dobré. Takže je třeba hledat opravdu v téhle kategorii. Samotné převodníky bych zkusil třeba Casea nebo Sroll.

phier
Příspěvky: 45
Registrován: 15 úno 2016 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od phier »

Nemyslim, ze boli udelane profesinonalne kde na nich vidiet este lepidlo...

Nu vista CD je uz asi prezitok... ak je kvalitny flac/streamer/DAC...
skusali ste tie bedne alebo cd? nejak nechapem...

ad casea .. cesky vyrobok .. to bude tazko konkurovat anglickemu Chordu ... porovnavate neporovnatelne...

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 595
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od weiron »

Phier:
Za sebe bych se na staré bedny vykašlal. Je jenom otázka času kdy by se musela dělat repase výhybek a závěsů. Já dělal na 6let starých Tannoy nové závěsy. Proto bych už nekupoval bedny starší 4let.
Vaše BW se mi zdají dobré. Já bych si je doma dokázal představit s nějakým McIntoshem a párem PV1D. Pak by to mohla být i na dlouho konečná. Myslím že by bylo dobré udělat tu akustiku. Bud sám a nebo poprosit o pomoc někoho v okolí.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1793
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od Antony »

Obecně považuji dobré vintage bedny za vítanou příležitost, jak si pořídit zvuk na úrovni beden v řádu mnoha set tisíc, za zlomek této ceny. U svých Quadral Titan MkIV jsem si nechal vyměnit 25 let staré závěsy na podzim 2018. Mám tedy na dalších 25 let pokoj, a můžu si užívat zvuk z kategorie jinak těžko dosažitelné.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od Borek »

Tohle vlakno fakt už neni o konkrétním zesilovači. Nechal jsem se vtáhnout někam, kam jsem nechtěl.
Phier
Máte konkrétní srovnání Casea/Chord? Já ne. Ale Caseu převodníky znám a jsou velmi povedené. Převodník Sroll jsem slyšel v kombinaci právě s Nu-vistou a 3 pásmo Audiovector. Posunout se ještě dál by znamenalo investici dalších cca 200t. To je moje ryze osobní zkušenost a pro Vás příspěvek XYZ~
Odpovědi na otázky je třeba hledat v jiných vláknech. Těžko najdete univerzální odpověď jaký zdroj, mistost, repro staré vs. nové jsou k vaší Nu-vistě nejlepší, když např. dostanete odpověď typu nechat si regaly a doplnit sub+McIntosh. Tím se nikoho nechci dotknout. Budete asi muset googlovat a zkoušet, pak můžete asi rozlišit co je pro vas použitelné a co ne. Každý si musi najit svou cestu, v tomhle oboru je ta osobní zkušenost zatraceně drahá...

phier
Příspěvky: 45
Registrován: 15 úno 2016 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od phier »

@Borek
ano ale porovnavat ceske produkty s Chord je ako porovnavat skodu vs rollsroyce...

@Antony ano, menice je mozne vymenit 6x330 libier = cca 61000kc + 50 000kc (co chce za bedne) tj 110 tis KC za proac 3.5 .... nezmysel.

zatty
Příspěvky: 32
Registrován: 04 lis 2017 08:18
Kontaktovat uživatele:

Re: musical fiedelity nu vista m3

Příspěvek od zatty »

,, ano ale porovnavat ceske produkty s Chord je ako porovnavat skodu vs rollsroyce...,, to je hodně hloupé přirovnání... já osobně mám Lynxe MKII a je propojeny kabely Chord řady signature a rozhodně se to jako komplet nechová jako škodovka ba naopak.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host