TEAC AI-301DA

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

TEAC AI-301DA

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

TEAC AI-301DA

http://audio.teac.com/product/ai-301da/overview/

Měl jsem teď možnost 3 týdny poslouchat tenhle malý krásný D-čkový integráč od japonských Teac.
Takže pár postřehů:

Tady jsou nějaká měření https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmac ... c-ai-301da, která se od výrobcem udávaných hodnot liší jen v nižším odstupu signálu od šumu a s tím spojenou nižší dynamikou (97dB), jinak jsou v pohodě.

Poslechově jsem v reálu žádné problémy s šumem ani nízkým výkonem neměl, nicméně hrál jsem na jakž takž citlivé bedny (87dB) poslouchané zblízka na střední hlasitost, takže jsem zesilovač nehnal do žádných extrémů.

Součástkově je AI-301DA na vysoké úrovni, třeba DAC je výborný Burr Brown PCM1795, který najdeme v SACD od Luxmana, koncový spínaný stupeň je ICEpower 50ASX2-SE od B&O, které najdeme v PS Audio Stellar apod.

Obrázek

Zvukově je to super.
Ano, je to digitál, nebo spíše vysokofrekvenční switching amp, ta signatura tam je.
Někdo ji není schopen překousnout.
Nicméně pro někoho to třeba tak hrozné být nemusí.
A pak si dokáže vychutnat silné stránky těhle mašinek - velký, čistý, transparentní, dynamický zvuk.
A něco, co bych nazval radostí z hraní.
Někteří tomu říkají rychlý zvuk.
Prostě mě bavilo TEAC AI-301DA poslouchat.
Hodiny, dny, týdny...

Konektivita je zcela ideální včetně asynchronního USB pro hi-res poslech.

Obrázek

Vzhledově i dílensky prvotřídní - takový malý šperk z leštěného hliníku made in TEAC.

Slušný samostatný sluchátkový zesilovač (prý, nezkoumal jsem).

Až si budu v létě kupovat náhradu za kolabující NADy, koupím si dražší Marantz HD-AMP1, nicméně TEAC AI-301DA je s přehledem nejlevnější dobrý digitál na trhu - lepší než NADy, Denony, Yamahy a spostu dalších ve stejné třídě...

merhaut

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od merhaut »

A co počkat na něco se streamingem? Když už obměna.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft píše:Až si budu v létě kupovat náhradu za kolabující NADy
Copakto?!? Vždyť ho máš chvilinku - tuším rok a něco?

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od RedBaron »

Ten rozmáchle popsaný "velký, čistý, transparentní, dynamický zvuk" jsi předpokládám slyšel opět na těch budkách pro špačky?

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od PavelDosko »

60W/4 moc velky zvuk neslibuje

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od dadaft »

PítrsPraha --- u NADů kolabuje ovladač hlasitosti. Já nepoužívám žádný dálkový ovladač, zesák mám přímo u ruky, hlasitost ovládám naprudko. Ty nové NADy nemají klasické poťáky Alps, na které jsem zvyklý a na které nedám dopusatit a měly je všechny zesilovače co jsem poslouchal posledních 15 let zpátky. Ty jejich mají nekonečný chod a zesilují strašně pomalu, musíš s nima točit jak na kolotoči abys vůbec trochu zesílil. Nelíbily se mi od začátku a psal jsem o tom už ve vlákně o NAD D 3020. Časem naopak začnou být citlivé na sebemenší dotek. Stačí na ovladač hlasitosti sáhnout a najednou zvuk vyskočí buď na maximum, nebo na minimum, jak kdy. Ale ne pokaždé, když na knoflík sáhneš. Je to strašně otravné,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
C 338 už je zpátky v Polsku, kde jsem ho koupil, D 3020, který teď mám zapojený, už je po záruce, a už to začíná dělat taky. :x
Ale ještě to není tak hrozné, na Vánoce si raději naježím další bedny ke spoustě jiných beden, které už doma mám, které sice všechny neposlouchám, ale můžu na nich třeba testovat. *jupi*

Ale znova říkám - já mám zesák u ruky a denně poslouchám mnoho hodin a na knoflík ovládání hlasitosti sáhnu 100x denně.

Teac AI-301DA má klasický potenciometr a celkově je mnohem bytelnější než NADy.

A Marantz HD-AMP1, to už je zkrátka dobře postavený digitál a má kvalitní Alps. *thumbs up* S tím už si vystačím na dýl, bych si tipnul...

PavelDosko - průměrný dodávaný výkon při domácím poslechu je 1W, moc bych to nehrotil, tyhle digitály dost klamou tělem v tomhle ohledu.
Ale tohle není zesák pro ty, kteří mají doma sloupy za ranec...
Naposledy upravil(a) dadaft dne 26 lis 2018 16:19, celkem upraveno 2 x.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od Bazi 36 »

No,kolabujici nad by mne take zajimal,byl jsi vice nez nadseny. Doma mam abéčkový marantz,ale ten hd-amp od stejne znacky jsem mel moznost delsi dobu poslechnout......no,nevim,jak se ti bude libit,rychlejsi synteticky zvuk(čisty a neruseny ano).

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od dadaft »

Bazi 36 --- no uvidíme, koupím si je asi oba a k nim ještě ELAC EA101EQ-G, na který jsem slyšel taky chválu.
Budu se bavit.
Osobně mě tyhle digitály chytly, třeba sólový klavír, ten zní úplně parádně, má to šmrnc, spád, poslech tě vtáhne........... ne že by to jiné zesilovače ne(u)měly, ale u těch digitálů to je takové, jako by jim tohle šlo tak nějak samo, hudba je zábava, protože je to prostě hudba,,,,,,,,,,,,

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od Bazi 36 »

Ja obcas ze zvedavosti prohodim marantzamp se spinanym déčkovým lowend zesikem a je tam rozdil-mensi zabava a teplost oproti rychlosti a ňáký divný čistotě,coz je slyset i u toho hd amp. Je pravda,ze k tvemu zdroji hudby se asynchronni usb hodi. U toho d/a čipu s 32 bitovou hloubkou uz taky mohli zdvojnasobit frekvenci 192.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od Lemon »

dadaft píše:
26 lis 2018 16:15
PítrsPraha --- u NADů kolabuje ovladač hlasitosti. Já nepoužívám žádný dálkový ovladač, zesák mám přímo u ruky, hlasitost ovládám naprudko. Ty nové NADy nemají klasické poťáky Alps, na které jsem zvyklý a na které nedám dopusatit a měly je všechny zesilovače co jsem poslouchal posledních 15 let zpátky. Ty jejich mají nekonečný chod a zesilují strašně pomalu, musíš s nima točit jak na kolotoči abys vůbec trochu zesílil. Nelíbily se mi od začátku a psal jsem o tom už ve vlákně o NAD D 3020. Časem naopak začnou být citlivé na sebemenší dotek. Stačí na ovladač hlasitosti sáhnout a najednou zvuk vyskočí buď na maximum, nebo na minimum, jak kdy. Ale ne pokaždé, když na knoflík sáhneš. Je to strašně otravné,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
C 338 už je zpátky v Polsku, kde jsem ho koupil, D 3020, který teď mám zapojený, už je po záruce, a už to začíná dělat taky. :x
Ale ještě to není tak hrozné, na Vánoce si raději naježím další bedny ke spoustě jiných beden, které už doma mám, které sice všechny neposlouchám, ale můžu na nich třeba testovat. *jupi*

Ale znova říkám - já mám zesák u ruky a denně poslouchám mnoho hodin a na knoflík ovládání hlasitosti sáhnu 100x denně.

Teac AI-301DA má klasický potenciometr a celkově je mnohem bytelnější než NADy.

A Marantz HD-AMP1, to už je zkrátka dobře postavený digitál a má kvalitní Alps. *thumbs up* S tím už si vystačím na dýl, bych si tipnul...

PavelDosko - průměrný dodávaný výkon při domácím poslechu je 1W, moc bych to nehrotil, tyhle digitály dost klamou tělem v tomhle ohledu.
Ale tohle není zesák pro ty, kteří mají doma sloupy za ranec...
Tím to celkem NAD zabil .To je skoro výrobní vada.Sice jsi tomu ovladači dal zabrat ,ale měl jsi ten zesilovač snad jen rok nebo rok a půl?To pak po záruční době ,čeká snad všechny majitele těchto NADů ,dříve nebo pozdějc.Celkem zklamání.Zas tak levnej zesilovač to není.Není nad poctivý vintage zesilovače.Mám doma např. 40 letej zesilovač a potenciometr ani nezaprská.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak to není dobrá vizitka pro NAD.... Kdyby se ti to stalo u jednoho zesilovače, byla by možnost na vadný kus. Takhle je jasné, že je to vlastnost.... Přitom dřívějsí Cčkové NADy měly potenciometry bezproblémové (nebyly to ty "nekonečné").

Vidíš, jsou to necelé tři měsíce, kdys mi psal, že máš s komponenty vystaráno a nacheš nic dál hledat.... Jinak moje nabídka na nezištné nezávazné vyzkoušení Parasounda k rozšíření obzorů platí ;) .

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od Bazi 36 »

No,ony ty nekonecne ovladace maji takovy ten vazký odpor pri otaceni a zmena volume je zrejme nejlepsi dálkáčem. Pokud se tim toci treba i stokrat denne,zrejme nevydrzi. Neni to pro nad omluva,ale bezny provoz asi knob muze vydrzet spoustu let.

ZdenekJR
Příspěvky: 108
Registrován: 19 dub 2017 12:12
Kontaktovat uživatele:

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od ZdenekJR »

když D class - co koupit Primare i22 - ten se dá teď koupit nový za 22 000,- Kč

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od Bazi 36 »

Jinak ten elac konkretne na what hifi recenzi nic moc(i kdyz recenze....)-maly prostor,dynamika,pomale nacasovani,malo razance. Z tech jmenovanych zrejme nejhorsi.

tt
Příspěvky: 106
Registrován: 26 bře 2018 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: TEAC AI-301DA

Příspěvek od tt »

Sú lepšie D-čkové zosilovače než ten TEAC, navyše to má problém s postupným nárastom skreslenia pri prehrávaní cez USB z PC. Ak si zvyknutý ovládať zosilovač manuálne a nechýba ti DO, tak sa vypredáva SCANSONIC A200 za 5 400 Kč,
má ho môj brat, hrá slušne.
https://www.htpshop.cz/zesilovace/scans ... fi--white/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host