Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Odar »

A akou metodikou budete posudzovat, ci ho niekto "prehral"?

MPK
Příspěvky: 231
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od MPK »

po shlédnutí fotografie vnitřku zesilovače osobně nechápu, co je na něm tak drahé, že stojí 150k. Přichycení výkonových tranzistorů speciálně vyráběným klemem z "pružinové a kalené" oceli mi přijde jako legrace a PR výrobce. Kdyby z té strany použil kus AL profilu a přišrouboval to skrz do chladiče, fungovalo by to určitě stejně dobře, ne-li lépe. Osobně neznám nic jednoduššího a lepšího, snad jen u nej řešení používají některé firmy na chladiče místo AL měď. Otočení žeber chladiče o 90st. (vertikálně) tu již bylo zmíněno. Jak už tu někdo psal, je to plné smd součástek, opravitelnost tedy nebude z nejlepších. Jinak za ty peníze mně přijde ten zesilovač doslova prázdný...

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od LawIAR »

Odar píše:A akou metodikou budete posudzovat, ci ho niekto "prehral"?
Osobne si myslím, že určite to nebude sklamanie vzhľadom na to množstvo pozitívnych ohlasov a teším sa na výstavu, no prikláňam sa k vami položenej otázke. Zbytočne to tu hype-ujú niektorí.

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

MPK platí se i know-how a tedy i výsledek. U audia bych to viděl na kombinaci: zvuk+životnost/spolehlivost.
Další už jsou jenom parádičky ;)

MPK
Příspěvky: 231
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od MPK »

Jarda69 píše:MPK platí se i know-how a tedy i výsledek. U audia bych to viděl na kombinaci: zvuk+životnost/spolehlivost.
Další už jsou jenom parádičky ;)
...to mi řekni, co by potom musely stát zesilovače od PD, actidampy atd. Tam mám alespoň pocit, že v přístroji "něco" je, a co půjde příp. svépomocí opravit. Ale smd montáž a mikroskopické součástky, které se poslední dobou cpou snad do všeho (audio převodníky nevyjímaje) je cesta do pekel a naše zhouba. Ještě k ceně Srolla, kdyby stál polovinu, tak si se skřípěním zubů pomyslím - budiž...alespoň tak to vidím já (a nemusíš mi tu vysvětlovat co stojí R&D nějakého přístroje, to je písnička pořád dokola) *sunglases*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

MPK píše:Jinak za ty peníze mně přijde ten zesilovač doslova prázdný...
Hlod roku :-D.

Nic ti nebrání navrhnout a postavit stejně dobře hrající zesilovač, který bude stát polovinu ;-).

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od zabiny007 »

PítrsPraha píše: Nic ti nebrání navrhnout a postavit stejně dobře hrající zesilovač, který bude stát polovinu ;-).
*2thumbsup*

*offtopic*
Když tak čtu příspěvky některých členů napříč fóry, tak mi pořád vrtá hlavou jedna zásadní otázka, kterou bych jim rád položil:
"Pánové - když máte tolik zkušeností a znalostí, že jste chytřejší než všichni konstruktéři světa, proč toho sakra nevyužijete pro dobro lidstva a i pro své vlastní? Já bych na vašem místě založil firmu, která bude dělat nejlepší zesilovače světa za zlomek ceny Srolla a nejlepší bedny světa, před kterými se bude 95% současné produkce stydět. Vždyť na tom nic není – stačí jen chtít. A pokud máte ve svých tvrzeních pravdu, tak se o odbyt určitě bát nemusíte."
Ale takto mi to připadá jen jako plané kecání v hospodě nad hokejem (fotbalem/biatlonem- doplň dle libosti). Tam taky každý přesně ví, koho měl trenér postavit a jak to měl útočník vystřelit, kdy měl kdo a komu nahrát… Ve skutečnosti se ale ani jeden z nich neudrží na bruslích na ledě, po uběhnutí 50 metrů dostává infarkt a na pouti se netrefí do růže z 1 metru…

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

Naprostý souhlas. Tohle vlákno je toho dokonalým příkladem.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

Ano, chápu frustraci místních bastlířů.
L.Šroll nezveřejnil měření (je neuvěřitelné že zákaznící kupují Rhythm jen podle zvukového porovnání s jinými zesilovači na své aparatuře a i bez měření je zvuk přesvědčil ke koupi) a dokonce nezveřejnil ani schéma zapojení takže bastlíři již řeší jen prázdnost/plnost krabice, umístění a typ chladiče, atd. Dokonce si L.Šroll dovolil udělat řešení DPS s SMD součástkama takže ani do budoucna pro bastlíře není moc šancí na "tunning" a případné opravy ale majitelům to opět nějak nevadí protože se obrátí opět jen na oficiální servis SROLL/CASEA. Otázka ceny je vždy subjektivní, pro bastlíře který nic komerčně nevyrábí a neprodává je samozřejmě neadekvátně vysoká. Ve srovnání s komerční zahraniční konkurencí se zdá být OK vzhledem ke zvuku.
Jak jsem již psal, doufám, že aspoň bastlíři budou ochotni přijít na výstavu na konci března a vyjádřit se co jim přesně na zvuku Rhythm chybí/vadí a kde je tudíž potenciál k dalšímu zlepšení :lol:

MPK
Příspěvky: 231
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od MPK »

nemám potřebu vyrábět zesilovače na kšeft. Jen jsem napsal svůj pohled na věc, každý má právo výběru podle svého vkusu, sám jsem si vybral zesilovač z druhé ruky od jiného výrobce. Kecy o tom, že každý kdo se odváží kritizovat něčí práci, si to má sám zkusit a ostatním něco dokazovat se tu točí pořád dokola. Jiný argument jsem popravdě od některých členů ani nečekal. Když se vám nebude líbit něco na autě, půjdete snad a budete vyvíjet a vyrábět auta jen aby jste někomu dokázali, že to jde i jinak ???

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

MPK píše:
Ještě k ceně Srolla, kdyby stál polovinu, tak si se skřípěním zubů pomyslím - budiž...alespoň tak to vidím já (a nemusíš mi tu vysvětlovat co stojí R&D nějakého přístroje, to je písnička pořád dokola) *sunglases*
Ano, jistě by bylo možné na CNC vyfrézovat z měděného/ALU ingotu ideální chladič ale jsem rád, že L.Šroll je realista a snaží se Rhythm prodávat ještě za přijatelnou cenu. Protože to ty neděláš na kšeft ale jako koníček, tak nechápeš že někdo prostě chce zaplatit i hodiny spotřebované na vývoj a výrobu prototypů, atd. protože ho to prostě živí. Mimochodem cenu určuje zájem na trhu a ten také ukáže jestli nastavená prodejní cena je úměrná oproti konkurenčním výrobkům. Trh HIFI v ČR je značně omezený takže počet prodaných kusů nebude ve velkých sériích a navíc je český hifista zvyklý porovnávat se 2nd, 3rd, 4th handem přístrojů světových značek.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Odar píše:A akou metodikou budete posudzovat, ci ho niekto "prehral"?

Budete překvapeni, ale zase jen poslechem. Hraje to/nehraje to. Líbí se mi to/nelíbí se mi to.
Třeba v minulém roce to mě mile překvapil. Hrálo mu to, oproti jiným vystavovatelům, velmi dobře. Výbornou mu nedám, protože vím, že v té místosti to nebylo akusticky dobré.
Ale vždy to zůstane subjektivní záležitostí - třeba u BaW strašná díra mezi výškovým a středovým pásmem. Ale spoustě lidí se to líbilo.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

MPK píše:
Jarda69 píše:MPK platí se i know-how a tedy i výsledek. U audia bych to viděl na kombinaci: zvuk+životnost/spolehlivost.
Další už jsou jenom parádičky ;)
...to mi řekni, co by potom musely stát zesilovače od PD, actidampy atd. Tam mám alespoň pocit, že v přístroji "něco" je, a co půjde příp. svépomocí opravit. Ale smd montáž a mikroskopické součástky, které se poslední dobou cpou snad do všeho (audio převodníky nevyjímaje) je cesta do pekel a naše zhouba. Ještě k ceně Srolla, kdyby stál polovinu, tak si se skřípěním zubů pomyslím - budiž...alespoň tak to vidím já (a nemusíš mi tu vysvětlovat co stojí R&D nějakého přístroje, to je písnička pořád dokola) *sunglases*

Pokud by to tak trendy bylo třeba v dopravním prumyslu, pak dodnes jezdím Škodou 120 a na železnici by jezdily vagóny z roku 1950 *headbang*
Naštěstí nemusíme *hura*

MPK
Příspěvky: 231
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od MPK »

...když myslíš, já ti to vyvracet nebudu. Každý má své představy ;)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

vždyť jo, každý jezdíme něčím jiným, kupujeme něco jiného a posloucháme také jiné audio sestavy *thumbs up*
Hlavně ať jsme všichni šťastni *palec*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host