ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
gigo
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2014 08:33
Kontaktovat uživatele:

ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od gigo »

Řeším dilema a potřebuji radu zkušených...

V současné chvíli mám doma stereo skládající se ze stereo zesilovače Cambridge Audio Azur 640a a repro Focal Chorus 714V. Jsem spokojen, ale chtěl bych se posunout výše.

Nyní mám nabídku na receiver ROTEL RSX-1067 a váhám, zda do něj jít.

V 90% případů budu poslouchat ve stereu, ale zároveň si chci sestavit i domácí kino...

Poslouchám žánrově skoro vše mimo techna :-) Spíše poslechová hlasitost, než aby mě vyskočili tabulky z oken :-) Místnost mám nyní cca 20 m2, ale časem bude kolem 30 m2.

Hodí se tento receiver i k poslechu ve stereu? Má smysl měnit?

Jsem v home hifi "začátečník", tak se omlouvám, jestli urazím vyznavače značky ROTEL, jak si dovoluji vůbec porovnání :-)

Vím, že Cambridge je jedna ze základních řad a ten ROTEL naopak nejvyšší, tak by to mělo býti jasnou volbou, ale pár lidí mi říkalo, že když převažuje stereo, tak AV Receiver není vhodný...

Předem Vám všem děkuji za brzké odpovědi! *2thumbsup*

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od fox »

Stereo se ti asi nezlepší, ale budeš mít dobré domácí kino.


S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od S499_1023 »

gigo: To platí pro low-end produkty.
fox: Každopádně minimálně vypadá bombózně. Škoda, že striktně odmítám víc, než dvě bedny *2thumbsup* .

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od lubin »

...šel bych do Rotela...

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od fox »

Cambridge jsem nikdy neslyšel, takže nemůžu soudit. Vyšší modely Rotel se mi zvukově líbily, taktéž jeho zpracování. Asi to nebude žádné ořezávátko. V každém případě bych ho vyzkoušel a porovnal.
K multi kanálovým zesilovačům jsem ale trochu skeptický. Mám doma Denon AVC A-1SE /v podobné relaci byl i tento Rotel /, který stál ve své době asi sto šedesát tisíc. Ve stereu se nevyrovná zesilovači za třetinovou cenu. Pokud bude do dvaceti tisíc, jako můj Denon, bude to asi dobrá koupě.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od Prospero »

Rotel v tehle cenove relaci urcite nebude zadne “orezavatko”, myslim ale, ze prvotridne se tenhle “macek” bude starat predvsim o to, k cemu je urcen, tedy o DK.
Stereo samozrejme nebude nejhorsi, pokud si ale chces polepsit prave v nem, bylo by asi rozumejsi investovat do lepsiho stereo ampu (treba vyssi rady CA, nebo i jinych) a ozvuceni DK resit “separatni” cestou. Bud nejakym zakladnim 5.1 receiverem, nebo pripojenim vicekanaloveho konce na stereo amp.
Kvuli 10-ti % vyuziti na DK bych tento kombajn asi neporizoval. (Pkud tedy zrovna neni "za pusinu" :lol: )
Je to ale jen mu nazor. :P

gigo
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2014 08:33
Kontaktovat uživatele:

Re: ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od gigo »

Tak jsem to probíral ze všech stran a nakonec i se samotným majitelem ROTELa... Sám mi řekl, že pokud převažuje stereo, tak ho kupovat nemám :) Sice za dobrou cenu, ale...

Půjdu cestou jak píše Prospero.. Shoduje se to s mým přesvědčením, že bude vhodnější budovat lepší a lepší stereo a do DK investovat v rozumných mezích.

Všem děkuji za rady, porady a postřehy! Všichni jste mi pomohli *thumbs up*

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ROTEL RSX-1067 vs Cambridge Audio

Příspěvek od Sany »

gigo: Udělal jsi dobré rozhodnutí které ti zřejmě ušetřilo dost peněz, taky jsem kdysi zblbnul do kina, neustále vylepšoval a investoval abych ve finále přišel na to že tudy cesta nevede - tedy co se týče hudby.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti