Sroll LYRIC

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

Právě jsem se dozvěděl od pana Srolla,že je to vlastně koncák s hlasitostí a že se k němu může připojit předzes,což je velké plus.Samozřejmě se tím asi vyruší funkce DAC.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

pipis píše:Na výstavě mi ten zvuk doslova přišel jak průzračná voda ze studánky. Hraje to moc pěkně a ta cena tomu odpovídá.
Souhlas.Přesná slova.Někdy nevím jestli je to dobře.Odkrývá to to nekompromisně špatné nahrávky,ty nahrávky co jsem si myslel,že jsou dobré najednou jsou špatné.Hlavně ty nahrávky co jsou moc světlé,hodně výšek.Ve vysokých hlasitostech z toho může bolet hlava,při normálních hlasitostech je zvuk naprosto super.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Mih »

No nevím, pokud by bylo možné připojit i klasický předzesilovač, tak postrádám přímý vstup na konce zesilovače. Podle mne lze připojit phono pre do analog vstupu.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

prý se předzes připojuje do kteréhokoliv analogového vstupu a hlasitost se dá na 50.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Mih »

No ano, lze. To lze u jakéhokoliv integ. zesilovače. Nevidím v tom ale žádný smysl. Uplatní se zásada, že to hraje tak, jak hraje nejslabší článek řetězce. To už by musel být pan předzesilovač...

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Peer »

V ceně 450 tisíc bude spousta jiných referenčních přístrojů...
Myslím, že konečná cena ale bude jinde.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od petrL »

Zappadaddy píše: Souhlas.Přesná slova.Někdy nevím jestli je to dobře.Odkrývá to to nekompromisně špatné nahrávky,ty nahrávky co jsem si myslel,že jsou dobré najednou jsou špatné.Hlavně ty nahrávky co jsou moc světlé,hodně výšek.Ve vysokých hlasitostech z toho může bolet hlava,při normálních hlasitostech je zvuk naprosto super.
A co je normální hlasitost? Z fór mám dojem, že různí lidé za ni považují něco mezi 70 a 95 dB. A to je sakra rozdíl. Posuzovat by se to mělo někde kolem live hlasitosti, i když zase mám dojem, že klasiku lidi často poslouchají při nadživotní hlasitosti. U rocku to většinou nehrozí ;-)
Nepříjemný zvuk je především důsledkem zkreslení. Já jsem zes. Sroll slyšel jenom na 3 ročnících HE Praha a nikdy mě nenadchnul (i kdyby stál desetinu). Jestliže je opravdu tak dobrý, tak je možné říct, že žádné reprobedny (pokaždé jiné) mu nedorostly. Dtto CD přehrávače. Kdybych o něm vážně uvažoval, nevěděl bych, co k němu připojit.

Sycak
Příspěvky: 139
Registrován: 30 črc 2008 11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Sycak »

Michale,
pokud jde o výkon, ještě nedávno jsi hrál na zesilovačínek tuším 70 W a tady mluvíme o cca 230 W/8 Ohm. Většina lidí má stroje výrazně slabší To, co říká PMA, je pravda, ale platí to spíš pro ozvučování kina bednama s nízkou citlivostí, nikoliv pro domácí poslech.

Sycak
Příspěvky: 139
Registrován: 30 črc 2008 11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Sycak »

petrl
Já bych naopak řekl, že k tomu lze připojit skoro cokoliv.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll

Příspěvek od PMA »

Tady to opravdu nemá žádnou cenu, Martine.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

Já PetrL rozumím.Psal o tom,že pan Sroll tvrdí,že bedny nemůže k tomu zesilovači doporučit,protože žádné nejsou tak neutrální jako jeho zesilovač,a možná má pravdu.Není potřeba to dále rozebírat.To chce klid.Trochu se mi zdá neadkvátní pomluvit opravdu dobrý produkt na základě jednoho poslechu někde na výstavě.Ale jinak nemám námitky proti alespon trochu fundovanému názoru,nebo osobní preferenci bez urážek.
*offtopic* Pokud chcete chodit na české forum je potřeba se obrnit velku trpělivostí a tolerancí a vše bude v pořádku.Pokud se nám někoho názor nezdá ,je potřeba se k tomu jednou vyjádřit v klidu a srozumitelně.Pokud to druhá strana nepochopí nebo začne prudit, je potřeba vyklidit bojiště.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll

Příspěvek od dadaft »

Zappadaddy píše:pan Sroll tvrdí,že bedny nemůže k tomu zesilovači doporučit,protože žádné nejsou tak neutrální jako jeho zesilovač
no to mi příjde dost šílené :mrgreen:
teď už odpověď petra chápu.
možná stačilo říct, že každý má svůj vkus a ať si vybere bedny sám...

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od T-M »

Měl jsem tu čest se s luďkovým zesem několikrát potkat. Je to hodně dobrý ! Pro většinu až příliš dobrý. V domácích podmínkách není bedna kterou by to nerozhejbalo.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Peer »

Dám za pravdu petrL.
také jsem měl možnost se s tímto zesilovačem setkat.
Za ty prachy jsem si na zadek před ním nesedl.
Dobrý, to jo ale...
Poslouchali jsme ho s jedním zvukařem a technikem.
Byly nějaké výhrady.
Těžko se bude prodávat.
Nikde ho pořádně neznají...

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od pasul »

Tady se to zase zvrtne pánové. Což je škoda. Tento zesilovač je opravdu špičkový. I tobě by se líbil Viktore. ML No.436 je o malý kousek jiný, ale jak to tak bývá, lepší bych si nedovolil napsat. Pouze o malý fous jiný.

Nejlepší zesilovač je opravdu blbost. To bych nenapsal o ničem. Ovšem patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy slyšel. A mimochodem PMA není .... Prodejnost tohoto kousku bude opravdu horší, což mají značky jako ML daleko lehčí a taky můžou patřičně přitlačit na pilu díky tomu. Ale jak jsem psal, kdo to myslíte vážně a jste na začátku vstupu do opravdického High-Endu, tak levnější volba podle mě není. Sám bych Lyric taky měl, kdyby nepřišel ML a Emm Labs jako první....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host