Parasound P5 vs P6

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
misakq
Příspěvky: 53
Registrován: 22 říj 2016 16:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Parasound P5 vs P6

Příspěvek od misakq »

Ahoj!
vlastním celkem krátce předzesilovač Parasound P5. Zvukově je to velmi neutrální a dynamické - v podstatě jsem spokojený... Ale vždy to může být lepší :)
Navíc mě teda hodně vadí jedna věc - na ovládacím prvku hlasitosti je pouze zlatá čárka, žádná svítící značka. Při poslechu večer, kdy mám rád přítmí/tmu vůbec není vidět, kam je točítko hlasitosti natočené.
Když přecházíte mezi žánry je to občas celkem důležitá informace...

Zatím jsem si nainstaloval na stolek triggrem spínanou lampičku na noty a dobrý :-D

Ale právě mi jde o to - P6 má display a regulaci hlasitosti pomocí odporového pole Burr Brown. + další vylepšení v oblasti DACu a Phono vstupu viz odkaz:
https://parasound.com/p6.php

Já používám primárně regulaci hlasitosti signálu z XLR vstupu kam mám připojený externí DAC a pak jsem hodně spokojený s cinema bypass funkcí, která zahrnuje i LFE linku.

Takže hlavní otázka je - neměl někdo možnost přímého srovnání P5 a P6? Pokud by P6 byl zvukově dál i čistě v režimu předzesilovače, přemýšlel bych o upgradu. Pouze kvůli display to asi nestojí za to...

Btw - velice zajímavá vlastnost P5 i 6 je, že mají kompletní vypínatelný bass managment - horní propusť pro hlavní reprosoustavy a dolní pro SUB. Nepoužívám, pač mám pocit, že když horní propusť na hlavní reprosoustavu aktivuji, přijdou o malinký kousek transpatrentnosti... Testovali jste ho někdo také?
Kdyby byl P6 lepší i v tomto, byla by to pecka. Přecejenom nechat odedřít všechnu černou práci SUB by se někdy fakt hodilo - na příklad Tchaikovsky overture 1812 s kanónama je bez toho fakt o strach :-D

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Parasound P5 vs P6

Příspěvek od PavelDosko »

hlasitost vnimas usimanebo ocima?

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Parasound P5 vs P6

Příspěvek od RedBaron »

Pavle, když přijdeš nacamranej tak jen čti, většinou napíšeš víc než chceš a ještě je to plný překlepů a prostě je to poznat ;)

Já bych osvícenou polohu hlasitosti u své sestavy SPAudio taky uvítal, spíš předtím než pustím první song když tam předtím šel film v plné dynamice než během poslechu.

misakq
Příspěvky: 53
Registrován: 22 říj 2016 16:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Parasound P5 vs P6

Příspěvek od misakq »

A Pavle, když přijdeš domů nacamranej, tak taky pustíš sestavu, nastražíš ucho a něco pustíš? Pak třeba dostaneš facku membránou jestli Ti to někdo otočil ;-)
Navíc u mě každá druhá nahrávka je nahrána se zcela jinou hlasitostí. Nastavení, na který poslouchám většinu klasiky by dost ohrožovalo životnost reprosoustav, kdybych ho zapomněl změnit po přechodu na něco řádně natlakovaného...

Takže za mě je jednoznačně třeba mít přehled o nastavení úrovně na PRE.

Ale žádný překvapení, přesně tuhle reakci jsem očekával... bylo by divný, kdyby se nějakej ten prudič a šťoural neozval ;-)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Parasound P5 vs P6

Příspěvek od PavelDosko »

aha

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host