Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Tak pokud můžu doporučit - Master And Commander má vynikající 5.1 zvuk a Akira má naprosto geniální zvuk a soundtrack (ale je to ujetý filosofický japonský animák). Ani o jednom bych neřekl, že je to brak :) A kvůli Master and Commander jsem si koupil před lety 5.1 protože to znělo i ve stereu naprosto geniálně a chtěl jsem to slyšet v surroundu. Kromě toho existuje i řada velice slušných nahrávek hudby v surroundu a na to je taky potřeba receiver.

Ale to je jedno, nezatahujme to do debat o tom proč ano nebo ne. Otázka pořád je, jaký nejlevnější zesilovač překonává ve zvuku sterea drahý receiver? Ať sem každý napíše zkušenosti a ostatní si udělají obrázek sami.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Acon »

Hellboy píše:....Ale to je jedno, nezatahujme to do debat o tom proč ano nebo ne. Otázka pořád je, jaký nejlevnější zesilovač překonává ve zvuku sterea drahý receiver? Ať sem každý napíše zkušenosti a ostatní si udělají obrázek sami.
Veď práve. To tu nikto objektívne neposúdi, pretože nikto nemá doma oboje v požadovanej kvalite pre objektívne porovnanie. Buď niekto dáva prednosť hudbe a má kvalitné stereo, alebo je vyznavač pazvukov z každého rohu a tak má multikanál. Myslím, že tieto 2 kategórie ľudí si ťažko porozumejú. Ide o 2 rozdielne pohľady na vernú reprodukciu.

*offtopic* Master And Commander aj Akira sú braky bez hodnotného obsahu. Raz z toho vyrastieš aj Ty. Všetko chce čas.
Aj keď ten prvý hodnotím ako príjemnú kulisu pre nedeľný poobedňajší šlofík. No úplne mi na to postačí stereo. ;) Pre dospievajúcich chlapcov príjemná podívaná ;)

vitek
Příspěvky: 172
Registrován: 13 led 2009 15:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od vitek »

U mně je stereo prvořadé. Hrál jsem na předzesilovač Denon PRA-S10 a monobloky POA-S10 (300W/4Ohmy každý). Přesto jsem po čase na koncerty a filmy pořídil AV předzesilovač AVP-A1 a 3 kanálový konec POA-T3 THX 3x200W/4Ohmy s představou, že se stereo předku zbavím. I když byl AVP 3x dražší a v té době byl vyhlášen evropským dekodérem domácího kina, na stereo jsem si nechal dvoukanálový předek – ve stereu byl prostě lepší. Výhoda kvalitního AVP však byla, že i když se časem změnily dekodéry, přibylo SACD, DVD-A a Blue-Ray nebyl jsem o multikanál ochuzen a dalo se to s radostí poslouchat… Dnes to mám podobné, akorát stereo předzesilovač má malou vychytávku ve funkci By-Passu, který používám při multikánálu .
Takže kdo chce obojí, tak je lepší si připlatit za kvalitní stereo přičemž hodnota přístroje neklesá tak rychle a na kvalitní AV je lepší počkat z „druhé ruky“, kdy hodnota klesá mnohem rychleji.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

vcera jsem si pustil testovaci audiofilsky disk z oppo 83, na kterem je 7 ruznych zanrovych skladeb s "on stage" nahravanim pomoci nekolika mikrofonu. musim rict, ze jsem zatim nic lepe hrajiciho neslysel. pri prepnuti mezi multikanalem a streem to ma podobny efekt jako prepnuti z mona na stereo. nahravky jsou navic v kompresnim formatu dolby true hd 7.1 (u me jen 5.1) a stereo 96/24. v porovnani s tim je to co mi zatim lezlo z sacd totalni s...a

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od noaid »

Hlavně to nikdy nepouštět těm, kteří tvrdí, že CD stačí, protože nad 20kHz stejně nic neslyšíme. Mohli by dostat infarkt. ;)
Podobný BD má Dolby Laboratories.
Taky se chystám na multikanál. Je v něm docela hodně hudby i v rocku apod. o koncertech nemluvě.
Na názor, že hudba jde jen zepředu, se lze jen usmát.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Acon »

noaid píše:.....
Na názor, že hudba jde jen zepředu, se lze jen usmát.
samozrejme, že na návšteve u multikanálistu sa to valí zo všetkých smerov. Na živom vystúpení som ju zatial počul len z predu. Každý, resp. mnohí hifisti prejdú týmto obdobím vývoja a takmer všetkých to aj opustí. Niektorých skôr, iných neskôr.
Je to ako zaplatiť si exkluzívnu kurvu. Stojí peniaze, bolo to s ňou krásne, ale žiť s ňou nikto trvalo nebude. A multikanál je taká luxusná k...a.
Nikoho nejdem odhovárať, preboha to nie. Spomienky na krásnu kurvu môžu byť príjemné ešte mnoho rokov a o to predsa nikoho nechcem ukrátiť. Možno som aj ja spravil chybu, že som hneď investoval do krásnej manželky :mrgreen:

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od dadaft »

to je tak, když se do úmoru poslouchají testovací disky...

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Jenže o tom tahle debata není. Jestli někdo chce nebo nechce poslouchat multikanál je jeho věc. Otázka je, když někdo chce, jak to doma rozchodit. Bohužel je pravda, že ani koupí drahého receiveru se většinou člověk nedostane na tak kvalitní zvuk, jako z mnohem lacinějšího sterea. A moje (a myslím, že nejenom moje) otázka pořád je: Když mám zesilovač třeba za 20, nebo třicet tisíc, jak moc bych musel investovat do receiveru, abych se tomu zvuku vyrovnal? Není v tom žádná filosofie, je to jen o tom které receivery mají solidní zvuk. Samozřejmě, že nejlepší a finančně nejlevnější je bohužel asi nákup levného receiveru s preouty a jednoho (nebo více) power ampů, které za receiver převezmou zesilovací práci. Na druhou stranu je tohle řešení taky dost nepohodlné - člověk musí zapínat víc mašin, žere to víc proudu atd. Takže kdyby existoval hifi receiver za rozumné prachy vůbec bych se tomu nebránil. A určitě tady bude někdo kdo může poradit a něco zkoušel.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Renown »

A určitě tady bude někdo kdo může poradit a něco zkoušel.
nemám z tvých příspěvků pocit, že zrovna ty potřebuješ radu.

1. Primare DVD31 + SP31 + A32 + A30.3
2. Cambridge Audio Azur 650R

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

po poslechu kvalitne nahraneho multikanaloveho disku v hi-res formatu nemam k zesilovaci za 50 vyhrady, jestli se chces zbavit sterea a potazmo svych beden, tak ti to klidne pustim :D

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od noaid »

Já když poslouchám cokoliv, tak poslouchám z 6 základních směrů - zepředu, zezadu, zleva, zprava, seshora a z dola. Alespoň mé dvě uši a mozek jsou k tomu uzpůsobeny a je to jejich standartní funkce.
Když jsem v kostele a hrají varhany, tak slyším hudbu odevšad jen ne zepředu. Když zpívá vepředu sbor, tak je to trošku zepředu a dost i z jiných směrů. V kostele je to jinak než u mne v obýváku, že by to bylo tím, že to jde jen ze sterea?
Testovací disky jsou většinou sestaveny z výňatků standardních releasů. Jsou to ukázky standardní produkce.

Uživatelský avatar
587sk
Příspěvky: 143
Registrován: 17 dub 2008 13:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od 587sk »

Vadí mi že na trhu nie je "jednoduchý " ale dobrý multikanálový (5.1 a dosť) audio zosilovač oprostený všetkých tých serepetičiek.
Nevidím dôvod ťahať video z DVD/BD cez AVR do TV. Kedy sa dočkám ?

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

u vetsiny receivru jde nastavit moznost bi-ampu prednich beden. tim padem to pak degradujes na 5.1, zadnimi surroundy napajis druhe svorky beden. starsi 5.1. 6.1 receivry neumi hd codeky, uz jsem se par zbavil. moznost je koupit jen procesor, nektere maji i balancovane vystupy treba Onkyo PR-SC886 (uplne dole) http://www.recordere.dk/indhold/templat ... 4&zoneid=5 ted uz ho ale ani nemaji v nabidce, bude zase novy format s nastupem 3D bluray. ten muj uz treba taky neprehral jeden format na testovacim bd.

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Oggy »

587sk píše:Vadí mi že na trhu nie je "jednoduchý " ale dobrý multikanálový (5.1 a dosť) audio zosilovač oprostený všetkých tých serepetičiek.
Nevidím dôvod ťahať video z DVD/BD cez AVR do TV. Kedy sa dočkám ?
Třeba tohle je jednoduchý multikanálový zesilovač:
Obrázek
Obrázek


cena cca 55t. Info na: http://www.parasound.com/halo/p7.php

Řekl bych, že receiver bude vždy o velkém kompromisu. Já mám multikanál pořešený jako koncáky a předzes.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

prevod hd formatu do analogu by pak musel resit prehravac nebo dalsi procesor s hdmi pripojeny na vstupy. o to pak vic analogvych propojovacich kabelu, ktere ti signal zhorsi nebo "vylepsi"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti