Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 595
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od weiron »

2 marvinnrv
Podle tvých požadavků vyhovuje snad jen nad-c568. Jiný preamp s možností připojení na wifi jsem nenašel.


Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od PítrsPraha »

Nejlepsi predzes je zadny predzes, tot moje zkusenost ;-) .
Byt tebou, zvazim i porizeni DACu / streameru s regulovatelnou hlasitilosti a ten zapojit primo do koncaku. Ja to tak udelal a spokojenost maximalni.

(Nejspis to pro tebe neni zajimava informace, ale budu se zbavovat predzesu Parasound P5, kdyby ses rozhodl jit takovou cestou.)

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od koudy42 »

Takovymi pozadavky opet zuzujes vyber (a redukujes pocet stran tveho vlakna :D). Co zkusit OPPO to ma tusim i regulovatelny vystup a umi vse co pozadujes, navic je mozny tuning v CASEA.


koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od koudy42 »

lampa a vincent to je vono :P .... ja bych je nacpal do vseho :D.

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od bryston »

Nejlepsi predzes je zadny predzes.

Volovina.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od PavelDosko »

regulace tech vseumejicich udelatek (DAC/preamp,phono preamp, streamer ) v digitalni domene neni to prave

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od marvinnrv »

Můžeš prosím vysvětlit podrobněji... nevím zda to chápat tak, jakože "digitální" útlum těch krabiček je špatný (představuju si skokové změny hlasitosti) a nebo si měl na mysli úplně jinou problematiku?

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od NIN »

Otázkou je, na jakém stupni highendu tuto otázku řešit. Kdo chce být nejblíže "nedosažitelnému cíli" tak asi předzes pořídí a k tomu má další dilema - kabely. Pokud mu stačí stříbrná či bronzová medaile, tak si pořídí odpovídající zdroj nebo DAC s regulací hlasitosti a další (nervy drásající) kabeláž má z krku. Já zlatou už taky vzdal 8-)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od PavelDosko »

marvinnrv píše:
22 bře 2019 09:24
Můžeš prosím vysvětlit podrobněji... nevím zda to chápat tak, jakože "digitální" útlum těch krabiček je špatný (představuju si skokové změny hlasitosti) a nebo si měl na mysli úplně jinou problematiku?
nejsou to skokove zmeny hlasitosti,ale zejmena pri tissim az stredne hlasitem poslechu to oproti samostatnemu preampu neni ono. pred par lety jsem si s podobnym cilem koupil velice slusny DAC SPaudio D1 s tim, ze ho pripojim ke konci a hotovo... ne ze by to neslo poslouchat, ale po pripojeni preampu ze stejne staje (SPaudio P1) je to o necem jinem. Rozdil urcite markantnejsi nez vymena kabelu nebo podlozek, i proto si myslim ze pokud je poslech myslen vazne, ma samostatny preamp v sestave sve misto

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od NIN »

Je fakt, že poslouchám vyloženě při vyšší hlasitosti. Tichý (noční) poslech v podstatě neznám. Proto mi samotný předzes nechybí.

lubos
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od lubos »

Kvalitný preamp posunie zvuk o kus ďalej ako dac s reg. hlasitosti. Už som to x-krát skúšal hrať bez preampu a je to dosť počuť (tiež mám dac s reg. hlasitosti) a žiadne káble nepomôžu.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od NIN »

Kabely nepomůžou, protože je bez preampu nemáš. Pak ještě k tomu je důležitý fakt, jakou to sbírku hudby vlastně dotyčný vlastní. Převažuje-li heavy, rock a pop, elektronika atd tak se ten rozdíl (dobře... nehodnotím úplně tichý poslech) stejně ztratí až na pár výjimek ve formě opravdu audiofilních nahrávek, kterých je poskrovnu. Co se týče vážné hudby, tam se nechytám a nemohu posoudit. Můj pocit = můj názor a ve finále o něco méně problémů. ;)

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr předzesilovače pro koncák VINCENT SP-20

Příspěvek od marvinnrv »

Tak mé žánrové pole sahá v podstatě od A po Z s vyjímkou vážné hudby, Country, Dechovky a nějakej HardcoreMetalPunk :-) jinak si dle nálady poslechnu vše...

Když budu brát jako zvukově lepší variantu propojení s pre-ampem (to bych asi pro sladěnost použil buď SA-31 popřípadě SA-31MK) a tuto variantu budeme brát jako 100% "referenční" dělenec, tak opět nastává otázka - zda potom kombinace SP-20 s Teac, Cocktail audio, MyTek a pod. bude 97% nebo 70%.

Zda rozdíl bude 2-3%, tak asi jak uvádí NIN nebudu mít nutkání hnád se po zlatě, ale v pohodě to ustojím s bronzem.
Pokud ale tozdíl v konečném zvuku bude 30-40% (což si osobně nemyslím), tak asi bude mít větší smysl čistej předzes a k tomu DAC.

Tou nejdůležitější otázkou jako vždy je pro mě poměr cena/výkon. Nerad utratím 2x tolik a výsledek pro moje ucho se bude rovnat 0 0 prd.



Uvital bych opravdu velice rád dobrovolníka, který by si přijel poslechnout nynější (pro některé zcela nepřípustnou) kombinaci Marantz SR7009 využitý jako pre-amp a konec SP-20 a po delším poslechu na toto kombo řekl svůj názor.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti