Pioneer SC 1223 a ONKYO TX-NR818

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Lubek
Kontaktovat uživatele:

Pioneer SC 1223 a ONKYO TX-NR818

Příspěvek od Lubek »

Zdravím vás, mám veľmi zvláštny dotaz. Zakúpil som receiver Pioneer SC 1223 a bol som totálne zhrozený ako zle hrá. V prvom rade ma zarazilo, aká strašne nízka hlasitosť z tohto receivera ide, volume to ukazuje od -80 dB do + 12 dB. Na to, aby som mohol v úplne normálnej hlasitosti sledovať rockový koncert vo formáte DTS HD Master Audio som musel volume vytočiť na hodnotu -25, pripojil som BD prehrávač cez HDMI. Potom som skúsil pripojiť klasický CD prehrávač cez analogový stereo vstup, hlasitosť ešte o niečo nižšia, tam som musel ísť s volume aspon na -20 dB. Keď už to aj nejako hralo, tak zvuk bol totálne o ničom, málo basov, výšky hrali kdesi na stredoch a nebolo to žiadne "cinkanie". Proste nehorázny otras!! Výrobca udáva výkon na kanál 200W. Receiver som vrátil totálne vytočený že čo toto má znamenať.
O pár dní na to som zakúpil ONKYO TX-NR818. Zvuk lepší, už to malo výrazné basy, výšky tiež fajn, nemal som žiadne vážne výhrady čo sa zvuku týka. Ale!!! Hlasitosť znovu nízka. Znovu volume vytočené cez 50% výkonu aby to "nejako" hralo. Po pár minútach sa spúšťalo už chladenie a začali mi tam hučať ventilátory. Display v srovnaní s Pioneerom úplne chudobný, info takmer žiadne. Znovu už totálne nasratý som receiver zabalil a vrátil.
Som totálne naštvaný na paškvily ktoré sa dneska vyrábajú. Doteraz som fungoval na prastarom receiveri YAMAHA RX-V420 a musím povedať že tento prastarý low-end receiver hral absolútne úžasne oproti týmto "hovadinám" čo sa dneska vyrábajú. Volume som vytočil do 1/4 výkon u a to už bol rachot. Malo to šťavu, malo to basy, malo to výšky, priestor, proste super.
Otázka teda znie, v čom je problém??? To skutočne sa dneska vyrábajú takéto nehorázne haraburdy alebo som robil niekde chybu? Reproduktory mám originál od TVM, predné 4 ohmy trojpásmové, center 8 ohmov trojpásmový, zadné repro dvojpásmové 8 ohmov.
Momentálne som bez receivra pretože vlastne ani niet čo kúpiť. Pripojil som k repro moj staručký low-end stereo zosilňovač Technics SU-V500 a ten zvuk je proste úžasný, už v 1/5 výkonu v porovnaní s týmito dvoma tisíceurovými "mašinami" to má šťavu a to má udávaný výkon 40W na kanál pri 4 ohmoch. Hrá parádne, má výkon, nezahrieva sa.
Prosím vás, poraďte niekto v čom by mohol byť problém, chcem si zakúpiť "normálny" receiver ale ak všetky hrajú takto "potichu" tak to teda s pánom bohom, ostávam v tom prípade pri stereu.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer SC 1223 a ONKYO TX-NR818

Příspěvek od kite19 »

Skúšal si kalibráciu MCACC?
Inak je tu v sekcii predaj špičkový receiver, od Foxa http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=12851.
Tie staré stroje sú poctivejšie, tých 200 w, je akurát na papieri.
Naposledy upravil(a) kite19 dne 15 čer 2014 13:41, celkem upraveno 1 x.

Lubek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubek »

Kalibráciu som skúšal len na pioneeri a nemalo to žiadny efekt :roll:

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Mne to zvýšilo hlasitosť, príliš tomu nerozumiem ako receiver funguje, ale na stereo som kúpil stereo zosík. Mám pioneer 2020 a v stereu ho prehrá akýkoľvek stereozosík :D
Pozri sa na ten denon od foxa, ešte poctivá robota.

Lubek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubek »

Denon kúpiť nemôžem, pretože som limitovaný prednými 4 ohmnovými repro a tie zvládajú len vyššie modely Pioneer a Onkyo. Nerozumiem čo to dneska vyrábajú, ale čím starší zosik, tým mi príde lepší. Je to smutné že low-end spred 10 rokov hrá nepomerne lepšie ako stredná vyššia trieda dnes. Obyčajný stereo zosilňovač čo dnes nemá žiadnu hodnotu, malá poloprázdna plechová krabička hrá neskutočne oproti tomuto. Tak sa mi zdá, že HIFI bolo kedysi, dnes už akosi nieje... a ked, tak za státisíce. Porovnával som aj svoje 20 rokov staré HIFI tesla repro s dnešnými stlpovkami do 1000 € a nechel by som ich teda ani zadarmo.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Už som tu zopár ľuďom písal ohľadne AV, si oveľa skúsenejší ako ja keď som kupoval svoj AV.
Ja by som už nikdy nekúpil nový AV, radšej z druhej ruky za 1/4 ceny.
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -vsx-lx60/, tento som už odporúčal.
Nechcem mať doma veľa rároh, tak som si ho nekúpil, asi by som sa dohodol na vyskúšaní a ak by to ani tak nehralo, tak by som to zapojil front cez pre out na stero zosilňovač. Ale to len v prípade, že trváš na AV receiveri, osobne by som šiel už len do stero zosilňovača.

Lubek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubek »

No dal som si opraviť tú staručkú YAMAHU, tak uvidím či sa bude dať ešte oživiť. Neviem, ale ja týmto novým THX potencimetrom elektronickým akosi neverím, mne to príde že to má nastavenú strašne nízku vstupnú úroveň alebo čo tieto receivery. Predsa nieje možné aby som ja vyhuloval volume na 2/3 pri údajnom výkone 200W, však to je nonsens, 200 watový zosik musí pri tretinovom výkone búrať panelák. Nechcem to ani vidieť, však tieto moderné receivery "nehrajú", to sa len trápi, prehrieva a stojí to prachy nehorázne! Tí výrobcovia niesu normálni, alebo som ja nejako nepochopil zámer. S nostalgiou spomínam na staré HIFI.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Síce s tebou súhlasím, že súčasná produkcia je v nižšej triede šmejd ale čo to je, preboha, za kritérium "poloha potenciometra"? Čo tým získaš, keď ti to bude už vo štvrtine dráhy revať naplno? Akurát menšiu citlivosť ovládánia.

Lubek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubek »

Čo tým získam?? Nejde tak ani o to že kde je ten potenciometer, ale o to čo to je za šrot a o to že to nemože mať 200W, tak to majú vyrobiť na výstupný výkon 7x30 W a nie napísať 7x200W. Ide o to, že žiadny zosilovač nemože hrať normálne až za polovicou výkona, ved to je nonsens, musí tam byť obrovská rezerva proste. Zhrieva sa to, nehrá to riadne... je to otras. Ide o to, že staré zosiky mali 30W výkon a hrali... toto nehrá, len sa to hreje, žerie elektrinu a nemá to zvuk. Som zdesený proste. Moj televízor má výkon 2x8 watov a ked ho dám do 2/3 tak to ziape ako šialené.... Tak o čom to je potom??? Ide o princíp. Zosik ktorý hrá normálne v 2/3 výkonu má mať 20 W a má stáť 70 € a nie 1000 € preboha... a to nevravím o otrasnom zvuku... o zvuku ktorý sa ani nepriblíži zvuku 15 rokov starému low-end zosilovaču.

Lubek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubek »

Srátka, normálny zosilovač má hrať hlasito na bytové podmienky už v 1/3 výkonu a nemá sa tam nič prehrievať. A nie aby som ja údajných 200W vyhuloval do 2/3, aby sa mi to prehrievalo, aby sa mi spúšťali ventilátory a aby to ťahalo 700W príkon a ja nič nepočujem. Má to hrať tak ako zosilovače hrajú už aspon 50 rokov. O to ide!

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Poloha potenciometra nemá nič společné s výkonom. To, že zosilňovač reve naplno vo štvrtine dráhy NEznamená, že má 1000 W.

Lubek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubek »

No ano, neznamená to že má 1000W, znamená to, že má aspon nejakých 40 W. Rozhodne ale neznamená že zosilovač ktorý hrá houby v 2/3 výkonu že má 200W, to znamená akurát tak jediné.... že je to šrot. :D

nebuddlho
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nebuddlho »

Ono si treba uvedomit co je to thx ...

Zosilovac ktory ma thx certifikaciu ma hrat na plny vkon tak ako tvorca filmu zamyslal aby sa zvuk pocuval tj. pri prehravani filmu pri hlasitosti 0DB hra zosilovac mozno na 30 percent svojej hlasitosti a ide o to aby mal obrovsku vykonnostnu rezervu ked pride napr. vybuch. Preto sa zosilovace s cerfikaciou THX delia na THX select, select2, Ultra, ULtra 2 od velkosti miestostnosti v ktorych maju byt umiestnene... tj ked je zosilovac na 0 DB musi mat kvoli tomu aby dostal certifikaciu vykonovu rezervu na to ked naozaj pride hlasna scena aby nechrcal ...

Ked chces oklamat onkyo treba zvysit v menu hlasitost hlavnych reproduktorov na maximum ... tj +12 db a bude to hrat velmi hlasno...

Ono predtym ako sa nieco kupi malo by sa nastudovat co vlastne kupujem a ku comu je to urcene ...

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

S499_1023 píše:Síce s tebou súhlasím, že súčasná produkcia je v nižšej triede šmejd ale čo to je, preboha, za kritérium "poloha potenciometra"? Čo tým získaš, keď ti to bude už vo štvrtine dráhy revať naplno? Akurát menšiu citlivosť ovládánia.
2-Lubek
Ale S499_1023 má pravdu ,takto to prostě je a neplatí to jen pro vícekanálové receiver-y ,ale i stereo zesilovače. Dříve se vyráběly zesy převším japan (i ty levnější) které hrály opravdu nahlas s volume na řekněme 1/3 (to budilo "BIG" dojem) že ve zbývajících 2/3 polohy lze získat ještě nejméně 3-násobnou hlasitost ,což ale nebyla pravda ,protože v polovině dráhy toho knoflíku už bylo dosaženo téměř nebo zcela plné kapacity výkonu a ta druhá polovina - dále do prava (kam by to ale normální člověk už nikdy netočil) - ta už nic kromě nepěkného zkreslení nepřidala. Takže tehdy "módní" použití tohoto (strmého logaritmického potenciometru) který (oproti lineárnímu tj. pozvolnému pot.) - ve skutečnosti (až na ten falešný pocit rezervy při pohledu na rysku a stupnici u knoflíku volume) nic rozumného (a výkon navíc ani omylem) nepřinesl. Tuto skutačnost si postupem času asi výrobci uvědomili a došlo k odklonu od tohoto trendu a výsledkem je to co popisuješ.
Příklad : na mém CA azur 851 ( který má při 4ohm také200 wat) je atenuator tvořen elektronicky (tj. fyzicky bez potenciometru ) ALE stejným - až nekonečně pozvolným způsobem.Také mi to přijde nezvyklé ,ale zase mnohem lepší než u bývalého Pioneer A-A9-J kde šlo el.zesilování strmě po velkých skocích a tichý noční poslech nešlo jemně (tj.tak nějak akorát) nijak nastavit ,což byl opačný extrém. Pokud se nad tím ale rozumně zamyslíš ,tak možná zjistíš že logičtější je ve skutečnosti to pozvolné zesilování se skutečným maximem až na konci dráhy knoflíku. Nebo jednodušeji : až zjistíš že většina moderních i docela kvalitních ,nebo chceš-li silných zesů je teď prostě takto dělaná a oprostíš se od návyku z let minulých ,že volume na 8-9 hodinách je dost nahlas , tak potom jednoduše a bez obav vytočíš knoflík téměř nebo i zcela na plno a posloucháš zase stejně jako dřív. Prď na to že najednou výrobce použil poťák s lineárním průběhem ,nebo ti "posunul rysku na knoflíku" :P
Naposledy upravil(a) pompo dne 02 lis 2015 07:01, celkem upraveno 1 x.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Lubek píše:Čo tým získam?? Nejde tak ani o to že kde je ten potenciometer, ale o to čo to je za šrot a o to že to nemože mať 200W, tak to majú vyrobiť na výstupný výkon 7x30 W a nie napísať 7x200W. Ide o to, že žiadny zosilovač nemože hrať normálne až za polovicou výkona, ved to je nonsens, musí tam byť obrovská rezerva proste. Zhrieva sa to, nehrá to riadne... je to otras. Ide o to, že staré zosiky mali 30W výkon a hrali... toto nehrá, len sa to hreje, žerie elektrinu a nemá to zvuk. Som zdesený proste. Moj televízor má výkon 2x8 watov a ked ho dám do 2/3 tak to ziape ako šialené.... Tak o čom to je potom??? Ide o princíp. Zosik ktorý hrá normálne v 2/3 výkonu má mať 20 W a má stáť 70 € a nie 1000 € preboha... a to nevravím o otrasnom zvuku... o zvuku ktorý sa ani nepriblíži zvuku 15 rokov starému low-end zosilovaču.

Pokud si ovšem výrobce u levných multik.rec. přidává tzv."papírově" výkon a nehraje to dobře a hlasitě ani s volume na max. Tak to si budeš muset zvyknout na mnohem nepříjemnější věc a to je : otevírat víc šrajtofli :lol: a nebo opatrněji nakupovat tj. až po prakt.vyzkoušení.

Další věc že je klas.stereo zesilovač při podobné ceně mnohem kvalitnější než nějaký multikanál to už je celkem dlouhou dobu hi-fi stům známo.

Odpovědět