Philips F4238/F3238

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Lamak
Kontaktovat uživatele:

Philips F4238/F3238

Příspěvek od Lamak »

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti (nebo aspoň papírově neumíte posoudit) Philips F4238/F3238

Bohužel o tomto dělenci není moc věcí k nalezení, ale celkem by mě zajímal. Zkusím vysvětlit proč :)

V roce 2013, než jsem všechno nacpal poslušně do skříně, abych to letos zase vytáhl a dotáhl (viz moje reinkarnované vlákno s reinkarnovanou NC-500 :)) jsem si pořídil (a díky místnímu členovi, že byl ke mě tak laskav) Philips CD-303. No a protože pasu postarých boxech FB 915, který případně už vím kde sehnat, napadlo mě se podívat po zbytku nabídky philipsu z té doby, že bych poskládal komplet sestavu od Philipsu. Navíc se jedná o začátek 80. let, kdy Philips vlastnil i Marantz a dělali docela dobrý audio (teda pro moje uši dobrý, byť asi ne jako Marantz v druhé půlce sedumdesátek) :)

Jednu chvíli jsem zvažoval i Grundig, který díky dadaftovi a tomu nadšenci z itálie je zde celkem známý a ve stejné cenové kategorii, jako výše zmíněný dělenec, ale pak jsem zjistil, že Grundig CD-7500 není nic jiného jak přebalený Philips CD-303 a začalo mě vrtat v hlavě, jestli to nebude podobné i v kategorii amp/pre-amp, jen Philips nemá zatím "správnou karmu" (nebýt dadafta, tak imho o Grundig tady nikdo moc ani nezakopne).

Co mě ještě víc hlodá je, že ten předzesilovač umí krom MM i MC přenosky a konec je v třídě AB (ne že bych se v tom bůhví jak vyznal), takže to snad nebude úplně mizerie.

Nebyl by někdo schopen na to hodit zkušeným okem, případně se podělit, pokud měl tu čest slyšet/vlastnit. Níže aspoň link na video z youtube

Pokud se mi ho podaří koupit, tak ho rád nabídnu někomu s lepšíma ušima a většíma zkušenostma k poslechu (pokud by měl zájem) Upřímně by mě hodně zajímalo srovnání třeba s Luxmanem C02+M02, přijde mi, že vítěz je předem jasný, ale zajímalo by mě o kolik...

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips F4238/F3238

Příspěvek od Lemon »

Co se týče Philipsu, tak já mám tuner Philips F2213 z roku 1980 a co se týče kvality zvuku tak to vystihnul jeden kolega ze Slovenska:
Cituji: Zvukovo strčil do riti aj môj SONY SA3ES a zlatý DENON TU1500RD! Neveril som vlastným ušiam.
*palec*

Lamak
Kontaktovat uživatele:

Re: Philips F4238/F3238

Příspěvek od Lamak »

Moc díky za info, snad se mi to podaří dotáhnout, tak pak dám info. Jak jsem říkal, nejsem takovej hifista (jsou věci, kterým rozumím víc a tolik toho naposlouchaného nemám), takže pokud to dopadne rád poskytnu na poslechovou zkoušku někomu, kdo by to rád zkusil...

Odpovědět