Předzesilovač

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Předzesilovač

Příspěvek od daliborr »

Mám jednu nádhernou skušenost a to se musím podělit s ostatními lidmi na tomto fóru. S přičiněním jednoho člena tohoto fóra jsem koupil předzesilovač
http://www.xshn.com/display.asp?id=106 Poslechl jsem a konstatoval jsem že basy jsou špatné. Dal jsem tento předzesilovač technikovi na měřáky a ejhle šel maxiálně basy 150hz při zátěži. Po předělání vazebních kondezátorů je zvuk špičkový. Takových techniků je potřeba hodně moc . *2thumbsup*

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od efičák »

daliborr píše:Mám jednu nádhernou skušenost a to se musím podělit s ostatními lidmi na tomto fóru. S přičiněním jednoho člena tohoto fóra jsem koupil předzesilovač
http://www.xshn.com/display.asp?id=106 Poslechl jsem a konstatoval jsem že basy jsou špatné. Dal jsem tento předzesilovač technikovi na měřáky a ejhle šel maxiálně basy 150hz při zátěži. Po předělání vazebních kondezátorů je zvuk špičkový. Takových techniků je potřeba hodně moc . *2thumbsup*

Dobrý konec.
Koupit předek bez poslechu je pěkný adrenalin. :-)
Ale vyšlo ti to. *thumbs up*
Vazební kondenzátory jsou problém. Mundorf jsou k nezaplatitelné.
V mém gramofonovém předzesilovači není žádný kond. Jen 47 kOhmový odpor.
Je to výborné.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od bohus »

Jó jó Efičáčku pravdu díš, ale snad za nedlouho poslechnem pecku. Jsem na Tvé ucho zvědavý.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Předzesilovač

Příspěvek od BVa »

V mém gramofonovém předzesilovači není žádný kond. Jen 47 kOhmový odpor.
Je to výborné.
*offtopic* Len ako sa robí RIAA korekcia bez kondenzátorov?? *2thumbsup*

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od efičák »

BVa píše:
V mém gramofonovém předzesilovači není žádný kond. Jen 47 kOhmový odpor.
Je to výborné.
*offtopic* Len ako sa robí RIAA korekcia bez kondenzátorov?? *2thumbsup*
Šlo mi o vstupní, který dává většina výrobců.

Uff. Dostal jste mě, BVA!
Jo, jasně, kompenzace, bez nich RIAA nejde.
Toto je správný zásah, napsal jsem blbost.

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od efičák »

bohus píše:Jó jó Efičáčku pravdu díš, ale snad za nedlouho poslechnem pecku. Jsem na Tvé ucho zvědavý.
Není nad Tvé, zlaté uška !
Renown mi pustil "slabší" model AR Ref.3.
Jako to se nedá rozchodit.
Jestli se mi líbíl předzesilovač Luxman, tak na Audio Research mi došly slova.

boxer

Re: Předzesilovač

Příspěvek od boxer »

By mě zajímalo,reference?

Obrázek

Obrázek

Inputs: 2 x balanced Modules (MM or MC) (fully equipped)
Max. input voltage MM: 78 mV
MC: 8.5 mV
Input amplification MM: 37dB, 40dB, 43dB, 46dB, 49dB, 52dB
MC: 57dB, 60dB, 63dB, 66dB, 69dB, 72dB
Input impedance MC: 33Ω, 75Ω, 220Ω, 390Ω, 1kΩ, 47 kΩ
Input capacitance MM: 68 pF, 120 pF, 180 pF, 220 pF, 300 pF, 400 pF
Outputs analogue: 1 x balanced, 1 x unbalanced
Outputs digital: 1 x RCA, 1 x Toslink, 1 x USB
SNR MC/MM MM: -84dB (dBA = -88dB)
MC: -74dB (dBA = -79dB)
Dimensions (WxHxD): 48.2x9.5x34.5cm
Weight: 10kg
Price: 10,000€ -14,000€ (depending on optional modules)

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od kazzatel »

Když mi dáš těch třista litrů, udělám ti takovouhle referenci taky, Rukavičko....a za sto litrů navrch ti tam udělám i flaškovej výstup...bereš to ? :lol:

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Předzesilovač

Příspěvek od PMA »

Těžko, Anežko. Maximálně tak jako melouch vedle zaměstnání. Pokud by ses tím měl živit a všechno, včetně sebe, platit sám a zadával práci jako objednávky, tak 1 kus za tuto cenu neuděláš.
Pavel Macura Audio

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od kazzatel »

Samozřejmě, nejsem idiot....ani ta firma to nedělá v jednom kuse, jinak by to stálo nejmíň milion, znám moc dobře cenový relace vývoje...ale jde o princip - vadí mi to neustálý pohrdání prací našince ( což musíš pociťovat i ty ), to neustálý pošklebování některých zdejších členů " jen se podívejte ubozí amatéři, tak se to má dělat, na to vy nemáte... ". A titíž by pak po tobě chtěli stejnou referenci, ale za " našinecký " prachy, neboť " jsme všichni holý prdele, musíš nás chápat... " :lol:

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od Ramones »

...vidíš to, jak to jde hezky, lidsky a pochopitelně napsat *thumbs up* ...ale ruku na srdce, také sis "zašťoural" do jiných úspěšných firem ze světa ;)

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od palipol »

kazzatel píše:Samozřejmě, nejsem idiot....ani ta firma to nedělá v jednom kuse, jinak by to stálo nejmíň milion, znám moc dobře cenový relace vývoje...ale jde o princip - vadí mi to neustálý pohrdání prací našince ( což musíš pociťovat i ty ), to neustálý pošklebování některých zdejších členů " jen se podívejte ubozí amatéři, tak se to má dělat, na to vy nemáte... ". A titíž by pak po tobě chtěli stejnou referenci, ale za " našinecký " prachy, neboť " jsme všichni holý prdele, musíš nás chápat... " :lol:
Ak je niekto vzorom pohŕdania a pošklebovania, tak si to predovšetkým Ty, smajlíku.
Ži a nechaj žiť, pracuj a dočkáš sa uznania aj bohatstva - zatiaľ sa utápaš v zdôvodňovaní, kto (čo) všetko ti v tom bráni.
Urob nejaký poriadny finál a o "našinecký" prachy sa neboj. Našinec prehodnotí priority a znaviguje sa sám.

Obrázek

boxer

Re: Předzesilovač

Příspěvek od boxer »

Co tě žere kaplane Anežko?

Dal jsem to sem jako horkou novinku.Nic víc.

Zase tak moc výbornejch phono předzesů s nastavitelným kdečím není.

To,že naleštěnej chromovanej Burmester,stejně jako Goldmund,Soulution,darTZeel či dCS,Boulder atd. jsou strašně předražený i na poměry mnohem lépe finančně zabezpečených soudruhů na západ i východ (ba i sever a možná jih) od nás, je nepochybné. Nicméně si myslím,že při těchto "špičkách" je jejich materiálová možnost úpně jinde než tvoje. Mnohdy si myslím se ani normální smrtelník k některým dílčím dílům nedostane.

Navíc oni maj celej tým,který někdo v jejich baráku musí platit a taky toho neprodaj na tuny.

Co se týče výsledků zvukovejch,o tom se nemá cenu bavit,páč se k nim asi nikdy nedostanu. Ovšem co se týče měření,je zajímavý,že při skoro stejnejch
cenách a asi i velikosti výroby jsou diametrálně odlišné.(DarTZeel versul Soulution např.).

Jinak jsem psal,že jsem konkrétně proti DPA a ani PMA výrobkům neřekl negativního ani prd.Víš proč? Protože nemám důvod.Proto mne zajímalo,zda,kdy a za kolik bys mi udělal ten konec. Odpověď znám,na HE2011 jako každý rok přijdu a pak se uvidí,jak dál.

Když mi dáš těch třista litrů, udělám ti takovouhle referenci taky, Rukavičko....a za sto litrů navrch ti tam udělám i flaškovej výstup...bereš to ?

Předtím jsi psal,že nemůžeš nic dělat na svý triko,páč je to věcí zaměstnavatele.Teď by to šlo? Je to česky jen otázka peněz? :idea:

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od kazzatel »

To jsme si, jak se zdá, nerozuměli: svojí otázkou jsem se ptal, zda jsi ochoten dát takovou sumu ZDEJŠÍMU výrobci, bez ohledu na to, v čí režii se vše uskuteční, sebe jsem použil jen jako příklad výrobce...je příznačné pro zdejší uvažování, že je-li věc nabízena za astronomickou cenu cizím výrobcem, typický zdejší hifista se nad tím nepozastaví, protože " kvalitní věc je přece drahá už v nákladech a je to tedy v pořádku, za kvalitu se holt platí...". Chce-li podobnou cenu zdejší výrobce, je " k...a NENAŽRANÁ, KTERÁ SE ASI ZBLÁZNILA... ", nebo " jen blbej amatér, kterýmu šíblo "... a to se, jak se zdá, udrží i v příští dekádě....

boxer

Re: Předzesilovač

Příspěvek od boxer »

Ale rozuměli.

Nedal bych tuto cenu nikdy. Tedy pokud bych nebyl milionář.

Co se týče kvality,pokud by byla stejná a cena taky,dal bych prachy tomu,kdo to bude mít dle mýho i hezčí.
Pokud by byla kvalita stejná a cena rozdílná o XY %,tak by záleželo o kolik.
Tím,že je to domácí nehraje roli. Výsledek a poměr ceny je jedinný kritérium.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host