Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Pro jaké si uzavření tohoto vlákna bych chtěl jen zdělit, že jsem tedy nakonec (sice na slepo) pořidil k Montan8 výkonovej konec Vincent a to limitovanou edici modelu SP-20, kterých by mělo na světě být vyrobených snad něco kolem 200ks.
https://www.hifionline.cz/zesilovace/ko ... ent-sp-20/

Oproti Marantz SR7009 je to opravdu "parník" s nekonečnou zásobou výkonu a když jsem ho zkoušel otevřít na 60-70%, tak jsem se nestačil divit jak zesilovači, tak bednám, které ze sebe dostávají skrze tohoto macka neskutečný akustický tlak, až to hezké neni :D .

V testu bylo Vincentu naměřeno dokonce 2x 302W při 4ohm, takže je to s udaným příkonem uvedeným na Montanech tak akorát přiměřeně a tato lokomotiva je dokáže velice dobře rozpohybovat a tím pádem vyfoukat z ozvučnic veškeré pavučiny a prach. ;)

Jinak v 90% poslechu ručičky běhají max. někam mezi 1-2W a když se vychýlý k 10W, tak už je to dostatečnej rambajz.

Při běžném poslechu je oproti Marantzu slyšet taková ta lepší kontrola či nadvládá zesilovače nad soustavou. Po zvukové a přednesové stránce se toho ale až tak moc nezměnilo, to ale přisuzuji tomu, že jako Preamp slouží nadále Marantz SR7009.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Leony5 »

Ten preamp je pořádná brzda.


Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od daliborr »

Krásný, ale není dual mono to je proti třeba D 150 trochu slabší.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Leony5 »

Je to parádní macek *thumbs up* gratulace k nové hračce :lol:

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od PavelDosko »

zkus pred to dat misto Marantze toto - https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -100-stav/ , zvuk se vyrazne zlepsi

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

daliborr: dual mono sice neni, ale věříš tomu, že bys se při poslechu mezi nima poznal rozdíl?

PavelDosko: předzes určitě jednoho dne budu řešit. Rozvoj sestavy jsem zde už dostkrát popisoval. Každopádně předem díky za typ na předzes, ikdyž mám pocit, že využiju nabídky stejného výrobce... To je ale zatím vše v plenkách.

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od daliborr »

Máš pravdu nevěřím. *2thumbsup*

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Pekny kousek, Jen bych nevydrzel cekat na preamp a nechat Vincka brdit Marantzem. Radeji mit naprimo koncak a regulovat volume ze zdroje. Ale psal si proc a nac, cili tva vec ;), alespon kmitajici raficky jsou dobry upgrade :D.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Rozumím, ale teď jsem se plácnul přez kapsu s tím Vinckem a HiFi neni jediná věc do které strkám velké částky.

O tom preampu bych měl takovou představu, aby to bylo nejlépe jedno zařízení, které pokryje jak funkci slušného předzesu, tak zvládne připojení na net a stream Spotify, Tidal atd a schroupne i FLAC přez USB. Ideál kdyby to mělo i PHONO vstup.
"tohle vše mi momentálně umožňuje právě Marantz"

Díval jsem se např. po něčem takovém
https://www.teac-audio.eu/en/products/n ... 49454.html

Možná bude ale lepší na toto téma založit nové vlákno ...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti