Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
babeliak
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od babeliak »

myslím že vystavať úplne oddelené stereo (a nekrmit ho signalom z receiveru) je lepsie riesenie vzhladom na kvalitu reprodukcie hudby...
pripadny MCH potom riesit pripojenim pre-out receivera do pre-ampu sterea s nastavenym "constant level resp. by-pass"

babeliak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od babeliak »

myslím že vystavať úplne oddelené stereo vratane high-end CD-playera (a nekrmit ho signalom z pre-ampu AV receiveru) je lepsie riesenie vzhladom na kvalitu reprodukcie hudby a vlastne jedine riešenie pre Hi-fi (aj vzhladom na oddelenie "slabej" a "silnej" casti, odtienenie signálovej dráhy atd., kvalitu a moznosti univerzalnych playerov - sam mam CA Azur 751BD, atd.) ...
... pripadny MCH potom riesit DVD/BD playerom a pripojenim pre-out receivera do pre-ampu sterea s nastavenym "constant level resp. by-pass" v stereo pre-ampe (môj má tú možnosť). :idea:

Bolek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bolek »

Něco k přečtení: http://www.hifipassion.com/stranky/dkvsst.php
osobě jse to vyřešil kvalitním stereo zesilovačem a nějakým ozvučením TV, u AVR jsou obvykle horší koncové stupně, takže dobrý PRE a externí konce,
ani AVR střední třídy nejsu nic extra, u DK holt obětujete 2/3 peněz z kvality zvuků na zlepšení zadního prostorového vjemu pro dosažení 3D efektu.

newmex
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od newmex »

Hellboy píše:Já nedělám kategorcké soudy, na druhou stranu recevery SONY ES nejsou ve srovnání s konkurencí špatné a třeba 5400ES je momentálně označován za špičku v rámci své cenové třídy.

Mě spíš zajímá, jestli třeba zesilovač v cenové kategorii 10 tisíc bude lepší než receiver za 30 tisíc. Cenový rozdíl je už dost velký a řekl bych, že laik logicky dospěje k názoru, že by ten receiver už skoro mohl hrát srovnatelně za ty peníze. Já zkušenost s tak levným stereo zesilovačem nemám, tak mě zajímá názor někoho kdo to třeba srovnával.

Jinak s vámi souhlasím.

Mám skušenost s AVR od H/K 255 za 20t pak sem to vyměnil za stereo reciever H/K 3490 za asi 16t pořád to hrálo hrozně. K tomu sem měl HECO METAS700 pak jsem to vše prodal a koupil H/K AVR8500 z druhé ruky pc.90000t a k tomu PSB 2B a to už udělalo dojem no pořád to chtělo pořádné sloupi. Sehnal jsem Xaviany xn325. A po dokoupení CD a lepších kabelů je to hodně slušné i ve srovnání s opravdu drahým zesíkem, když sem slišel tyhle xavi na dual mono, za astronomickou cenu. Tím si myslím že byla doba kdy výrobbcům záleželo na výsledném zvuku v jakémkoli režimu. A dokonce tenhle AVR v jedném testu přehrál i svého stereo brášku a to mě potešilo. :)
Jelikož pořád doladuju tak sem si pujčil i NAD 320BEE a až na skvělou výbušnost tam nebylo co poslouchat.. sklamání z NADů :cry:
Ale v jednom studiu v Plzni jsem skusil MARANTZ SR7005 za 35t ve spojení se SACD a ten zvuk byl, teda na Bi Ampu a bez režimů direct a pod.supr. Taky sem tam slišel Pioneer LX81 a nechci hanit ale ostrej zvuk jako pras...
Jinak tyhle xavi maj velkou výhodu a že jsou jemný na výškách ale většina dněšních repro se snaží o prvotní dojem a pak to ve spojení s AVR kde se snaží o přehrst detailů a efektů, zní plechově vostře a nedá se v tom zvuku hledat vůbec nic.Prostě stohý digitalní zvuk.
Proto radši sáhněte po starším železe. Užijete si s ním mnohem víc než s většinou dnešní produkce do 50t mezi AVR a do 20t ve stereu. *thumbs down*

babeliak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od babeliak »

presne tak, technika z druhej ruky sa da zohnat za rozumne peniaze a clovek si moze vystavat system podla lubovole, len to chce ucit se, ucit se, ucit se *2thumbsup* niekedy aj na vlastnych chybach *palec*

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Ale soudruh Lenin to myslel jinak(len to chce ucit se, ucit se, ucit se niekedy aj na vlastnych chybach) *hura* *hura* *hura*

olympus720
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od olympus720 »

Z důvodů neustálého snižování nákladů na výrobu jde zvuková (ne video) kvalita dnešních AV receiverů a stereo zesilovačů ve spotřební třídě do háje. Většina 10 -15 let starých výrobků předčí dnešní. To je jedna věc. Pokud se budeme bavit o 5.1 zvuku, tak se dnes dají koupit AV receivery, které stály cca před 7 lety 120 000kč, dnes za 20 000kč. Ty poskytují o několik tříd lepší stereo zvuk, než receivery za 20 000kč dnes. Problem je však v přehrávání moderních formátů audio a video, které starší stroje neumí a většinou nemají ani dnes tak populární HDMI. Takže je to vždy něco za něco.
Pokud bych bral modelový příklad trochu lepšího nového stereo zesilovače za 30 000kč, tak ve stejné kvalitě zahraje dobře stereo nový AV receiver přes 120 000kč. Na filmy je to však zbytečný luxus.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Je zajímavé, že původní Hellboyova otázka, která je pro mne nesmírně zajímavou výzvou, byla zodpovězena až po dvou stránkách usilovného "boje za stereo" ;)
Já jsem milovníkem sterea, myslím si o něm nabubřele *jupi* i to, že je kvalitní. Moje stereo by ovšem mnoho zdejších uživatelů asi nepotěšílo :oops: , mne ale moc baví. Nemyslím to nijak zle a nikoho jsem se samozřejmě nijak nechtěl dotknout. ;)
K Hellboyově tématu: moje zkušenost např můj zesilovač Yamaha AX-490 hrál stejně dobře jako má Yamaha RX-757 v poličce o patro výš. Cenový rozdíl 2,5 násobek. Pokud by se tento poměr dal brát jako základ, pak by receiver za 100k zahrál jako průměrný zesilovač za 25k? S trochou štěstí možná ano. No já bych stejně víc než 25 za stereozesík nedal, takže pro mne je můj receiver asi dostačující. Ovšem pro hifistu, který by chtěl kategorii stereozes nad 100k, tam už by soupeře v receiverech v podstatě vůbec nenašel. :!:
Tady se nám v diskusi asi potkávají dvě skupiny hifistů- pro jedny je drahý receiver alias zes za 25k dávnou vzpomínkou na neumělé začátky, pro tu druhou třeba zase cíl a snad i důvod k dlouholeté spokojenosti. Štěstí je věc pomíjivá a je třeba si ho užívat. A není nic lepšího, než dobrá rada do začátků. *klanimse*

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

Za opravdu kvalitní AVR více kanál je potřeba zaplatit (80-100), aby zahrál tak jakou stereo zes. za 25 tKč. Ale i tak mám v okolí pár lidí, kteří vyzkoušeli velmi drahý AVR, ale nakonec ho prodali a vrátili se k pořádnému stereo zesilovači (40-50 tKč). AVR zůstal jen u jednoho známého. U AVRek se vyskytuje asi zásadní nevýhoda rychlost zastarání díky překotnému používání formátů a připojení. Za 5 let je AVR morálně dead. A za kvalitu u "novinky" je zkrátka potřeba zaplatit. No jenže většina zákazníků se pohybuje v oblasti 25 tKč nejlépe komplet za fšechno i s bednama... A tady je pak kámen úrazu. Takže raději méně ale o to kvalitněji. Z toho mi vychází dostupnější STEREO *palec*
Druhým důležitým aspektem je dostupnost kvalitního zdroje v požadovaném formátu. A to třeba u studiových nahrávek starších 10 let může být problém.
AVR není nutno rázem zatracovat, jen je potřeba více otevřít peněženku a pořídit si adekvátní přehrávač a připravit se na specifika se sháněním nahrávek. (Teď sleduji DVD tak, že z přehrávače mám audio signál zapojen na stereo a video do TV - k velké spokojenosti.)

vomic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vomic »

pokusím se oživit toto téma:
V zásadě již roky používám stejný princip provozu sterea a domácího kina jaký je zde v předchozí debatě doporučen. AVR slouží jako přímý zesilovač pro surroundy+center+subwoofer a stereo je preouty vyvedeno do integrovaného stereozesilovače. Propojeno je to synchronně a pomocí triggeru, kdy vše ovládám pouze dálkou z AVR. Po zapnutí AVR se zapne i stereozesilovač, při zvýšení hlasitosti na AVR se zvýší i hlasitost stereozesilovače. Vše zkalibrováno pomocí sondy AVR.

Začnu dotazem, pokud mám zapojeno přední stereo z preoutu AVR do integrovanýho zesilovače CA AZur 851a a ten je nastaven v synchronním režimu s AVR, kdy při zesílení hlasitosti pomocí AVR se zesiluje i hlasitost na zesilovači co pak vlastně funguje jako předzesilovač? Svým způsobem z předzesilovače jdu do dalšího předzesilovače a následne do koncáku. Který z těch dvou předzesilovačů pak vlastně dělá charakter zvuku?
Jelikož kvalitu hudby znatelně ovlivňuje režim nastavený na AVR (normál nebo pure) přijde mě, že je ignorován předzesilovač na integrovaném zesilovači a je u něj použita pouze koncová sekce. Když jsem integrovaný zesík kupoval a ptal se ho zda nevzít pouze koncový zesilovač, bylo mě prodejcem řečeno, že důležitější je kvalita předzesilovače a ať rozhodně vemu integrovaný zesilovač - teď mě přijde, že to není vůbec pravda a že integrovaný zesilovač byla chyba protože v synchronním režimu je zapojena pouze koncová sekce.

Udělal bych pro kvalitu zvuku lépe, kdybych vyměnil integrovaný zesilovač za čistý koncový zesilovač stejné i třeba o něco vyšší cenové relace? Nebo i přes to že AVR se chová jako předzesilovač je důležité pro kavlitu zvuku mít i další předzesilovač a tedy bych pouhým koncákem šel s kvalitou dolů:
V mém případě jde o AVR Marantz SR7005.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Měl jsem to dříve jako ty, ale pak jsem po menší mouše Denonu 2808 definitivně přešel na oddělené stereo. Nevím jak to je v případě symetriky, která bývá většinou jen 1 pár vstup, ale v případě RCA jsem se setkal vždy se speciálním vstupem označeným jako "MAIN IN" ap a bylo potřeba fyzicky rozpojit propojky nebo min. nastavit na zesilovači volbu "SEPARATE" a tím zesilovač věděl, že má použít zmíněny vstup "MAIN IN". Proto se mi moc nezdá, že by tvé CA jelo automaticky v režimu POWER AMP a není nic jednoduššího než mrknout do manuálu, a případně zkusit opatrně změnu volume na CA a pokud jede jako koncák, nemělo by docházet ke změně hlasitosti v předním repro. Každopádně se k AVR dává koncák a ne signál mršit ještě předzesíkem v integráči.
Co by mě zajímalo víc při uvažování o upgradu, zda je AVR dostatečně kvalitním parťákem, jak v případě jeho předzesilovače, tak DACu.
Při stejné ceně by měl být koncák logicky lepší než integráč, protože platíš jen za jednoúčelové zařízení narozdíl od integráče, který je složitější a tak se cena rozprostře do více částí jako předzesilovač, koncový stupeň, regulace hlasitosti, vstupy, DAC atd. Pokud jsi, ale se zvukem spokojený, tak to neřeš a užívej poslechu ;).
Naposledy upravil(a) koudy42 dne 13 zář 2016 14:53, celkem upraveno 7 x.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Měl jsem to dříve jako ty, ale pak jsem po menší mouše Denonu 2808 definitivně přešel na oddělené stereo. Nevím jak to je v případě symetriky, která bývá většinou jen 1 pár vstup, ale v případě RCA jsem se setkal vždy se speciálním vstupem označeným jako "MAIN IN" ap a bylo potřeba fyzicky rozpojit propojky nebo min. nastavit na zesilovači volbu "SEPARATE" a tím zesilovač věděl, že má použít zmíněny vstup "MAIN IN". Proto se mi moc nezdá, že by tvé CA jelo automaticky v režimu POWER AMP a není nic jednoduššího než mrknout do manuálu, a případně zkusit opateně změnu volume na CA a pokud jede jako koncák, nemělo by docházet ke změně hlasitosti v předním repro.
Co by mě zajímalo víc při takovím párování, zda je AVR dostatečně kvalitním parťákem, jak v případě jeho předzesilovače, tak DACu. Při stejné ceně by měl být koncák logicky lepší než integráč, protože platíš jen za jednoúčelové zařízení narozdíl od integráče, který je složitější a tak se cena rozprostře do více částí jako předzesilovač, koncový stupeň, regulace hlasitosti, vstupy, DAC atd.

to admin: omlouvám se za dvojklik a prosím smazat tento zdvojený příspěvek

vomic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vomic »

na téma zda DK či stereo nechci diskutovat, na 101% chci zůstat i u multikanálu.

Ano int. zesilovač je v režimu POWER AMP, pokud zakroutím ovladačem hlasitosti zesilovače tak nereaguje, regulovat hlasitost lze pouze pomocí AVR jako předzesilovače - znamená to tedy, že je uplně odstaven předzesilovač v CA Azur a vlastně jsem tedy uplně zbytečně koupil integráč a měl jsem koupit koncák?
Ono asi nebýt to v režimu POWER AMP tak by to nikdy nešlo sladit s AVRkem vždy by se pokud se nepletu musela nastavit hlasitost separátně na AVR pro ostatní kanály a separátně pro stereo z zesilovače.
Nějak netuším zda to celé chápu správně, ono tedy vlastně nejde nijak využít při zapojení s domácím kinem předzesilovače v CA aniž bych nemusel ručně ladit volume na obou přístrojích po každé změně volume, což je vlastně zcela prakticky nepoužitelné. Nebo jde nějak zapojit předzesilovač i u CA a zároveň nechat AVR ovládat celkovou hlasitost?

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

A co sis sliboval od integracem?Jasne, ze k AVR koncak.To jsem nepobral, ze jsi k AVR cilene koupil integrac. Kazdopadne jak si psal, predzesilovac zasadne ovlivnuje zvuk, stejne tak DAC se podepise, cili limitovat te bude nejvic AVR.Kdyz to prezenu, koncak "jen" zesili signal.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Ten integráč zase není taková potíž. Pokud chceš oddělit stereo od kina, užít si hudbu i kino a zároveň nepřehazovat kabely, je to cesta. Já na stereo taky jedu přes zesilovač (i když dělený) a na kino přes dva preampy jako ty. Oba preampy ovlivňují zvuk, ale na multikanál jsem v tom nepozoroval nějaký zásadní problém.Tohle se tu už řešilo...

Odpovědět