Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Ramones »

Marwine, myslím, že na "kolegy" a jejich kvalitativní "hodnocení" nemusíš brát až tak zřetel. Jak už mnohokrát bylo napsáno, 100 hlav, 100 názorů a tak je to i s posuzováním zvuku a jeho "kvality".
Nehledě na to, že si pak na netu přečteš pár výsledků "slepých" testů, kde byly aparáty překryty dekou, či zástěnou a výsledky byly mnohdy "veselé".
Montany jsou kvalitně vyrobeny reprobedny, dle zadání jejich výrobce a zvukově dostatečně autoritativní. Pokud by chtěli vyrobit světově uznávaný "H-E", určitě by to pro ně problém s jejich technickým zázemín a možnostmi, nebyl.
Podobně to je třeba u mých oblíbených JBL.
Na jedné straně levné výrobky z přenosné techniky, na druhé světově referenční Everest za "mylyjón" 8-)

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od sekal »

Z objektivního hlediska ty Montany až tak kvalitní nejsou. Měření naznačuje značný problém s vyzařováním vysokých kmitočtů. Frekv. charakteristika má poměrně prudký pokles na 10 kHz už v axiální rovině. Mimoosová vyzařování jsou ještě horší. Použitý páskový měnič není příliš povedený, což je konstatováno i v recenzi, v komentáři k měření. Pro dosažení přijatelných výsledků je nutné ty bedny poslouchat co nejvíce (nejpřesněji) v ose vysokotón. reproduktoru.

Celá recenze: http://www.salonav.com/arch/2011/12/070.htm
Naposledy upravil(a) sekal dne 09 pro 2018 12:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od terahera »

marwin
JJ,proto jsem psal,že se takto jeví u mně ;) Mám repro Aurum Cantus Melody ,které mají taky páskový výškáč a tam byl u toho Magnatu největší problém,zvuk byl takový plechový ;) Ale u tebe to může být samozřejmě jinak,proto píši vyzkoušet.Jak zde padlo,další věc je preference posluchače,takže co se jednomu nelíbí,tak naopak druhý preferuje.Takže přeji šťastnou ruku,nebo ucho :) při výběru a hlavně užívej hudby *thumbs up*

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

seka:
Měl jsem strach, že se nedostaneme ani k tomu že ty Montany jsou k hov.... Děkuji ti že sis dal tu práci a snahu a vyhledal na celém netu jedno negativní ruské měření. Beru to stejně vážně jako jejich Ladu Nivu. Bůhví kde, kdo, jak a čím tohle měření dělal. I tak je to úplně jedno, zakoupil jsem si na tohle od Bosche samonivelační křížový laser a před každým poslechem se díky němu vyrovnávám do osy výškového driveru s přesností na 0,5mm.

Jinak pán má v uvedené recenzi hned chybu u popisu kritizovaného výškového pásku. Zde vůbec neni použit klasický páskáč s hliníkovou folii složenou do "harmoniky" ale tzv. magnetostat.

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Quadraly nejsou obecne nejake nenazrane bedny, ale zalezi na modelu a je rozdil, ze to hraje a "HRAJE!!" :-p. Zil jsem s Quadral Tribune, Shogun mkIV, Shogun Phonologue Gold, Amun mkV a Vulkan mk3, cili jsem s touto znackou jiz neco zazil ;), byt slo o starsi modely. Napr.Vulkany mi chvili "(ne)hraly" s Akai AM65 nebo naopak Amun mk5 (citlivost 86dB) dokazal poradne rozdrazdit lampovy integrac Yaqin MC100B bez sebemensich problemu v porovnani s tranzistorovym zesikem, ktery ma Vic jak dvojnasobny vykon. Takze jsem si prosel radou exotickych parovani a mluvim z vlastni zkusenosti, jak jsem to slysel ja co bych jiz udelal nebo neudelal! Dobre vyber.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Já jsem obecně "nemocnej" na quadraly.
Krátce vypíšu pro představu co už jsem od nich měl doma:

Balin
Merin Mk3
Fortun
Monsun
Orkan X
Tempa
Rubin Mk2
Taurin Mk3
Platin Mk2
Platinum M
Platinum M35
Platinum M40
Platinum Ultra 7
Altan Phonologue Gold
Shogun Phonologue Gold
Amun Phonologue gold
Ascent 70
Aurum 970
Argentum 520
Montan Mk5
Aurum Orkan 8
Aurum Montan 8

Pro doplnění jsem vlastnil i soustavy od B&W, Dali, JBL, KEF, Klipsch, ASW, Heco, Arcus, Canton,Jamo, Infinity, MB Quart,Mordaunt Short, T+A, Tannoy, Yamaha, Revox

To teď není prosím Vás účel nějakého vytahování, jen pro představu, že už jsem slyšel lecos a mám malinko s čím porovnávat...

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od sekal »

marvinnrv:
Já jsem nenapsal, že ty Montany jsou "k ho...". Nepodsouvej mi něco, co jsem neřekl. Já jsem jen reagoval na na tvrzení Ramonese, že ty bedny jsou kdovíjak kvalitní. Z toho měření z rus. magazínu je zjevné, že až tak bezchybné nejsou. Ostatně problém s přenosem vyšších kmitočtů zmiňuje u tohoto modelu i jinak opatrný Březina v recenzi na HFV, takže to měření zase tak od věci nebude.

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Prekvapila me jeho recenze, kde pro testovani Montanu zvolil i lampovy zesik.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Ano v jednom minusovem bode zminuje smerovost vyssich fq. Ale jinak z jeho recenze nevypliva nic zasedne negativniho...

Je to fuk i tak je to to nej, co jsem tu kdy mel na poslech pred sebou stat. Jejich prednes p. Brezina v recenzi vystihuje velice dobre. Ja tyhle bedny dokazu s usmevem poslouchat nekolik hodin bez toho, ze zacnou necim otravovat a je uplne jedno co do nich pustim...


Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Ramones »

marvinnrv píše:
09 pro 2018 13:56
Já jsem obecně "nemocnej" na quadraly.
Krátce vypíšu pro představu co už jsem od nich měl doma:

Balin
Merin Mk3
Fortun
Monsun
Orkan X
Tempa
Rubin Mk2
Taurin Mk3
Platin Mk2
Platinum M
Platinum M35
Platinum M40
Platinum Ultra 7
Altan Phonologue Gold
Shogun Phonologue Gold
Amun Phonologue gold
Ascent 70
Aurum 970
Argentum 520
Montan Mk5
Aurum Orkan 8
Aurum Montan 8

Pro doplnění jsem vlastnil i soustavy od B&W, Dali, JBL, KEF, Klipsch, ASW, Heco, Arcus, Canton,Jamo, Infinity, MB Quart,Mordaunt Short, T+A, Tannoy, Yamaha, Revox

Tak tomu říkám pořádná "promiskuita" :o

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Leony5:
tak to mi vůbec nic neříká, a ještě to zní dost Aliexpressně ;)

V tom inzerátu z hifionline je ještě k tomu dost mastnej, vidím stejnej v němec za 10 500,-

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Tak se po čase vracím s pár informacema z německého Aurum fora. Doba odpovědi je tam trochu delší, jelikož počet aktivnívh členů tam neni počitatelný ve stovkách.

Jeden člen zmínil, že na svojich Vulkan Mk1 použival Denon PMA-980R a nakonec zůstal u Pioneer A-80. Když vezmu náročnost Vulkanu, která bude určitě vyšší než Montan8, tak uvedené zesilovače zaprvé nejsou Hi-Class tříd a ani výkonově nějaká monstra.

Další člen, který má osobní zkušenost, protože Montany sám vlastní, doporučoval zvukově neutrální zesilovač s pořádnou dávkou výkonu.
Sám živí Montany koncákem MF A5.5 který je připojen při reprodukci DK na receiver Marantz SR6010 a v případě poslechu hudby běží samostatně. Jako alternativu nadhodil např. MF M6Si a nebo výkonější dělence od NAD.


Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od PítrsPraha »

Z aktuální inzerce bych se nebál ani Tresholdu, ATC, případně integrované Yamahy.... To jsou podle mého názoru vody, ve kterých je třeba pátrat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti