Stereo reciever do 20 tisíc

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
bogas
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2022 12:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od bogas »

Fw tam byl 1.32. Po připojení recievru k síti proběhla aktualizace, skončila hláškou stiskněte Power of. Tak tam je asi poslední.
Repro Dynavoice DM6 budou mít asi příští týden.
Jak nejlépe propojit TV, satelit a reciever? Teď mám TV a sat. přes kabel HDMI 2(ARC). V TV na HDMI 1 mám druhý malý sat. Qviart Lunix. a v HDMI 3 je připojený Chromecast 4.
Používám DO od sat. VU+ a přes HDMI CEC se zapne TV, která je vlastně jen zobrazovač. I na pozemní DVB T2 se dívám přes sat. pokud je to potřeba.
Jelikož reciever nemá porty HDMI, tak jsem z něho vedl optickým kabelem toslink do TV, pokud zapnu TV nezapne se reciever. Pak je možnost Cinch, která zatím nemám.
Teď s těmi aktivními repro si je zapínám přes DO od repro jen na hudební pořady, ale nevadilo by mě sledovat i dokumenty přes repro Dynavoice, ale asi by nefungovalo spustit vše jedním DO.
V menu CEC na sat. je možnost „je připojen AV zesilovač a na jakém HDMI“., jiná možnost tam není.
Posílám zadní porty přístrojů.
Přílohy
TV Panas. TX-L50ET60E-pravý bok.jpg
TV Panas. TX-L50ET60E-spodek.jpg
vu-duo-4k-se-zadny-panel.jpg
Yamaha_r-n602.jpg

bogas
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2022 12:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od bogas »

ještě k tomu fw, píšeš : "firmware 1.36 a po te jeste udelat nejlepe HR, pokud v nem tento fw nebyl", co je HR? a jak to udělám?
Stáhnul jsem si do mobilu app Yamaha Music Cast. Když jsem byl v hi-fi studiu, tak mě pán pouštěl hudbu a ta se ovládala z mobilu pomocí této aplikace a vše se zobrazovalo na připojené TV. Nevím jak měl tento reciever připojen k TV, škoda že je na dovolená, jinak bych mu zavolal, ale stejně to budu řešit až budu mít ty reprobedny.

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 393
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od jirkash »

Určitě, z verze FW 1.32 ti to skočilo na poslední verzi ze 4.10. 2021 a to na verzi FW1.36 ;)
Hard Reset neboli tovarni nastaveni. Z predchozich FW je to docela skok a obcas se stalo, ze ne vsechno fungovalo koretne (co se tyce online sluzeb net radia a dalsi strema sluzby atd) a byly male chybky, proto bylo vhodne udelat tovarko. Tovární nastaveni udelas tak, ze vypnes Yamahau tlacitkem on/off. Zmackne a podrzis tlacitko return/connect. Za neustaleho drzeni tohoto tlacitka zapnes Yamahau tlacitkem on/off. Kratce se zobrazi Advanced Menu, tlacitkem select otacenim do stran najdes na INIT a potvrzovanim tlacitka select doskaces na ALL. Vypnes tlacitkem On/Off a je hotovo.

https://europe.yamaha.com/en/support/fa ... eiver.html

Co se tyce zobrazeni, to je dnes normalni si zrcadlit obrazovku telefonu/tabletu na TV.
Nebo druha moznost, kdyz je to televize s Android, tak logicky MusiCast si muzes nainstaloat i do ni a logicky tak videt to same co na telefonu vcetne ovladani.

Za obraz na TV tak může telefon ci tablet, nikoliv Yamaha, ta zadny video vystup obrazu nemá.

Jinak pises tv s recieverem propojena optikou, ideal.
Zapnes TV a Yamahu musis zapnout ovladacem take, sama se nezapne a zvolit vstup optical1 nebo optical2 na ovladaci.
Zalezi do ktereho vstupu jsi pripojil. Nezapomen mit vystup zvuku z tv na PCM.

bogas
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2022 12:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od bogas »

Děkuji, provedeno. V pátek budou reprobedny Dynavoice DM6, tak to o víkendu zapojím a snad bude vše bez problémů fungovat.
Teď budu řešit sluchátka. Koupil jsem na Amazonu Senheiser HD599 za 80€. K HiBy r3 by to chtělo sluchátkový zesilovač, nevím jestli stačí malý, třeba Lotoo Paw S2, nebo stolní. Možná budu mít i sluchátka HD600. Asi to po prostudování hodím na fórum "Sluchátka".
Naposledy upravil(a) bogas dne 19 zář 2022 19:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 393
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od jirkash »

Nezapomen si pak zvednout nebo dorovnat hlasitost vstupu neboli volume trim. Nekteri jsou uplne hin, ze jim vstup hraje potichu a jiny zase takhle apod. Nebo si mysls, ze je se zesilovacem neco spatne, ze ho musi hodne davat nahlas atd. Proto je tam tato luxusni korekce nejen vstupu, ale i FM radia, Net Radia, USB, CD, no proste vseho.
Pokud je nejaky vstup tichy, tak mu proste pridas, bez jakekoliv ztraty kvality samozrejme.

bogas
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2022 12:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od bogas »

Tak reprobedny Dynavoice DM6 jsem dnes propojil s recievrem, zvuk jde z usb, internet. radio funguje, ale zvuk z TV přes opt. kabel nejde. Na zesilovači zvoleno optical 1.
TV má přepínání vstupů Hdmi 1-3, AV1, AV2, DVB-T a nic víc. Co mám špatně?
V menu TV jsem výstup zvuku PMC nenačel.

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 393
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od jirkash »

Musi tam byt nekde kodovani zvuku a volba PCM, jeste jsem neobjevil televizi, ktera by to nemela. Presny model televize? Treba to pujde dohnat..

bogas
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2022 12:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od bogas »

Tv je Panasonic Viera TX-L50ET60E. V návodu je tabulce "připojovací konektory"- Výstup digital audio napsáno - PCM/Dolby Digital/DTS, optický kabel
Optickým kabelem jsem měl připojené aktivní repro z TV a po jejich zapnutí šel zvuk do beden, ale zvuk TV se nevypnul, jedině mute na DO od TV.

bogas
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2022 12:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od bogas »

Tak za pomocí syna vyřešeno, to nastavení PCM bylo v satelitním menu
Přílohy
Classica HD-2592022-1421.jpg

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 393
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od jirkash »

No paráda, tu možnost má každý přístroj, jen to má každý úplně jinde nebo lehce s jiným popisem. Super, že se zadařilo.

bogas
Příspěvky: 22
Registrován: 05 zář 2022 12:26
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo reciever do 20 tisíc

Příspěvek od bogas »

Děkuji za rady, zvuk je o mnoho lepší než z aktivních repro, nelituji investice.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host