Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Borek »

AVR je AVR, není na tom nic hrozného a bude srovnatelné s jinámi AVR v dané kategorii, Nikoli stereozesilovačem ve stejné ceně. Ta obava není namístě. Jestli ti zvuk z koncáků Audiolab přišel stejný, tak máš vyhráno a celá diskuze je zbytečná.
Nějaké doporučení zde jsou, ale chce to fakt poslech někde ve studiu pro hrubé srovnání pokud máš pochybnosti. Tohle se ale v různých obměnách řešilo na forech mnohokrát a pokud si odmyslíme konkrétní repro, tak jsou tam určitě obecně použitelné informace.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

To mi je Pavle jasné, i tak ale ve své třídě jde o jedno z NEJ.

No budu muset nad tím chlapi uvažovat a hodně krát se vyspat. Škoda že neni možné, nějaké ty jmenované koncáky poslechnout v mé místnosti a na mojí soustavě...

Uvidím ještě jakej feedback dostanu z německého Aurum fora.

Jinak jsem zahlédnul pěkné konce Marantz SM-17, v můstku by měli dávat 200W při 8ohm.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Borek píše:
07 pro 2018 11:13
Jestli ti zvuk z koncáků Audiolab přišel stejný, tak máš vyhráno a celá diskuze je zbytečná.
Na těch AudioLab jsem to slyšel jen cca. 10-15minut. Šlo spíš o kontrolu bezchybné funkce Montanu před zakoupenim, než o pohodovej 2h poslech. Prodejce to ani moc nemohl přidat, protože vedle mu spalo mimčo. Krom toho tam pouštěl něco svého, co jsem předtím neslyšel, takže to v takové situaci porovnat je neobjektivní.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Borek »

Pak chápu. Ale třeba ty konce Marantz nejsou naprosto srovnatelné s tou Tri-Vistou. V podstatě se vším, co se v té ceně nabízí...

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od PavelDosko »

nekdy nechapu to zamereni na znacku Marantz

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Už jsem uváděl že to je srdcovka. Mám se zesilovačema této značky prostě dobré zkušenosti, sedí mi jejich design, zpracování i to jak hrajou. Jejich teplé zabarvení, prostor, dobré podání basů a jakási měkkost ve výškách. Krom toho pro mě Marantz byl vždy něco víc než neschopná technika. Nevidím v tom nic špatného. Každý tady myslím má takovou tu svojí značku, ať už je jakákoliv...

Neber to ale tak, že NIC JINÉHO nechci, to jsem přeci nikde nepsal...

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Borek »

Pro Marantz jsem také mel slabost. Ale starý Marantz a Marantz ještě z 90. let neni totéž jako současný Marantz. Propojení se znackou Onkyo neprospelo ani jedne značce. Ale svet se mění a pod kapotou je casto neco jineho. Je to casto cena za to, ze se aspoň ten label udrží...

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Jen si rypnu - spojenec je Denon ;)

Jako ja vim, ale clovek nekdy zustane verny fanda i v dobach kdy to neni az takova slava...

A nejsem si jistej jestli Denon kecal do modelu PM-17, SM-17 a podobne...

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Borek »

To jsou modely z 90. let. To je ještě Marantz. Ty jsem také měl...

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Marantz rozhodne nepatri ke spicce, cili srdcovka u spatneho tymu :D. BTW kdyz jsem Mel Marantz PM16 vs Accuphase E206, tak to bylo nebe a dudy ve prospech Accuphase :-p. To by mohla byt poradna srdcovka.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Borek »

Rozhodně není srovnatelný s tou Tri-vistou. Zvukem ani provedením...

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

I špatný tým má své fanoušky ... tohle nadšení ve mě asi nezměníte, tím netvrdím, že lepší AVR a zesilovače neexistují. Jen tvrdím, že ve svojí třídě je PRO MĚ nej.

Dnes jsem při návštěvě německého elektra zahlédnul nádherný hybridní zesilovač Magnat RV3. Lahoda pohledět!! Připojeno na sloupech ELAC (přesný model nevím, byla to tanová řada). Hrálo to velice pěkně, by k Montanum nemuselo být úplně špatné... Má někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od terahera »

Tak u mě ten Magnat vydržel asi půl hodiny,je pravda,že se na něj pěkně koukalo,ale zvukově u mě,podotýkám u mě,prostě hrůza.Mám mnohem,mnohem míň náročné bedny a zvuk u mě prostě příšerny.Teď se dá koupit za super cenu,ale bez vyzkoušení bych do toho nešel,ještě u takových beden ;)

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Tak ono si stačí říct jaké má asi zkušenosti /šance Magnat, výrobce drtivé většiny lowend reprosoustav proti standardním výrobcům zesilovačů. Jediné čemu německému bych věřil je možná tak aktivpack od Quadralu, ale ten je těžko k sehnání a o jeho technickém stavu vzhledem ke stáří lze jen polemizovat. Nehledal bych žádný utajovaný zázrak, padlo tu tolik ověřených kvalitních kousků. Každý svého štěstí strůjcem...

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

terahera:
netuším co máš za bedny, ale asi to je možné, někoho jiného by to naopak třeba nadchnulo. Každý má svůj pohled na to, jak by to "správně" mělo hrát. Celé vláknou se pořád ptám, kde všichni berou to, že ty Montany jsou strašně náročné bedny :?: Má zde vůbec někdo reálnou zkušenost s řadou Aurum a jejich tlakovou komorou? quadral v tomto dělá jedny z nejméně rozmazlených soustav s ohledem na zesilovač.
Konstrukce přední tlakové komory a zadního basreflexu je jedinečná v tom, že basovému měniči stačí vydat skoro poloviční výkon na dosažení stejného akustického tlaku jak u konvenční stavby.

koudy42:
to je omezený pohled který nezdílím. Nejde teď jen o Magnat, krom toho i on umí Hi-End věci, ale o jakou koliv jinou značku a ani nemusíme tvrdě zůstat u audia. Zaškatulkovat nějakého výrobce, že se především zaměřuje na low-end výrobky přeci neznamená, že neni schopen vyrobit něco skvělého. Naopak jiný výrobce TOP produktů umí někdy šlápnout solidně vedle.
Přečetl jsem asi 6testů a ani v jednom nebylo jednoho křivého slova na RV3. V polovině testů bylo na konci vysloveno - velice dobrý až vynikající. V druhé polivně se nebránili označení Hi-End skoro s plným počtem ohodnocení.

Pravdu a finální kousek který to nakonec bude, budu muset hledat jasně sám a je to i o štěstí. Možnost, že bych si tu u mě v jeden den poslechl všechny zesilovače které tu zazněli a pak z nich vybral ten co mi nejvíce padl do ucha je absolutně nereálná.

Zde bych debatu asi i zakončil, jelikož z Vašich stran všechny možnosti a návrhy zazněli a cokoliv jiného navrhovaného neni ucházející.
Děkuji všem debatujícím za jejich informace a navrhnuté stroje a ať Vám to krásně hraje...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti