Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Oggy »

AM píše:prevod hd formatu do analogu by pak musel resit prehravac nebo dalsi procesor s hdmi pripojeny na vstupy. o to pak vic analogvych propojovacich kabelu, ktere ti signal zhorsi nebo "vylepsi"
587sk chtěl jednoduchý multikanálový předzes. ;) Jasně, musel by k tomu být kvalitní přehrávač, který by dělal D/A převod.

Uživatelský avatar
587sk
Příspěvky: 143
Registrován: 17 dub 2008 13:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od 587sk »

Ano niečo také (Parasound), ale na kino by mi to stačilo aj v integrovanej podobe + napr. Oppo BDP-83SE-M.

Audio
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2009 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Audio »

Trošku na rozptýlení v souboji stereo vs multikan.

http://www.higherfi.com/million/

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

na ty acka pak musi mit v domacim kine extra klimatizaci, v zime to pak poslouzi i jako primotop :D osobne bych asi do sesti, osmi nebo dokonce deseti delenych koncu nesel, me se libi spis integrovana reseni s co nejkratsimi signalnimi cestami.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

u levnejsiho avr onkyo 606 se mi po kalibraci a pridani basu pri propojeni pres hdmicka objevil slabsi 50 hz brum. je sice slyset jen pri tichem najezdu pisnicky, ale i tak me stve. zustal i po odpojeni vystupniho hdmi od tv. pripojoval jsem satelit a bd panasonic. kazdy pridal mensi nebo vetsi brum. propojeni pres spdif brumelo taky. jedina moznost jak se ho zbavit byla optika. pisu to na okraj, ze i tyto veci se muzou stat u levnejsich konstrukci, ktere vyuzivaji hdmi nebo jiny prenos s videem a spojenim jejich zemi. jeste vyzkousim jestli to bude delat stejny brum i s oppo.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

brum na hdmi se projevil i pri oppu, proto ma asi vetsina tv jako digitalni vystup pouze optiku

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Acon »

noaid píše:Já když poslouchám cokoliv, tak poslouchám z 6 základních směrů - zepředu, zezadu, zleva, zprava, seshora a z dola. Alespoň mé dvě uši a mozek jsou k tomu uzpůsobeny a je to jejich standartní funkce.
Když jsem v kostele a hrají varhany, tak slyším hudbu odevšad jen ne zepředu. Když zpívá vepředu sbor, tak je to trošku zepředu a dost i z jiných směrů. V kostele je to jinak než u mne v obýváku, že by to bylo tím, že to jde jen ze sterea?
Testovací disky jsou většinou sestaveny z výňatků standardních releasů. Jsou to ukázky standardní produkce.
Zdroj zvuku je vždy daný. Okrem varhanov v kostole je väčšinou pred Tebou.Ale v iných koncertných priestorov hrajú pred Tebou. Alebo sú napr. tí zborový speváci rozlezený po celom kostole? To, o čom ty hovoríš je vecou akustiky daného priestoru. A že by práve kostol bol ideálny akustický priestor... Na varhany je za istých podmienok dobrý, pretože umocňuje atmosféru ako celok a niekomu sa to môže páčiť (mne nie), no čokoľvek iné je v kostole, alebo akomkoľvek inom priestore kde sa zvuk odráža do zliateho hluku, ťažko počúvateľné. Ak sa chceš priblížiť kostolu, vykachličkuj si obývačku a máš to. Multikanál to nezachráni. Kostol hučí z každého jedného centimetru, multikanál zasa len z 5-7 zdrojov z ktorých len 2 hlavné sa dajú nazvať dobrými. Ak počúvaš cca 70% organovej hudby a zboru nahrávaného v kostole, tak OK. Nejdem sa s Tebou hádať. No do akej miery sú efkty viackanálového zvuku schopné reprodukovať realitu by dokázal povedať niekto, kto také niečo robí. No je jasné, že s realitou to nem,á spoločné absolútne nič. Efekty sú čisto softwarová záležitosť a zvukárov vkus. No ja počúvam nahrávky vyrobené prevažne v štúdiách a tam je zdroj zvuku úplne jasný a lokalizovateľný. Nejdem sa prieť, že nie je vôbec zmixovaný, no realite sa približuje.
My dvaja sa nedohodneme. To ako keby som ťa presviedčal, že zvezenie v mojej luxusnej limúzíne je väčší pôžitok ako v Tvojom Ferrari. Obaja si užívame niečo iné a mňa môže prechodne omráčiť adrenalín z Tvojej jazdy, no trvalo dám aj tak prednosť limuzíne. A naopak.
Hellboy píše:Jenže o tom tahle debata není. Jestli někdo chce nebo nechce poslouchat multikanál je jeho věc. Otázka je, když někdo chce, jak to doma rozchodit. ......
S tým sa dá súhlasiť. Odpoveď je napr. moje riešenie, kde predzosilňovač umožňuje prepojenie z externým AV Receiverom a ten ženie len efkty.Viď posledný odstavec. Hlavné stĺpy sú stále to isté. A na efekty netreba žiadnu extra kvalitu, pretože aj tak len dopĺňajú hlavné repro. Túto možnosť zatial nevyužívam aj keď som to už tak vyskúšal, no STEREO je pre mňa stále zážitok No1.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

*offtopic* Já myslím, že ti nějakej receiver musel šlápnout na nohu :) Tahle debata o nejpřirozenější reprodukci zvuku je podle mě za A nekonečná a za B blbost. Studiová nahrávka bude v 90% všechno jen ne nahrávaná na dva mikrofony na živo a výsledný mix nebude mít se zvukem, který by člověk v tom studiu slyšel, kdyby stál před na živo hrající kapelou, společného naprosto nic. Měl jsem možnost slyšet nezmixovaný zvuk ze studia (byl jako bonus na jednom albu) a BYL TO PŘÍŠERNÝ HNUS, zatímco výsledný mix z této nahrávky byl vynikající. Zrovna tak koncert rockové kapely má se stereo nahrávkou hodně málo společného a když před tebou bude stát chlápek a hrát na akustiku, bude to znít traky úplně jinak než zmixovaný ze studia. V životě jsem slyšel jen jednou na živo zvuk, který překonal dobře namixované CD a hifi sestavu - středověkou ženskou kapelu Psalteria hrající na louce v parku na nějáké mandolíny. Z toho mě běhal mráz po zádech. Většina koncertů stála za hovno a to občas zajdu na Štěpána Raka, nebo jsem se účastnil nahrávání symfoňáku v národním divadle a měl jsem možnost chodit mezi hudebníky a posloucaht to opravdu odkud jsem chtěl včetně režijní kabiny, výslednou nahrávku jsem pak slyšel i na živo v podání jiného orchestru v koncertní síni a stejně řeknu, že z CD je zvuk mnohem lepší. Takže něják vyzvyhování sterea jako reálu mě přijde trochu mimo. Je to úplně stejná iluze jako 9.1 zvuk. Až na to, že dobře namíchaný surround je prostě super.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

dneska jsem se treba dival jak se nahrava symfonak, jestli maji treba umistene dva mikrofony pred dirigentem, ale meli 4 mikrofony vpredu nad hlavami, co nejblize solisty na houslich, aby byl dobre slyset a pak byly jeste dalsi stojany mezi orchestrem, takze vysledny stereo zvuk vznikl smichanim nekolika mikrofonu, aby byl zvuk proporcionalne dobre nahrany.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Acon »

Měl jsem možnost slyšet nezmixovaný zvuk ze studia (byl jako bonus na jednom albu) a BYL TO PŘÍŠERNÝ HNUS, zatímco výsledný mix z této nahrávky byl vynikající.
Málo si počul. Skús si tu, alebo na ešte na hifipassion pohľadať cibove vlákno "cibuv hudební koutek". Sú to živé nahrávky bez akéhokoľvek mixu.
Ďalší interpret, ktorý vydáva výlučne štúdiové aj koncertné nahrávky bez mixu je môj oblúbenec Henry Tóth. Všetko TOP kvalita.
To, že väčšina nahrávok je finálne doladená mixom je pravda, no nie je sprznená tak ako pre multikanál.
Nedohodneme sa. Aspoň zatial. O 10-15r. ak bude naďalej hifi Tvoj koníček, to bude iné. Argumentuješ hodne podobne ako ja pred 15r. keď som chcel multikanál ;) Je to dočasná vášeň a skôr či neskôr Ťa opustí. Dovtedy samozrejme nebudeme viesť túto nekonečnú debatu. Máme rozdielny hudobný vkus a rozdielny názor na stereo:multikanál. S tým nič nenarobíme a nemá zmysel jeden druhého presviedčať.
Pýtal si sa na riešenie ako dosiahnuť kvalitné stereo a zachovať multikanál a odpoveď na otázku som dal. Myslím, že je to dobré riešenie.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Pokud si dobře pamatuju (už je to pár let a zrovna mikrofony mě moc nezajímaly), tak mikrofonů při nahrávání u kterého jsem byl já bylo mraky, rozhodně to nemělo nic společného se stereem. Mimochodem jsme tam nahráli jednu z prvních 5.1 nahrávek v čechách i když se nakonec použilo jen stereo.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Acon »

AM píše:dneska jsem se treba dival jak se nahrava symfonak, jestli maji treba umistene dva mikrofony pred dirigentem, ale meli 4 mikrofony vpredu nad hlavami, co nejblize solisty na houslich, aby byl dobre slyset a pak byly jeste dalsi stojany mezi orchestrem, takze vysledny stereo zvuk vznikl smichanim nekolika mikrofonu, aby byl zvuk proporcionalne dobre nahrany.
Škoda, že túto tému nesleduje cough. Ten by vysvetlil ako sa nahráva klasika. Ja by som sa zamotal do nesprávnej interpretácie. V každom prípade, klasiku na živo počujem z priestoru predomnou. V kostole by to bolo samozrejme zo všetkých strán.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Jenom eště k tomu brumu z receiveru AM a koneckonců i mého, který brumil jakbysmet. Dneska jsem se trochu šťoural v zapojení kabelů a při tom jsem začal zkoumat kábl od receiveru a koukám, že ty hajzlíci tam dali kabel kterej sice vypadá jako že má zapojený uzemnění, ale ve skutečnosti nemá. Tak jsem ho vyměnil za nějakej hellboj kábl od počítače co se mi válel v šupleti a brum je pryč úplně. Přijde mi to od výrobců docela dobytkárna, dát k receiveru za 25 tisíc kabel za 15 korun a pokud vám receiver brumí, tak bych první zkusil tohle.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od AM »

ono to ma vetsinou opacny efekt, kdyz vymenis kabl s uzemnenim za bez uzemneni, tak brum nahle zmizne. uzemneni se tozit nekdy spojuje s pravym kolikem, takze to je pak prakticky "uzemnene" pres nej

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Aleska »

Acon píše:......Nedohodneme sa. Aspoň zatial. O 10-15r. ak bude naďalej hifi Tvoj koníček, to bude iné. Argumentuješ hodne podobne ako ja pred 15r. keď som chcel multikanál ;) Je to dočasná vášeň a skôr či neskôr Ťa opustí. Dovtedy samozrejme nebudeme viesť túto nekonečnú debatu. Máme rozdielny hudobný vkus a rozdielny názor na stereo:multikanál. S tým nič nenarobíme a nemá zmysel jeden druhého presviedčať. ....
Zlatá slova *thumbs up* Žil jsem s multikanálem v 7.2 a nakonec jsem se vrátil pokorně ke stereu. Ta debata skutečně nemá smysl, každý si tím musí projít sám a poté se rozhodnout. Je to jen a jen o prioritách a ty má každý z nás jiné.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti