Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

No ono hlavně kritizovat za pomocí argumentů typu "za ty peníze je tam málo součástek" nebo "je to blb, protože já bych to udělal jinak" od lidí, kteří sami předvedli v porovnání se Srollem holé NIC, je.... No považte sami :-).

MPK
Příspěvky: 231
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od MPK »

4 Pitrs:

Nikomu jsem nenadával, ale uznávám, že když mi něco nesedí, co nesplňuje mé představy či filosofii, je pro mne snažší komentovat tyto nedostatky. Na druhou stranu, když jsem něčím unešen, tak to pochválím. Ale jestli si myslíš, že když jsem nevyrobil zesilovač nebo něco jiného z audia, že si před každým "highendem" sednu na prdel a budu jej bezmezně obdivovat...to nebudu. Nemám potřebu vysokohorského alpinismu a pokud ti má kritika vadí, OK, už do tohoto vlákna psát nebudu.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

MPK píše:jestli si myslíš, že když jsem nevyrobil zesilovač nebo něco jiného z audia, že si před každým "highendem" sednu na prdel a budu jej bezmezně obdivovat
Napsal jsem snad někde, že tohle má někdo dělat :-D?

Spíš napiš na jaké sestavě a kde jsi Rhythm slyšel a s jakými zesilovači jsi jej bezprostředně porovnával... Aha, nikdy, nikde. Njn... Hlavně, že "víš"....

Mně strašně vadí tahle vlastnost trefně označovaná jako čecháčství. Někdo je sám v daném oboru holá nula, ale přesně ví, že to ti, kdo dokázali něčeho výrazně zajímavého a dobrého (což Rhythm v kontextu českého "DIY" hifi i v kontextu globálních značek za podobnou cenu svým zvukem rozhodně je), to dělají blbě, jsou hloupí, neschopní, mají blbá řešení, blbé součástky a ještě blbější ceny a já nevím bůhvíco ještě...

Co jsi ty a petrL napsal, nemá s kritikou v jejím pravém slova smyslu nic společného. Je to jen připitomělé rádobychytračení o něčem, co jste ani neviděli, natož slyšeli, natož podrobili nějakému relevantnímu srovnání...

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

Ano Petre, to je to co potrebujeme nejvic: imprese hifistu jak se jim "zvuk" kosmicky libil s otevrenyma ocima a jak pri tom civi na tucnou cenovkou na zesilovaci sroll *2thumbsup*

To je presne to co 100% funguje: bias :!:

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od panda »

Taky mě mrzí, že není k dispozici podrobnější měření zesilovače. A to proto, že věřím, že výsledky by byly vynikající. Nicméně jeden údaj přeci jen "unikl"
Casea Cassiopeia
THD+N ( 90 W / 4 ohmy ) 0.0065 %
http://www.casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Cassiopeia

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

...což je ale úplně jiný zesilovač.

Nicméně pokud by byla vůle některého z majitelů a někoho, kdo má vybavení a znalosti, nemusel by být takový problém Rhythm proměřit, což... ;-)?

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od BVa »

Nicméně jeden údaj přeci jen "unikl" THD+N ( 90 W / 4 ohmy ) 0.0065 %
Čo je údaj prakticky ničnehovoriaci (1kHz, 20kHz?) a nijako mimoriadny, skôr priemerný.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sekal »

PítrsPraha píše:Nicméně pokud by byla vůle některého z majitelů a někoho, kdo má vybavení a znalosti, nemusel by být takový problém Rhythm proměřit..
Proměření by měl dodat (primárně) výrobce přístroje, zvláště, když to (opakovaně) již před 2 roky přislíbil. Casea má přístup k špičkovému zařízení typu AP, takže případné změření obou zde zmíněných zesilovačů by mělo být snadnou záležitostí. Zprostředkování měření na AP nabízel již před nějakou dobou L. Šrollovi i PMA, pokud si dobře vzpomínám.

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

Pohrichu to je myslim obvykly stav, ze vyrobci HIFI nezverejnuji mereni.

Taky je to soucast sirsiho problemu, hifisti vyrobcum basti ty PR kosmicky propagacni recicky i s navijakem, takze proc by se meli vyrobci obtezovat merit a zverejnovat mereni?

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od kychtax »

Ja myslim ze to zmereny ma. Ale nezverejnuje. Obchodni strategie. Kdyz by to zverejnil nijak si nepomuze. Naopak. Prodava prece radost, tam o mereni nejde. Tam jde o emoce *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

bartoli píše:Pohrichu to je myslim obvykly stav, ze vyrobci HIFI nezverejnuji mereni.

Taky je to soucast sirsiho problemu, hifisti vyrobcum basti ty PR kosmicky propagacni recicky i s navijakem, takze proc by se meli vyrobci obtezovat merit a zverejnovat mereni?
Bartoli, ty v tom máš přeci jasno, všechny nízkozkreslující zesilovače "hrají naprosto stejně" takže ani detailní měření zesilovače Rhythm nepotřebuješ (tedy doufám, že ho řadíš do kategorie nízkozkreslujících jako Mark Levinson nebo BVaudio).

kychtax - správně interpretovat výsledky měření zesilovačů a následně poslechem na kvalitní aparatuře demonstrovat vliv naměřených parametrů umí v ČR/SK opravdu jen pár lidí a i ti by se mezi sebou na výsledném verdiktu neshodli (můj odhad). Samozřejmě je v našich končinách obrovské množství lidí co si o sobě myslí, že patří do té skupinky vyvolených odborníků.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od BVa »

Kdyz by to zverejnil nijak si nepomuze. Naopak.
;)

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od kychtax »

Myslel jsem to jinak. Když to zveřejní a parametry vyjdou průměr nebo i nadprůměr. Velmi jednoduše to nějaký "měřič" srovná s jiným zesíkem bude za 5 minut hotov (samozřejmě vypíchne cenu).
Aniž by to kdy slyšel, viděl atd.
Takže tomu důvodu se nesrovnávat s jinými bych p.Šrollovi rozuměl. On se snaží vytvářet obraz exkluzivního zboží (určitě velmi kvalitního) a to se neslučuje s grafy, ale s radostí z poslechu a ze života. A to už je luxus, který něco stojí a za který si leckdo připlatí. Jako např. s německými drahými auty - určitá paralela.
Ale je to rovina mých spekulací a částečně profesní deformace. Jsem živ z obchodu. A p.Šroll je výborný obchodník, to se pozná. *palec*

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sekal »

Na tom zesilovači je exkluzivní snad jen cena, nic víc. Dokonce ani design není z mého pohledu adekvátní cen. kategorii přístroje. Nejsem kdovíjaký estét, ale ta šedá laboratorní krabice se mi tedy vůbec nelíbí (http://www.hifi-voice.com/images/testy/ ... etup-8.jpg). Také mi není jasné, proč výrobce neuvádí na svých web. stránkách alespoň základní tech. parametry zesilovače (výkon apod...).
Naposledy upravil(a) sekal dne 20 led 2017 14:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

Vtipné (a příznačné) je, že nejvíc kritiky, navíc zcela absurdní, mají ti, kdo zesilovač nikdy neslyšeli nebo v klidu zodpovědně neporovnávali s jinými.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host