Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

šeďour píše:
bartoli píše:...jistota je ze 1cm kolem tranzistoru to bude rozzhavene a na konci tech nesmyslnych chladicu to bude studene :?
Tohle tvoje tvrzení Bartoli je naprostej nesmysl.Takhle to nefunguje.
PD před časem k tematu chladičů napsal, že rozdíl mezi oběma konci chladiče je zhruba jeden stupeň.To je tvrzení podložený mnohaletou zkušeností.

Osobně bych neměl takovou starost o kvalitu Šrolovy práce.
No chtelo by to trochu vic omerit, infrakamera neni nic nedostupneho, pak by se videlo jaka je teplota u tranzistoru 1cm a nakonci nesmyslneho chladice 20cm daleko, ze to je blbe tady napsal BV jako prvni, ten taky zbouchal uz stovky zesilovacu tak asi to nepsal jen tak.
FYI Dudek dela chladice konvencni, tam verim tomu ze to obstojne funguje.
Imho Dudek i BV nevymysli kravoviny.

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

BVa píše:Ale to ja viem... Ide o to usporiadanie (tepelný odpor chladiča). Ten menší (kratší) chladič , postavený vertikálne uchladí viac, ako ten dlhý položený horizontálne.
Tohle napsal BV dobre, bije to do oci! Ale asi to nejak zapadlo *thumbs up*

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sekal »

Sroll píše:Celý obvod má velmi nízké tepelné ztráty a provozní teploty. Ty jsou tak nízké, že předpokládaná životnost zesilovače je nad 50 let. Vše při vývoji kontrolováno infrakamerou.
Zdroj : http://www.sroll.com/rhythm.html

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

BVa píše:Tepelné straty (a iné vlastnosti..) nezávisia od tvrdení výrobcu, ale od pracovnej triedy (A, AB, B, D..) a maximálneho výkonu. A od toho, ako hlasno a do akých boxov(záťaže) sa hrá. Takže čo vyhovuje pre "slušné" 6-8 ohm boxy a normálnu hlasitosť nebude stačiť pre koncertnú hlasitosť a boxy typu "amplifier killer" napr. v letných horúčavách. Tak ako tie chladiče sú (rebrá vodorovne, uzavreté v minimálne vetranej krabici, zdroj tepla na jednom konci), je to zbytočne veľa Al s minimálnym využitím.
Sekale Sekale, ty v tom srollovi snad najdes i kosmicke technologie zitrka :shock:

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od kychtax »

Posláním společnosti Sroll je radost ze života.
*2thumbsup*
Pojďme se tam někdo sejít na HE a podívat společně na Srolla, samozřejmě zároveň i poslechnout?
Ja tam půjdu minimálně jednou, možná pak i druhý den, ať si to potvrdím..
Už se těším. *thumbs up* *thumbs up* ;)

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sekal »

Bartoli :
Ale vůbec ne. Vůči Srollovi mám poměrně skeptický postoj, nicméně považoval jsem za vhodné sem tu informaci dát. Ono všechny ty polemické diskuze jsou způsobeny zejména absencí jakéhokoliv (zveřejněného) měření tohoto stroje. A to přesto, že to Sroll už před rel. dlouhou dobou přislíbil.

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

Možná to má nějaké speciální obvodové řešení, že vznikají malé tepelné ztráty. Co my víme. Třeba je to nějak vylepšené "D" Však se někde psalo, že je řešení neobvyklé a používá snad větší množství smd tranzistorů. Třeba jsou ty koncové tranzistory jenom finta na odlákání pozornosti :)

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

Jarda69 píše:Možná to má nějaké speciální obvodové řešení, že vznikají malé tepelné ztráty. Co my víme. Třeba je to nějak vylepšené "D" Však se někde psalo, že je řešení neobvyklé a používá snad větší množství smd tranzistorů. Třeba jsou ty koncové tranzistory jenom finta na odlákání pozornosti :)
D muzem vyloucit, topi to, ruku jsem osobne prilozil na kisnu.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od kychtax »

bartoli píše:
Jarda69 píše:Možná to má nějaké speciální obvodové řešení, že vznikají malé tepelné ztráty. Co my víme. Třeba je to nějak vylepšené "D" Však se někde psalo, že je řešení neobvyklé a používá snad větší množství smd tranzistorů. Třeba jsou ty koncové tranzistory jenom finta na odlákání pozornosti :)
D muzem vyloucit, topi to, ruku jsem osobne prilozil na kisnu.
Tak pak stojí za povšimnutí i to, jak hodně je perforovaný plech (Základna i horní kdyt). Myslím, že velmi hodně. Přesto je to teplé.. Možná ten velký pasivní chladič má nakonec svůj důvod..?
Kdyby byl jinak konstruován (směrem do stran a ven), nemusela být tak značná perforace a lepší účinnost chlazení - protože žebra ven.
Ještě mne zaujala mechanika jeho uchycení. Ohnutý plíšek, což je zřejmě ona pružina z "nejlepší pružinové oceli" (podle mne naprosto zbytečná věc..) mohla být řešena lépe. Napadly mne za dva dny minimálně dva mechanicky lepší způsoby uchycení... (protože mi Sroll (Sroll zesilovač i pan Šroll) leží v hlavě.. přiznávám ;) )

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

Můžu tě uklidnit. Použití pružných plechů je celkem běžné i v průmyslu. Nic moc lepšího nevymyslíš. Snad jen sevření mezi dva chladiče jako u výkonových diod a tyristorů, ale to je zase jiná písnička.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

Jsem opravdu hodně zvědavý na komentáře až bude po výstavě Audio-Video-Show na přelomu března-dubna v Praze. SROLL expozice tam je přislíbená takže bude možné porovnat s konkurencí v jiných expozicích.
Doufám, že "měřiči" výstavu nevynechají protože se budou bát, že bez zveřejněných grafů vlastně nebudou vědět jestli ten Rhythm hraje dobře nebo špatně. :lol:

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

Jirko tyhle okoposlechy jsou nanic, nakonec je z toho pak zhusta jen smesice nekritickeho nadseni.

BTW nejake vystavy jsem navstivil, hraje to vzdy priserne, cimry s mizernou akustikou, krasne zesilovace vesmes az na vyjimky pripojene na mizerne kalota repro, je to zacarovany kruh a nakonec to stejne zabijou ty hifisti motajici se kolem stroju a okukujici nejvyc dyhu, barvy, laky, desig, reklama....

Vypovidajici hodnota je pak blizka nule :(

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

Byla i vloni. Zvuk meli suverenne jeden z nej. na vystave, nicmene porad to bylo jen na vystave se vsemi negativy, ktera poslech na vystavach doprovazi.
Poslech v soukromi a klidu je jiny sport, tam Rhythm ukazal, jak velka bomba to vzhledem k cene je.

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

PítrsPraha píše:Byla i vloni. Zvuk meli suverenne jeden z nej. na vystave, nicmene porad to bylo jen na vystave se vsemi negativy, ktera poslech na vystavach doprovazi.
Poslech v soukromi a klidu je jiny sport, tam Rhythm ukazal, jak velka bomba to vzhledem k cene je.
No je to trochu moc subjektivni povidani Petre, to mas tezke kdejaky 5W jednocinny lampac s THD2% ma taky tuny nadsenych ohlasu a tisice hifistu krici ze je to bomba zvuk.

A btw jestli to srollovi s 4p. Vividy hralo na vystave slusne tak to nebyla zasluha srolla ale tech Vividu ktery objektivne slusne a kompetentne navrzeny jsou, a o reprosoustavach ten zvuk z 90% je.

Po hrichu ty 4p. Vividy jsou v komercnim hifi svete svetla vyjimka! Ostatni komercni vyrobci kalota beden (casto 3p. lacinokompromis 1+7+basak) jsou zhusta o mnoho horsi.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Jiri píše:Jsem opravdu hodně zvědavý na komentáře až bude po výstavě Audio-Video-Show na přelomu března-dubna v Praze. SROLL expozice tam je přislíbená takže bude možné porovnat s konkurencí v jiných expozicích.
Doufám, že "měřiči" výstavu nevynechají protože se budou bát, že bez zveřejněných grafů vlastně nebudou vědět jestli ten Rhythm hraje dobře nebo špatně. :lol:
Tak tohle mě poslalo do kolen. Velice zábavné. *2thumbsup* Ale občas mám z těch vláken stejný pocit. Pořád chtějí samé grafy a měření. Podle některých je všechno špatně, ale lepší aparaturu hledat světa kraj.
Pojďme se sejít na výstavě AV Show 2017 a tam to poslechnem. LŠ nám to vysvětlí a ukáže.
Vsadím kilo, že ho zase nikdo nepřehraje *2thumbsup*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host