Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od kychtax »

..akorát je to trochu ubohý, většina prototypů vypadá podobně v urcite fazi.
PetrL. On má ten chladič až dolů, minimálně na jedné straně. To co vidiš vepředu je jen ta pružina, která vytváří přítlak přes páku. Pozitivní je, že to jde jednoduše demontovat/dva šrouby.
Aspon tak to chápu. Jiná věc je, že to šlo udělat možná i jinak (moc se mi nezdá ta silná pružina působící na malé ploše..).

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

No hlavně si troufám tvrdit, že jeden zesilovač reprezentuje jablka a druhý hrušky. Jeden je totiž lampový a druhý je integrovaný zesilovač.
Tedy bych je nemýchal dohromady.


Jeden topí, že by člověk mohl ušetřit za vytápění rodinného domku a druhý nehřeje vůbec. Ve výsledku tedy dohadovat se o "správnosti" jak řešit chlazení vlastně přichází vniveč.
Ono se vlastně nikdo s nikým nedohaduje. Jen jeden tvrdí o tom druhém něco, co je pouze jeho subjektivní názor.

PS: Fandím oběma konstruktérům, jen si kluci konstruktéři spíš sedněte v hospodě a nebo na výstavě (např. AV2017) a proberte zkušenosti, kdo to jak děláte a co to přináší. Nepříjde mi férové vytáhnout fotku a z nějakého pozorovacího úhlu zhodnotit něco jako špatné řešení. To je k pláči. *fnuk*
Poslechni si to, ošahej si to, nahlédni do útrob ze všech stran, požádej konstruktéra Šrolla o vysvětlení proč to tak "jinak" zapojil.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Renown »

No hlavně si troufám tvrdit, že jeden zesilovač reprezentuje jablka a druhý hrušky. Jeden je totiž lampový a druhý je integrovaný zesilovač.
Tedy bych je nemýchal dohromady.
Neuvěřitelný statement !
jeden je lampový a druhý je integrovaný *headbang*
nemýchal *headbang*

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od LawIAR »

Renown píše:
No hlavně si troufám tvrdit, že jeden zesilovač reprezentuje jablka a druhý hrušky. Jeden je totiž lampový a druhý je integrovaný zesilovač.
Tedy bych je nemýchal dohromady.
Neuvěřitelný statement !
jeden je lampový a druhý je integrovaný *headbang*
nemýchal *headbang*
:lol:

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od WaVe_99 »

Renown píše:
No hlavně si troufám tvrdit, že jeden zesilovač reprezentuje jablka a druhý hrušky. Jeden je totiž lampový a druhý je integrovaný zesilovač.
Tedy bych je nemýchal dohromady.
Neuvěřitelný statement !
jeden je lampový a druhý je integrovaný *headbang*
nemýchal *headbang*
Nenasel byste nekdy chvilku na muj dotaz ve vlakne o Projectu? :-) Prosim :-)

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Bohužel vám pánové nerozumím. Jsem laik, ale co je na mém názoru neuvěřitelného?

No a za gramatickou chybu se omlouvám. Digitalní psaní člověka občas poplete, zvlášť když mu do toho poskakují děti po zádech a manželka něco milého povídá. Snad se svět nezboří.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od petrL »

Náš všeználek Pitrs zřejmě nejenom neví nic o vývoji, ale hlavně neví, co je to chladič a o čem tady pořád píšu - připevnění součástky na chladič. Tak tomu zaujatému omezenci, který nejenom v tomhle vlákně srší radami ke všemu možnému, trochu pomůžu:
Obrázek

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od LawIAR »

sonofstars píše:Bohužel vám pánové nerozumím. Jsem laik, ale co je na mém názoru neuvěřitelného?
zosilňovače máš: tranzistorové, lampové (a podla dadafta aj digitálne)
a podla svojho určenia: phono predzosilňovač, predzosilňovač, výkonový zosilňovač, integrovaný zosilňovač (ktorý spája predchádzajúce dva-tri v jedno zariadenie)

poplietol/zabudol som na niečo, páni?

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

petrL:
Klasika. Kdo nemá argument, nezbývá mu nic jiného než nadávky a útoky v osobní rovině.
Bereš to příliš osobně a zbytečně se pokoušíš nafukukovat si ego, ale nemáš čím.

Víc výsledků tvé práce jsem nenašel, tak jsem jen ukázal kdo koho kritizuje, že to dělá blbě... Ukaž tebou vyvinutý a zkonstruovaný zesilovač, který zvukově strčí Srolla do kapsy. Jedině tak zvěrohodníš svá slova, že to Sroll dělá blbě a že ty víš líp, jak na to. Řečma ne.

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

Obecne to reseni chladice se mi u Srolla silne nelibi, je neucinne, jak naznacuje BV.

Neni pravda ze chlazeni je nejaka vedlejsi nebo mene dulezita soucast reseni konstrukce zesilovace, pravda je takova ze chlazeni zesilovace je prvorada zalezitost nejvyssiho vyznamu.

Majitele zesilovacu Sroll ceka mozna nekolik roku provozu, ale tepelne namahani je svine *thumbs down*

Chtel bych videt infrakamerou tepelne spektrum tech neucinnych chladicu, jistota je ze 1cm kolem tranzistoru to bude rozzhavene a na konci tech nesmyslnych chladicu to bude studene :?

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

Zesilovač Rhythm prostě netopí když dám ruku průduchy na horním víku. Nemám v úmyslu ho rozebírat abych si sáhnul přímo na ten ALU chladič ale opravdu se mi zdá dost nepravděpodobné aby jeden kus ALU chladiče byl na jedné straně rozžhavený a na druhém studený jak Bartoli tvrdí.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od petrL »

Pitrs: Osobně jsi to tady začal TY a sice navážením se do mě. Jako bych ti šáhnul na pindíka nebo jsi byl nějaký Šrollův agent. Vůbec nechápeš, že píšu o objektivně diskutabilní instalaci chladiče ve Srollu, umíš vůbec česky? (Opak by tě do určitý míry omlouval). A co jsi dokázal kromě keců ke všemu tady na fóru ty?

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

petrL píše:
Jarda69 píše:Jediné, co jsem uplně nepochopil, je poněkud zvláštní způsob chlazení. Ať už poloha žeber, většinou se pasivy dávají svisle nebo umístění tranzistorů, pod kterými z části nic není.
Pokud fotka nekecá.

Obrázek
Teda to je pěkná prasárna. Co je platný, že je chladič dlouhý 20 cm, když se tranzistory nedotýkají ani celou plochou. A tahat napájení přes konektor IDE? Kolik ampér přenese 1 pin? I kdyby byly paralelně jenom pro minimálně 2 napětí a zem... Už začínám chápat, proč spolehlivost není silnou stránkou Srolla.

No je to "prasarna" jako na nejaky laciny Cine.

Mimochodem takova fotka je za 1000 slov od pocitaru, kteri jen donekonecna opakuji jak nejaky zesilovac hraje kosmicky dokonale. Imho ten zesilovac hraje uplne normalne jako jine zesilovace. Ale ten chladic je teda prasarna. :?

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

Bartoli, na jaké sestavě přesně si Sroll Rhythm slyšel a přímo porovnával s jiným zesilovačem, který hrál stejně normálně jako Rhythm?
Já jsem ho přímo porovnával s integráčemem Musical Fidelity NuVista M3, kombo Marsh Sound Design p2000b & A400, s Sroll Lyric, s kombem předzes. McIntosh C500T/C500C a vytuněnýma monoblokama MF 750K.

Dík za info a případný tip na další špičkový zesilovač.

bartoli
Příspěvky: 134
Registrován: 22 dub 2014 15:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bartoli »

Jiri píše:Bartoli, na jaké sestavě přesně si Sroll Rhythm slyšel a přímo porovnával s jiným zesilovačem, který hrál stejně normálně jako Rhythm?
Já jsem ho přímo porovnával s integráčemem Musical Fidelity NuVista M3, kombo Marsh Sound Design p2000b & A400, s Sroll Lyric, s kombem předzes. McIntosh C500T/C500C a vytuněnýma monoblokama MF 750K.

Dík za info a případný tip na další špičkový zesilovač.

Porovanaval se SP audio A200 a sroll. Reprobedny byly ultra mizerne quadraly vulkan s 15cm dlouhym paskem. Hralo to oboji velmi urvane a nevyrovnane, mizerne. Ale mohly za to ty exoticke quadraly s dlouhym paskacem a velkym stredakem, proste komercni podradne HIFI.

Ale byl to takovy ten HIFI poslech s okem otevrenym, prepojovani kablu trvalo snad 10 minut. Neprecenuju nejake nahodile dojmy z takovych oko poslechu.

Ale komentoval jsem zejmena ten chladic zpraseny jako v spotrebce od Ciny, to bije do oci jak je to doprasene.

FYI ja uz obecne na slysitelnosti rozdilu mezi ultranizkozkreslujicimi tranzistor zesilovaci na kvalitnich bednach = bez exoticke vrah impedance prubehu, neverim.
Vsechny rozdily co jdou na zesilovacich s ultranizkym THD+N a IMD slyset jsou limitace na komercnich impedancne narocnych bednach - tam pak proste limitace funguje jako slysitelny jev.

Taky proto miluji hifisti ke komercnim impedancne vrazednych bednam velke silne zesilovace - to ma logiku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host