Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Horizon
Příspěvky: 145
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Horizon »

Jarda69-omluva již patří tobě,nevim proč ale měl jsem zato že tu fotku vkládal sekal,reagoval jsem na sekalovo popisování zesilovače ktery zřejmě ani neslyšel

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

Ok. Nechal bych to smazat od moderátorů. Zbytečně to zabírá místo. Mě by fakt zajímalo, jestli je to finální podoba chaldiče. Určitě funguje, ale vypadá divně. Vlastně by mě zajímal i důvod použítí IDE konektoru. Pár těch plochých kablíků jsem vyráběl a není o co stát. Narážecí konektory na plochý kabel nejsou moc spolehlivé. Ale možná jsme to jenom dělali blbě. Kdyb to šlo, tak dal přednost letovanému spoji.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sekal »

Jarda69 : A proč se na to nezeptáš přímo Šrolla? Myslíš, že tady se dozvíš nějakou (kloudnou) odpověď? Nezapomínej, kde se nacházíš.:lol:

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

Odpovím si sám. Funguje to!

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PMA »

sekal píše:Beru zpět. To se týkalo Lyricu. Sorry.
Ano, týkalo se to Lyricu, resp. silně zjednodušeného schématu, které zveřejnil sám autor. Bylo by zajímavé vědět, co ho k tomu řešení vedlo, a jestli je to u Rhythm jinak.
Pavel Macura Audio

Sycak
Příspěvky: 139
Registrován: 30 črc 2008 11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Sycak »

PMA
Pokud vím, tak v době návrhu zesilovače Lyric prý nebyly na trhu párové trandy, které by splňovaly Luďkovy požadavky, takže proto volil tento kompromis. Jestli udělal dobře, to nedovedu posoudit. Měření, která zveřejnil, nejsou sice provedená podle běžných zvyklostí, ale něco se z nich snad vyčíst dá. Jako laikovi mi nepřipadají výjimečně dobrá, ani špatná. Ostatně víme, že Šroll se o dokonalé měřené parametry v tomto případě ani nesnažil. Vyzdvihoval třeba ale stále stejné chování zesilovače, bez ohledu na zátěž a přenášenou frekvenci. Zajímalo by mě, jak třeba Ty Pavle považuješ tuto vlastnost za důležitou, nebo jestli podle Tebe stojí za pozornost. Co si pamatuji, tak toto se svého času tak nějak přešlo. Zvukově se mi Lyric líbil, ale Rhythm je výrazně lepší a s modelem Lyric nemá údajně ani konstrukčně nic společného.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

kychtax píše:Jeste chvili a ten zesik bude za velmi dobry peniz. :D
Nebo mozna uz je teda..
Jenom nechapu proc to ten pan prodava se ztratou a chce se brzy vratit.. Nebylo by vyhodnejsi si vzit na auto uver? 8-)

Právě, že úvěrů by už bylo moc. I Sroll byl na úvěr. Optimalizace tedy byla nevyhnutelná. Někdy člověk moc chce a pak bohužel musí jinak.
Ale vše je již srovnáno a myslím, že se táta brzy k této vysněné aparatuře vrátí. Jen musí šetřit :lol:

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od petrL »

Jarda69 píše:Jediné, co jsem uplně nepochopil, je poněkud zvláštní způsob chlazení. Ať už poloha žeber, většinou se pasivy dávají svisle nebo umístění tranzistorů, pod kterými z části nic není.
Pokud fotka nekecá.

Obrázek
Teda to je pěkná prasárna. Co je platný, že je chladič dlouhý 20 cm, když se tranzistory nedotýkají ani celou plochou. A tahat napájení přes konektor IDE? Kolik ampér přenese 1 pin? I kdyby byly paralelně jenom pro minimálně 2 napětí a zem... Už začínám chápat, proč spolehlivost není silnou stránkou Srolla.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Jiri píše:Vytuněné Revel Perf. 208 za 350tis (nové stojí 150tis) nebo top model Revel Salon2 za 200-230tis (nové za 700tis) tak to bych rád slyšel vedle sebe na porovnání. Pořád je prostor 120-150tis pro případný tunning těch Salon2 pokud by to ještě byla možnost na případné zlepšení.

Revell Perf. 208 hrály slušně za 150tis. Revell Salon 2 jsem neslyšel, ale budou jistě zajímavější - toť ale dle vkusu každého posluchače.

LŠ si vybral Revell Perf. 208 jako cenově dostupný a technicky rekonstruovatelný korpus a zapojení již dostatečně kvalitních měničů. Jak zde píše kolega tak z beden zůstala vlastně jen karoserie (Fabia 1,2HTP) a uvnitř vznikl supersport (WRC).

Nákup repro Revell 151tis, první úprava Sroll 100tis, listopad 2016 druhá přestavba a výměna vnitřních kabelů za Kapton - cca 89tis.

Tedy i dnešní prodejní cena je prostě reálná a né nadsazená. Bedny jsem ve všech stádiích vývoje poslouchal, protože je LŠ prodal a následně přestavoval podle svých vývojových objevů a každá inovace přinesla obrovskou změnu (vyčištění spektra, prostor, zklidnění, detail, ...). Těžko se to popisuje, ale dá se to i dohledat z recenzí Audio Video Show 2015, následně recenze Hi-Fi Voice říjen 2016, listopadová přestavba už nebyla veřejnosti představena.

Možná si ji užije nový majitel - pokud je táta prodá. Nebo se třeba objeví na Audio Video Show 2017 a bude možné si je poslechnout. Pokud by o to byl zájem, zkusím LŠ a tátu oslovit s tímto návrhem.
*2thumbsup*


K vylepšení Salon2 nedokážu odpovědět kvalifikovaně. Laicky myslím, že je to možné, možná i stejně efektivní, ale o 50 - 100tis to může být díky pořizovacím nákladům dražší. Zeptejme se LŠ. ;)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

petrL píše:
Jarda69 píše:Jediné, co jsem uplně nepochopil, je poněkud zvláštní způsob chlazení. Ať už poloha žeber, většinou se pasivy dávají svisle nebo umístění tranzistorů, pod kterými z části nic není.
Pokud fotka nekecá.

Obrázek
Teda to je pěkná prasárna. Co je platný, že je chladič dlouhý 20 cm, když se tranzistory nedotýkají ani celou plochou. A tahat napájení přes konektor IDE? Kolik ampér přenese 1 pin? I kdyby byly paralelně jenom pro minimálně 2 napětí a zem... Už začínám chápat, proč spolehlivost není silnou stránkou Srolla.

Technicky se v tom nevyznám a nechci žádnou ze stran rozsuzovat, ale důležitý aspekt:

1) hraje to tak, jak jsem ještě žádný zesilovač hrát neslyšel. Potvrzeno od více vlastníků i na tomto vláknu (např. skvělý konstruktér a hifista Pavel Rehberger - NA).
2) nehřeje to. Na mých předchozích aparátech se daly smažit vejce či s nimi vytápět byt.
3) je to velice povedený designový kousek a pro mě inovativní stroj.
4) i nižší řada SROLL Rhythm v podání Casea Cassiopeia je úžasná a za rozumné peníze.
5) v případě potřeby oprav záručních i pozáručních je možné řešit s LŠ a Danem Vránou. Mohu potvrdit jejich ochotu.
6) v současné době probíhá upgrade starších Lyriců a dle jednoho posluchače co jej slyšel se jedná o povedené řešení.

Konzultace osobně telefonicky s LŠ možné - vždy se mu dovolám. Osobně např. na Audio Video 2017 v Praze.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

RedBaron píše:Kolem Šrollů je taková aura tajemna, vůbec by nebylo špatné kdyby se jejich uživatelé trochu více rozepsali o tom jak to hraje, s čím to hraje nejlíp, jaké bedny to utáhne, do jaké hlasitosti atd....

Klidně mě kontaktujte, jsem z Prahy a rád vás uvítám na čaj, poslech hudby a zajímavý rozhovor. Rád se dozvím nějaké informace ze světa hi-fi od někoho dalšího.
Mám Repro Mermai Anchore, DAC Sroll Epos, Casea Cassiopeia (tzv. malý Sroll), komplet kabeláž Sroll, Filtr PP PT15, MacBook, FLAC/WAW muzika.

Kdo neslyšel neuvěří, já tomu taky dřív nevěřil a klepal jsem si před tátou na čelo. Pak mi to pustil a já začal přemýšlet, jak mít doma taky tak pěkně hrající muziku *2thumbsup*
Už u mě pár hifistů z tohoto fora bylo a pokud mi nelhali do kapsy - tak se jim poslech moc líbil. Někteří už LŠ kontaktovali s poptávkou na některé komponenty.

Poslouchejme a nefilozofujme. To je furt nějaké měření, grafy, tabulky - to příjemný poslech nedělá.
Automobilky se taky ohánějí měřením, tabulkami a grafy a nakonec jsme zjistili, že vše je falešné, hlavně že se prodávají *klanimse*

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od petrL »

Třeba to chlazení je drobnost, která by se dala snadno vyřešit - ale proč to neudělá konstruktér hned? Vypadá to, že se soustřeďuje jenom na zvuk (což věřím, že je znát) a tyhle věci považuje za pod jeho úroveň. Mimochodem, že zesilovač netopí a chladič je "studený" může být právě v téhle souvislosti špatně, protože se teplo z tranzistoru neodvede.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od šeďour »

Na druhou stranu, komerční zesilovače hodně hřejou, páč výrobce šetří na velikosti chladičů (jsou docela drahý).

A nebo je tu i extrémní případ kdy zesilovač má sice chladiče dimenzovaný dostatečně, ale výrobce dohání nestabilitu zesilovače vyšším klidovým proudem (českej výrobce s německy znějícím jménem), takže provozní teplota přístroje je nezvykle vysoká.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

petrL píše:Třeba to chlazení je drobnost, která by se dala snadno vyřešit - ale proč to neudělá konstruktér hned?
Možná proto, že to v praxi nepředstavuje žádný reálný problém.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od petrL »

Nevěřím, že je těchto Srollů v provozu tolik a tak dlouho, aby se to dalo tvrdit.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host