Rozdíly v reprodukci

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od BVa »

2 mesky
Nič v zlom, ale to čo píšeš je z 99% nezmysel... Čisté " audiofool" povery.
napr.toto
Pak jestli má objemově víc nebo míň basů, tak s tím se dají taky dělat kouzla v koncových zesilovačích. Jedním kondikem mezi bazema budicu nebo přímo koncových tranzistorů, nebo kombinací obou.
je čistý nezmysel..
Pak počet napěťových stupňů - změna ve srozumitelnosti, detailnosti
dtto..

mesky
Příspěvky: 108
Registrován: 21 říj 2020 07:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od mesky »

BVa, asi se v tomto neshodneme, ale každý máme svoje zkušenosti. Co jsem tu napsal, tak jsem si v praxi odzkoušel a za tím si stojím.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od lechos »

mně se Tvůj rozbor líbil, nevyznám se ažtak v obvodové technice ale, pracuji na tom...
(prof. Stránský, prof. Mayer, ing. Daneš a další)

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od Leony5 »

Také nejsem žádný odborník na slaboproud, ale musím zde napsat svou osobní zkušenost. Meskyho znám krádce, slyšel jsem několik jeho upravených zesilovačů i reprosoustav, jeden jsem měl možnost porovnat doma na svých Vulkánech s mým dělencem SPaudio P1 + Hypa 17MK Jednalo se o starý zesilovač Sony ( přesný model snad Mesky doplní ). Řada z vás by si před tímto sony akorát odplivla, přiznám se že i já, ale jen do té doby než jsem ho slyšel hrát u mě doma, a před tím ještě u meskyho na jeho skvěle vyladěných reprosoustavách TVM. Ano nákup těchto komponent je opravdu za pár palackých, s jistotou vám tu ale mohu napsat, že mesky s těmito komponenty dokáže převálcovat o mnoho dražší sestavy, a to nemyslím opravdu ty levné. Dnes jsem u meskyho poslouchal jeho nový projekt který má základ ve starém zesilovači AKAI z roku 1985, zvuk hodný horních pater HI-FI, mnoho zesilovačů ve střední i té vyšší střední třídy by se zastydělo. Tento chlapík ví co dělá, a hlavně ví jak na to.

mesky
Příspěvky: 108
Registrován: 21 říj 2020 07:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od mesky »

Co jsme poslouchali, tak to byl Sony ta-f545r a potom Akai am-u5. Oba hrají výborně ale každý jinak.

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od Jarda69 »

A uměl bys vysvětlit, proč hraje každý jinak? Máš k nim měření a umíš si spojit určité změny ve zvuku s měřením? Byl bys ochotný to zkusit vysvětlit?
Občas se píše, že různě hrajou i zesilovače s parametry pod rozlišovací schopností ucha.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od lechos »

Občas hrajou rozdílně dva zesíky stejné značky, modelu a výrobní šarže,
to samý ovšem repráky, tak si vyberte a nechte poradit...

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od Jarda69 »

Jestli bych mohl poprosit, tak bych počkal na vyjádření Meskyho, kterému to bylo určené. Děkuji.
Tyhle všeobecné plácy o ničem, už tu byly hodněkrát.

Oldear
Příspěvky: 1546
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od Oldear »

Jarda69 si zapoměl vzít tabletku, nebo si dělá šoufky.

mesky
Příspěvky: 108
Registrován: 21 říj 2020 07:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od mesky »

Co jsem poznal sony, zapojení je plus mínus stále stejné u všech modelů a také jejich zvuk, prostor sevřenější ale pevný i rychlý. Tenhle Akai me velmi zaujal, protože má zapojení celosymetricke podobné akufejzu ale fakt jednodušší a navíc neobsahuje žádné kompenzační kondiky, proto je ten jeho zvuk svižný i s výborným prostorem ve všech směrech. Ta jeho zpětná vazba mi není jasná, ( nejsem z oboru ) možná je to nejaka varianta zapojení bez zpětné vazby, zisk celého obvodu se dá ovlivnit emitorovými odpory na první dvojici ale nechal jsem jej v původním nastavení.
Faktor tlumení má být 30, zkreslení 0,5% ale poslech baví, je barevný, neduní, je i pevný. Jinak osciloskop nemám, nechávám to na výrobcích.


Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od Zdeny »

I dva stejné motory v autě se chovají různě, natož dva úplně odlišné zesilovač...

PHgh95612
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2022 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od PHgh95612 »

Pesi píše:
22 črc 2021 21:24
Tedy mne se ta otázka zda opravdu hloupá. Vždyť jseš nebo byl jsi prodejce, nevím čeho, asi audio kdyžs absolvoval sklepě testy. ... Přeci dvě různé věci jsou vždy jiné. I když je to věc, ktera má plnit stejnou funkci . Auta, kosmetika, audio komponenty...střeva, konstrukce, typ zapojení, součástky , tisíce kombinaci
Nie su hlupe otazky. Hlupe mozu byt len odpovede...
Naposledy upravil(a) PHgh95612 dne 06 zář 2022 15:52, celkem upraveno 1 x.

PHgh95612
Příspěvky: 10
Registrován: 07 srp 2022 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od PHgh95612 »

Pavel_LXmini píše:
23 črc 2021 12:13
Jestli už je dotaz dovysvětlen, rád bych se také něco zeptal (jen pro odborníky). Potřeboval bych vysvětlit kvantovou teorii pole. Nezajímají mě hádky znesvářených skupin zastánců částicové a vlnové povahy hmoty. Jsem naprostý laik, tak prosím pěkně od začátku. Jenom žádné odkazy na webové stránky, články nebo nějaké střílení od boku. Pěkně tady do tohoto vlákna prosím a srozumitelně.
A si si isty ze by si to aj chapal keby to niekto zacne vysvetlovat ? :shock: *2thumbsup*

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rozdíly v reprodukci

Příspěvek od lechos »

kvantovou teorii pole? a jejda, obávám se že ne na tomhle fóru
zkus to jinde i když...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host