Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od PítrsPraha »

Jarda69 píše:Píšeš, že jsi měl nutkavou potřebu mě opravit.
*palec*

Psalo ti to tady vic lidi v ruznych vlaknech a casech. Jsi nemocnej clovek.

Howgh.

Jarda69
Příspěvky: 2641
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Jarda69 »

No vidíš. Nic se nezměnilo.
Já se ti divím. Vždyť už je to rok, co jsi se mě snažil podobně nachytat a pak jsi se ztratil ve snůšce lží a polopravd, jen abys nemusel přiznat, že jsi nepochopil můj první post, na který jsi reagoval.
Normální člověk by to hodil za hlavu. Jenom ty máš potřebu mě pronásledovat a pokaždé někde vyskočit, abys srovnal skore. Ale když ti to za to stojí, zaplevit další vlákno.
Je to tvoje vizitka, ne moje. Já se ti přeci na post nejchytřejšího člena fora netlačím. Nemám potřebu být ve všech vláknech.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od lachim »

nebylo by lepší toto vlákno smazat? jaký to má "takto" další význam, prosím?
(smazal jsem ty vulgární výkřiky)

Jarda69
Příspěvky: 2641
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Jarda69 »

To je ale veliká škoda, že jsi smazal jenom něco. Bylo by vidět, že někteří nepochopí ani velice otevřeně napsané "jdi do hajzlu a nedolejzej za mnou" a pořad se lísají a žadoní o pozornost.
I když svým zvláštním způsobem. Mělo by to zároveň sloužit i jako varování pro nové členy, aby pečlivě vážili co píšou a aby neodporovali jistým členům, jinak se jich nikdy nezbaví.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od lachim »

Jarda
Pokud chces nekoho vychovavat pak:
Si najdi jine debatni forum
Se nauc komunikovat slusne. Bez vulgarit.
Tvuj zpusob komunikace obtezuje kazdeho, koho zde na foru osobne znam.
Uz sem nepis a bude to vyresene.
Diky

Jarda69
Příspěvky: 2641
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Jarda69 »

Já nechci nikoho vychovávat, to by měla být práce moderátorů, aby si hlídali, kdo tu píše popichovačné příspěvky a rozpoutává nekonečné debaty o ničem. Možná to vážně nevidíš, ale nejsem to já, kdo pronásleduje jiného člena ve všech vláknech a napadá ho. Ani to nejsem já, kdo se posmívá jiným členům, pokud napíšou nějakou ptákovinu.
Proč mám přestat psát já? Protože tu máte nemocného člena, který má potřebu všechny opravovat a posmívat se jim? Když jsem si to nenechal líbit, tak mám vypadnout?
Taky mi pár lidí psalo, že je to blbec a nemám si ho všímat, ale neměl jsem potřebu to vytahovat.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Denkez »

Z reklamního letáku nového kina:
Vážení návštěvníci, vítejte v našem novém kině pro 300 diváků. Pro každého z Vás je tu k dispozici parkoviště, toaleta a restaurace s barem, kde se můžete před představením občerstvit.
Zaráží snad někoho, že parkoviště nemá 300 parkovacích míst, toaleta nemá 300 mušlí a 300 mís, že restaurace nemá 300 míst u stolů a 300 barových sedaček?
A přesto každý divák bez čekání může zaparkovat, použít toaletu, povečeřet a popít u baru.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Lad2000 »

PítrsPraha píše:A co tam vidis jeste ;-)? Protoze v tom dalsim je odpoved ;-).
Nikde jsem nenašel 9 x 60W. To je jak hadí olej, a když z toho budu chtít dostat 2 x 200W tak si musím koupit 2 ks jako mono bloky.
A že ten strojek nemá příkon na deklarovaný výkon je napsané kde?
Denkez píše:Z reklamního letáku nového kina:
Vážení návštěvníci, vítejte v našem novém kině pro 300 diváků. Pro každého z Vás je tu k dispozici parkoviště, toaleta a restaurace s barem, kde se můžete před představením občerstvit.
Zaráží snad někoho, že parkoviště nemá 300 parkovacích míst, toaleta nemá 300 mušlí a 300 mís, že restaurace nemá 300 míst u stolů a 300 barových sedaček?
A přesto každý divák bez čekání může zaparkovat, použít toaletu, povečeřet a popít u baru.
Když jsem ještě chodil do kina tak tak se kolikrát přidávaly židle a o frontách u baru a záchodu ani nemluvím.
Jinak pleteš hrušky s jablkama....

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od PítrsPraha »

Lad2000 píše:A že ten strojek nemá příkon na deklarovaný výkon je napsané kde?
Nikde, protože ten přístroj má příkon na deklarovaný výkon. Jsi jako kolovrátek.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Denkez »

Lad2000 píše:Když jsem ještě chodil do kina tak tak se kolikrát přidávaly židle a o frontách u baru a záchodu ani nemluvím.
Jinak pleteš hrušky s jablkama....
To už bylo dlouho, že? Zkus to ještě jednou, nyní...
Jinak žádné ovoce dohromady nepletu, jen ty neznáš obecný princip tzv. současnosti při návrhu zdrojů.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Lad2000 »

Denkez píše: To už bylo dlouho, že? Zkus to ještě jednou, nyní...
Jinak žádné ovoce dohromady nepletu, jen ty neznáš obecný princip tzv. současnosti při návrhu zdrojů.
Ten princip chápu, taky vím, že ty výkony na domácí poslech se pohybují řádově ve Wattech a tohle dostačuje, jenom mě serou ty kecy těch výrobců..............
U beden se standartně udává frekvenční charakteristika bez udání pásma: (14Hz -35kHz) = 45-18k, - 6dB? apod
To samé je u spotřeby aut, v reálu se na ni nedostanu.....ale napsaná je podle výrobce dobře, prostě snůšky polopravd a pololží

Citace: Další příklad - Yamaha RX-V363 alias HTR-6130:
Dle servisního manuálu je pro přední pár reprosoustav použit dvoukanálový integrovaný obvod Sanyo STK433-130-E. Ten má dle katalogu při maximálním napájecím napětí maximální výkon 2 x 100W při zkreslení 0.4%. Doporučené napájecí napětí je o třetinu nižší, při něm je (pokud se nemýlím) reálný výkon zhruba poloviční.
Pro zadní pár reprosoustav a centrální reprosoustavu je použit tříkanálový integrovaný obvod Sanyo STK433-330-E s katalogovým maximálním výkonem 3 x 15W, při typickém napájecím napětí tedy cca 3 x 7.5W.

2 x 50W + 3 x 7.5W ... to je dohromadýýýýý ... éééééé ... 5 x 100W :-)

Tady je jasně vidět co bohatě postačuje na domácí poslech

Zdroj:
http://tesla.iplace.cz/panelleft/vase-r ... ktika-nebo

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Denkez »

Lad2000: Předmětný AVR je osazen STK433-130-E a STK433-330-E a oba obvody jsou společně napájeny napětím +/-52 V nebo +/-41 V (podle přepínače impedance).
Co to pro jejich výstupní výkon může znamenat?
To, že oba obvody mají katalogové doporučené napájecí napětí +/-44 V, ještě neznamená, že přesně tímto napětím budou v té které konkrétní aplikaci napájeny.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Lad2000 »

Hele, to byla citace z netu, nehledal jsem jestli se borec nespletl o 0 v uvedení výkonu( 15 místo 150W), ale ten receiver má příkon 240W, jak z toho uděláš v AB 5 x 100W ? i když ty STK to papírově snesou.......

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od S499_1023 »

Lad2000: Poprvé, kozousch ve svém příspěvku na web Jardy Krejči nesprávně interpretoval katalog. Podruhé, ještě stále jsi nepochopil podstatu.

Denkez
Příspěvky: 146
Registrován: 11 bře 2012 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Příkon vs výkon aneb perpetuum mobile

Příspěvek od Denkez »

Lad2000: Možná, že problematika AVR je nad tvé možnosti a lépe to pochopíš na tomto příkladu:

Máš bytový dům s 10 byty, v každém z nich el. sporák o příkonu 5 kW. Ostatní odběr neuvažujme.
Na jaký příkon si myslíš, že se dimenzuje přívod k tomuto domu? Na 50 kW? Omyl.
Jsou na to normy a tabulky a pro 10 bytů to bude ca 22 kW.
Přesto každý sporák (dokonce až 4) může jet naplno na 5 kW.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti