Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Sroll Rhythm

Příspěvek od Sany »

Nový integrovaný zesilovač: http://sroll.com/rhythm.html *palec*

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bohus »

"Absolutně nic" nemám proti zesíkům od Luďka Šrola, jen by mě zajímalo jak je to s podporou v případě poruchy a té se jaksi při tom kvantu součástek asi nejde vyhnout.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

vypadá teda hodně futuristicky.

a taky tak nějak "prázdně".
ale to je asi zdání, výrobce uvádí 35 součástek na cm2 a víc než 100 diskrétních tranzistorů na kanál........... :shock:

no, jak tohle hraje nikdy nezjistím.
na druhou stranu u Šrolla uznali, že nejlepší na reprokabely jsou klasické smaltované dráty (neboli lakované neboli polyuretan), viz. Purity Cable, s čímž bezvýhradně souhlasín (akorát si vystačím s méně komplikovanou konstrukcí, klasickou párovou čtyřkou), takže by se mi to asi líbilo.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1392
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od NA »

Nový je již dost přes rok, prototyp byl vystavován už loni na jaře na Hig-End Praha.

Já si ho už rok užívám. I když má malou spotřebu v klidovém režimu, téměř netopí, tak hraje čistě podobně jako to umí áčkové zesilovače. Není to výkonově nějaký superman, dokáže "jen" necelých dvě stě do čtyřech ohmů, ale hraje až do těchto limitů naprosto pevně a nezkresleně, nominálně stejně výkonné zesilovače nižších cenových hladin hodně nahlas hrát dobře nedovedou. Cena není zrovna lidová, ale použité novátorské zapojení, technologie a zvukový výsledek ji plně ospravedlňují.



Obrázek
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1392
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od NA »

A co se týká spolehlivosti, tak zde díky malému teplotnímu namáhání bude životnost vysoká, a nižší životnost-spolehlivost dnešní elektroniky je poplatná snaze prodat nejlépe za dva-tři roky nový mobil, TV atp. takže jsou některé součástky poddimenzované tak aby přežily hlavně záruku,což nebude případ tohoto zesilovače.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Sany »

Na:Pokud je pravda to co píše sám konstruktér ( ja věřím že to pravda je) a to že Sroll Rythm hraje lépe jak jeho předchůdce Sroll Lyric který stál mnohem mnohem víc,tak je ta cena víc než příznivá.Mimochodem tvoje WATERFALL vypadají opravdu skvěle! *palec*

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od RedBaron »

Kolem Šrollů je taková aura tajemna, vůbec by nebylo špatné kdyby se jejich uživatelé trochu více rozepsali o tom jak to hraje, s čím to hraje nejlíp, jaké bedny to utáhne, do jaké hlasitosti atd....

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od bohus »

NA :
nemám proč bych nevěřil, ale znáš to, chybička se vloudí a něco se pokazí a a co pak, pomůže někdo, to je to na co se ptám.
Servis na tak sofisticky udělanou mašinu asi obecný nebude, že.

jkb4
Příspěvky: 252
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od jkb4 »

V záruce je to jasné a pak to stejně opraví jen u Srolla nebo Casea.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jiri »

Dostupnost servisu byla pro mě dost důležitá a tak vzhledem k faktu, že nejen p.Šroll ale i CASEA tým je schopen Rhytm servisovat jsem klidný.

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Sany »

Zajímavá recenze kompletní sestavy Sroll: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... sroll-epos

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od lachim »

jak píší kolegové ve vlákně o výstavě v bratislavě a je tam i foto,
měl jsem v sobotu možnost 3 hodiny poslouchat první kus Sroll Lyric SE + fosilní repro BW Matrix + transport blue-ray Samsung.
Sroll Lyric SE = zvukově+topologií Rhythm v krabici/výkon Lyricu.
zapojeno do psa supra. repro kabely sroll/stará verze. ostatní kabely kategorie "žehlička".
( pro mé oči prostě smutný pohled. jak by to hrálo po zlepšení kabelů, napájení, transportu.. ?? )

zvuk = bombastický, úžasný. přesně ten, který chci poslouchat hodiny a hodiny. ebeny si pobrukuji dodnes.
ten zvuk budu mít v hlavě ještě hooodně dlouho.

na staré kombinaci matrix + lyric mi chybělo pár "věcí". měl jsem výhrady.
s novým srollem SE zahrály prastaré fosílie Matrix neuvěřitelně dobře. na srollovi nám svítila číslice i 52.
(kdo zná, poví mu to číslo mnohé)
:-)
zvuk nepopsatelný. pro mě zcela dokonalý. když si vezmu pořizovací cenu sestavy, jednoduchost zapojení.... úžasné.
v sobotu mi v brně padla brada tak, že jsem si jí musel podvázat šátkem.
kartínky ze špičkového cd byly větším zážitkem než návštěva živého koncertu!
(pro mé uši tedy lepší zvuk než na koncertu).

jakési pseudo-srovnání...(dovolte mi jej)
nedávno jsem měl možnost slyšet nové bw 800d na fm acoustic. cca. 2 hodiny.
cenově hrůza. Kč 800.000 za nové bw + cca. 1.200.000 (?) za 2hnd "železo" švýcarské firmy.
kdybych měl tu možnost, osobně bych si okamžitě vybral sestavu z brna.
staré matrix + sroll lyric SE. zcela určitě.
za 1/7 ceny zvuk téměř stejný. pro mé uši dokonce lépe a déle poslouchatelný.
bw na fm acoustic hrály lépe detaily, všeho bylo více... jakoby v "pásmech" to byl zvuk asi lepší, ale...
nevím, zda by se mi po 3 dnech poslechu ještě líbila ta přesnost.
sroll SE na 25 let starých bw bych poslouchat vydržel měsíc. a stále měl radost z hudby.

pan sroll postavil ve verzi SE (lyric+rhytm) něco zcela vyjímečného !!
(normální rhythm má, dle mého, málo výkonu/šťávy. pro mé uši/bedny/DK je nepoužitelný. ač zvukově úchvatný)

Uživatelský avatar
Matrix
Příspěvky: 51
Registrován: 29 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Matrix »

Ano, Luďkovi se povedlo něco zcela výjímečného. Někteří to těžko chápou, ale je to tak. Nic podobně dobrého, myšleno zesilovač, jsem doma nikdy neměl. Ona je to asi opravdu ta blízká konečná.
A napájecí zdroje a kabeláž do příště zlepším, tam mám ještě rezervy :D Nicméně na radost z hudby a navození pocitu reálného koncertu, tzn. na hodnoty, o které mi v reprodukci zvuku jde, to zásadní vliv nemá:-)

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PítrsPraha »

Přidávám se k tomuhle názoru. Charakterem zvuku obdobnou sestavu jsem slyšel jen jednu a byl to Soulution + Giya G1, cenově jiný vesmír (a zvukově ještě o kousek přirozenější). Poměr cena / zvuk je u výrobků Sroll fantastický.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od lachim »

matrix
zda by mělo zlepšení výbavy sestavy vliv na smotný zvuk sestavy by mě velmi zajímalo.
nějaké hračky k tobě mohu dovézt a zkusíme to, ne?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host