Třídy zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
Mazlik
Příspěvky: 94
Registrován: 15 srp 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od Mazlik »

Chlapi, to mi děláte schválně?

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od PMA »

No aspoň to chvíli bylo o něčem, přenechávám volné pole.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Mazlik
Příspěvky: 94
Registrován: 15 srp 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od Mazlik »

Moment, takže dělení zesilovačů do tříd je hovadina? Dobré vědět od člověka, co to staví :!: A rozdíl mezi lampou a tranzistorem je zakázané téma? Dobré, konec debaty, když to náš velký guru tak rozsekl, že se tu bavíme o hovadinách :!:
Naposledy upravil(a) Mazlik dne 08 črc 2009 21:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od pasul »

Mazlik - To si určitě nemyslím. Není to marketingový tah, ale cesta jak ušetřit. Menší náklady jak na mechaniku, tak i zdroje. A to neřešíme náklady na provoz takového "A" zesilovače. Všechny ostatní třídy se to prostě snaží ošulit. Jak AB, D, T a já nevím co všechno dalšího. Dostat stejně špičkový zvuk a udělat ústupek. Někdo to dáže lépe a někdo hůře. Tak to vidím já.

Mimochdem ty texty o zkreslení máš pěkné, ale o zkreslení to není ani náhodou.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od pasul »

PMA - Díky za vysvětlení. Jednou až analogový přístroj přiletí ke mě, tak to budu řešit. Jsem strašně moooc zvědavý na tu poslední verzi dispre. Ovšem musím to mít doma.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od PMA »

Čisté, dobře vyřešené áčko je skvělá věc, ale těžko realizovatelná nad 50W/8ohm na kanál z hlediska odvodu tepla. Takže si musíme nějak pomoci, jak už bylo naznačeno.

Těch 0.5W (Milan Tuma) je úlet, to je strašně málo, a dostane se to do oblasti Gm doubling ve velmi frekventované oblasti poslechových hladin.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od PMA »

pasul píše: Jsem strašně moooc zvědavý na tu poslední verzi dispre. Ovšem musím to mít doma.
pre standard two není dispre, je to jen kombinace JFET a MOSFET, vše unobtainium. Plus frézovaná krabice z 8mm Al desek, a asi zůstane u jediného kusu.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od pasul »

Tak o to víc mě to zajímá. Proč to zůstane u jednoho kusu chápu. Ale zapůjčení by něměl být problém. Doufám.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od Mike »

Tohle je diskuse na nic. At si každý pořídí to se mu líbí poslechem a nezáleží na tom jestli je to třída A,AB nebo D. Každý máme jiné poslechové preference.
A žádná absolutní pravda neexistuje. Někomu se líbí lampáč nekomu tranzistor. Fakt tohle jsou problémy :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Mazlik
Příspěvky: 94
Registrován: 15 srp 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od Mazlik »

Doháje, Peer tu nedávno ukazoval Vincent 238 MK a chválil si čisté Ačko. Takže toto je informace zase na nic? Třídy jsou na nic, lampy nebo tranzistory, je to všechno jedno, hlavně, že to hraje. Aspoň mám představu, paráda. Rozebíráte nové zesilovače, reprobedny, woodoo pomůcky a kdo ví co ještě. Odborníci, které jsem požádal, aby se k tomu vyjádřili zůstávají v pozadí. Již 2x jsem se p. Macury ptal, co nejraději staví, čemu věří, místo toho tady plácá hovadiny, které sem vůbec nepatří. Merhaut ani nevystčil nos, i když to tu určitě viděl. Já se nebojím, že mi řeknete, že nemám pravdu a lampy nebo tranzistory, je to jedno, ale odpověď od Mike

Fakt tohle jsou problémy :roll: :roll:

Mne přivádí na myšlenku, že se tu bavíme jen o pitomostech a řešení tříd je hovadina. Takže když opomenu tyto ignorantské poznámky, co na to říkají ostatní. Dobře, někdo holky, jiný vdolky. Pasul „A“, Milan Tuma „AB“. Co na to ostatní a proč. Dík

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od pasul »

Mazlik - V klidu. Na některé je třeba nereagovat a přehlídnout. Napsal jsem ti, jak to vidím já a máš tam i technické vysvětlení. Pavel Macura ti to popsal, proč to tak je. Názor Milana Tumy je zřejmě špatný a PMA ti to potvrdil. Samozřejmě to chce vlastní zkušenost s poslechem takového stroje. Pouze pokecat na fóru je sice fajn, ale bez zkušeností je to k ničemu. A jak jsem psal. Zkušeností tady u nás bude hoodně málo s takovými stroji. Zkus třeba Audiogon.

boxer

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od boxer »

Nedáš pokoj.
Vždyť si sám odpovídáš.To je jako by jsi se zeptal,kdo a proč používá offroad,SUV,limuzínu ,kombi,sporťák a co je lepší?
Každý má svoje + a -.

Jinak
Obrázek
proto
http://www.audiodrom.cz/lyngdorf_millenium.html
pokračování
http://www.highendslovakia.sk/

MilanTuma
Příspěvky: 168
Registrován: 24 dub 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od MilanTuma »

Příště raděj nebudu do diskuzí zasahovat, viz. onen 0.5 wat výkonu ve třídě A. Trochu jsem jej podcenil, optimum 1-2 W.

Nicméně přidám něco nakonec. Proč jsem psal o Gryphonu v souvislosti s policí?
Je to konstrukčně ( ve třídě A ) mohutný zesilovač, avšak osobně při poslechu na Dynaudiích se mi k němu líbyl jiný zesilovač, právě ve třídě AB. Není to však pravidlo a vždy dejte na své uši. Honění se za třídou A neznamená automaticky lepší zvuk. Dobrou noc a loučím se tu. Raděj praxe než teorie. :cry:

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od Peer »

Já, Mazlíku, dávám přednost čitému Ačku.
Má to minimální přechodové zkreslení a je to slyšet.
U metalu by to bylo asi jedno ale akustické nástroje jsou citlivější na poslech.
No a samozřejmě je to něco za něco.
Vyšší energetická náročnost a produkované teplo.
Ale mě záleží na hudbě!
Dávám přednost tranzistorům.
Elektronky jsou také skvělé ale zvuk je jinačí.
Navíc opravdu dobře hrají až ty dražší zesilovače.
Výjimka se samozřejmě může najít...

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Třídy zesilovačů

Příspěvek od PMA »

Čisté áčko je, samozřejmě, nejlepší, když budeme porovnávat jinak zcela shodná řešení, lišící se jen ve třídě provozu. To je snad jasné (pokud ne, tak nemá cenu se účastnit diskuse). Jde o to, zda stačí dosažitelný výkon, 400W/8ohm v A je jen marketingový žvást. Pokud je přechod z A do AB někde nad 30W, zesilovač se v takových výkonech pohybuje jen ojediněle a ucho to nepozná. Malé klidové proudy jsou kompromis, který se dohání zpětnou vazbou, a vždy se to na zvuku nějak podepíše. Pokud nevíte, o co jde, doporučuji google a studovat.
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host