Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sekal »

Absurdní je předpokládat, že by si některý z majitelů zesilovače za 165000,- Kč měl zajišťovat (a platit) ještě měření tohoto stroje.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

Horizon píše:já za sebe hodnotím i takto zvukově,BVa se přibližuje Srollu jen ve zvukovem podání středů, nemyslím to nijak zle, určitě v této ceně je BVa lepší varianta než třeba Vincent 234 (taky srovnání)...
Horizon píše:…u výrobce repro Mermaid (zdroj zvuku byl dac Gredaudio pdac2)kde jsem hledal a vybíral repro bylo to na anchore,abalon,amphora,a podruhé u majitele v Nitře …
kychtax píše:Ja myslim ze to zmereny ma. Ale nezverejnuje. Obchodni strategie. Kdyz by to zverejnil nijak si nepomuze. Naopak. Prodava prece radost, tam o mereni nejde. Tam jde o emoce *2thumbsup*
BVa píše:
Kdyz by to zverejnil nijak si nepomuze. Naopak.
;)
Tak nějak se přikláním k tomu, že info ohledně přímého porovnání od člena "Horizon" je pro mě uvěřitelnější než co odhadují "kychtax" s "BVa". :lol:

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

Už jsem se na to jednou ptal a nedostal jsem žádnou odpověď. Tak znovu:

1. prosím kde vidíte rezervy nebo nedostatky zesilovače Rhythm po zvukové stránce?
2. prosím o doporučení jiného zesilovače v této cenové kategorii který tyto případné nedostatky již nemá?

Moc děkuji
J.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od kychtax »

Ja nic neodhaduju ani nekritizuju zvukově. Jste zaslepeni. Prectete si poradne. Psal jsem co mne napadlo o obchodni strategii. Nikde nezpochybnuju to jak to hraje. Protoze jsem ho neslysel a nemam relevantni nazor na ZVUK, ale na OBCHODní konání pana Šrolla... Pokud chápete, že jsou to dvě různé témata.
(ale nic ve zlém, rad to nechám na pokec někde do hospody *palec* )

PS. Podle té strategie a mého odhadu p.Šroll nehodlá měření zveřejňovat celkově a ani v budoucnu. (Za mne - Není na tom nic špatného a má na to samozřejmě právo a svůj úhel pohledu)
Naposledy upravil(a) kychtax dne 20 led 2017 15:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

kychtax píše:Ja myslim ze to zmereny ma. Ale nezverejnuje. Obchodni strategie. Kdyz by to zverejnil nijak si nepomuze. Naopak. Prodava prece radost, tam o mereni nejde. Tam jde o emoce *2thumbsup*

*2thumbsup*

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

sekal píše:Na tom zesilovači je exkluzivní snad jen cena, nic víc. Dokonce ani design není z mého pohledu adekvátní cen. kategorii přístroje. Nejsem kdovíjaký estét, ale ta šedá laboratorní krabice se mi tedy vůbec nelíbí (http://www.hifi-voice.com/images/testy/ ... etup-8.jpg). Také mi není jasné, proč výrobce neuvádí na svých web. stránkách alespoň základní tech. parametry zesilovače (výkon apod...).

Je minimalistický, čelní panel hliník matný a pro mě nádherně provedený. Ovládání jakoby v duchu Apple přístrojů. Zapnutí/vypnutí delším stlačením, přepínání kanálů jemným stlačením. Otáčením se mění hlasitost.

V jednoduchosti může být síla. Za mě za 1 *palec*

Horizon
Příspěvky: 145
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Horizon »

sonofstars :Je minimalistický......,to je přesně to co se mi taky líbí,chtěl jsem integrovaný zesilovač s co nejlepším zvukem ,nechci do obyváku předzes+spoustu železa v podobě 2 koncových zesilovačů např.2x300-400w + všechno kvalitně prodrátovat,a taky nechci aby mi drátem ve zdi tekla 1KW pro poslech hudby,(pokud by to nebyly McIntosh-e :D )těm bych to odpustil
ale to je jen můj pocit-podle kterého jsem se při posouvání se v kvalitě poslechu stereo hudby snažil držet,pokud to komukoliv pracovní ohodnocení,a s tím související možnost investovat do koníčku který nám dělá denně radost umožňuje,je to vše trochu jednodušší....
a že jsou vždycky nějaké ale-je vidět i proto že je pořád o čem diskutovat

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od WaVe_99 »

At si kazdej udela vylet do Casea a poslechne a v klidu udela vlastni nazor... Nebo se domluvi s autorem a zapujci domu, pak je ale velmi pravdepodobne, ze ho nebude chtit vratit :-)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

sekal píše:Absurdní je předpokládat, že by si některý z majitelů zesilovače za 165000,- Kč měl zajišťovat (a platit) ještě měření tohoto stroje.
My majitelé technologie SROLL to měřit nepotřebujeme, jsme spokojeni s přednesem. :D

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

WaVe_99 píše:At si kazdej udela vylet do Casea a poslechne a v klidu udela vlastni nazor... Nebo se domluvi s autorem a zapujci domu, pak je ale velmi pravdepodobne, ze ho nebude chtit vratit :-)
Pokud půjde o slušnou návštěvu, je možné se zastavit na poslech i v Praze. Od příštího týdne snad i s dořešeným zdrojem zvukového signálu:
1) zrušení HDD to MacBook to Sroll Epos
2) instalace minipočítače Intel NUC 5i3RYK

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od WaVe_99 »

sonofstars píše:
WaVe_99 píše:At si kazdej udela vylet do Casea a poslechne a v klidu udela vlastni nazor... Nebo se domluvi s autorem a zapujci domu, pak je ale velmi pravdepodobne, ze ho nebude chtit vratit :-)
Pokud půjde o slušnou návštěvu, je možné se zastavit na poslech i v Praze. Od příštího týdne snad i s dořešeným zdrojem zvukového signálu:
1) zrušení HDD to MacBook to Sroll Epos
2) instalace minipočítače Intel NUC 5i3RYK

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
To delate dobre s tim NUCem, Gentoo upravene od pana Habarty s MPD je super.

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od LawIAR »

sonofstars píše:Pokud půjde o slušnou návštěvu, je možné se zastavit na poslech i v Praze. Od příštího týdne snad i s dořešeným zdrojem zvukového signálu:
1) zrušení HDD to MacBook to Sroll Epos
2) instalace minipočítače Intel NUC 5i3RYK

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
smiem sa opýtať na prínos? Čo od toho čakáte? Pýtam sa kvôli vlastným potenciálnym potrebám do budúcna.

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od WaVe_99 »

LawIAR píše:
sonofstars píše:Pokud půjde o slušnou návštěvu, je možné se zastavit na poslech i v Praze. Od příštího týdne snad i s dořešeným zdrojem zvukového signálu:
1) zrušení HDD to MacBook to Sroll Epos
2) instalace minipočítače Intel NUC 5i3RYK

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
smiem sa opýtať na prínos? Čo od toho čakáte? Pýtam sa kvôli vlastným potenciálnym potrebám do budúcna.
Dovolim si z vlastni zkusenosti, predtim NUC s OpenElec, pak Gentoo s upravenym kernelem (priorita pro audio-data) a MPD. Smartphonem nebo tabletem se to jednak skvele ovlada, vc. vypnuti a zapnuti, je to absolutne tiche (pasivni chlazeni v casu od Impactics) a je to samozrejme jen muj nazor, ale ja tam slysim i zvukovy prinos, nejspise zpusobeny nastavenym upsamplem na 352800...

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Dle reference mého otce, který si stejnou cestou již prošel, došlo k obrovskému posunu oproti několika jeho předchozím řešením:
1) cd player a zesilovač (mnoho druhů)
1,5) cd player a Sroll Rhythm
2) MacBook a Sroll Epos a Sroll Rhythm.

Poslech bez NUC si údajně nedovede představit. Po několika měsících zapojil zpět MacBook jen na zkoušku a prý to hned vypnul.

Také možnost ovládání (spouštění skladeb) smartphonem a tabletem, který posílá do NUC pokyn jako dálkové ovládání, je úžasná.

Dnes jsem konzultoval i s panem Habartou, který toto propojení ladí a ten mi popsal, že NUC komunikuje přímo s Eposem a nedochází ke zpomalování signálu a tak ani k jeho zkreslení. Přechod z MacBooku je vhodný, protože Mac není připraven plnit úkoly jen jako odesílatel zvukového signálu a tak dochází ke zhoršení přenosu.

Možná jsem to nepopsal úplně stoprocentně, ale nejsem technik a ani hifif guru, jde o popis laika.

Příští týden mám rande s panem Habartou, po zapojení a poslechu popíšu první dojmy. ;)

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od WaVe_99 »

sonofstars píše:Dle reference mého otce, který si stejnou cestou již prošel, došlo k obrovskému posunu oproti několika jeho předchozím řešením:
1) cd player a zesilovač (mnoho druhů)
1,5) cd player a Sroll Rhythm
2) MacBook a Sroll Epos a Sroll Rhythm.

Poslech bez NUC si údajně nedovede představit. Po několika měsících zapojil zpět MacBook jen na zkoušku a prý to hned vypnul.

Také možnost ovládání (spouštění skladeb) smartphonem a tabletem, který posílá do NUC pokyn jako dálkové ovládání, je úžasná.

Dnes jsem konzultoval i s panem Habartou, který toto propojení ladí a ten mi popsal, že NUC komunikuje přímo s Eposem a nedochází ke zpomalování signálu a tak ani k jeho zkreslení. Přechod z MacBooku je vhodný, protože Mac není připraven plnit úkoly jen jako odesílatel zvukového signálu a tak dochází ke zhoršení přenosu.

Možná jsem to nepopsal úplně stoprocentně, ale nejsem technik a ani hifif guru, jde o popis laika.

Příští týden mám rande s panem Habartou, po zapojení a poslechu popíšu první dojmy. ;)
Sakrys, budu ho muset otravovat, kdyz uz bude v Praze, zda neni nejaka nova verze :-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host