Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Rád bych si poslechl pár názorů co se týče výběru koncového stupně k sestavě uvedené v nadpisu tématu.
Momentálně jsou Montany napájeny z AV receiveru Marantz SR7009 a běží v režimu Bi-Amp. Zdroj zvuku je převážně také z receiveru a to buď to FLAC formáty přez USB port, Spotify popřípadě internetové radio. Jediný analog je připojený gramofon Dual.

Můj požadavek je využití plného potencionálu reprosoustavy při poslechu hudby. Myslím že momentálně připojený Marantz, byď je na tom zvukově i výkonově docela slušně, nevylechtá z dané soustavy všechno její kouzlo.

Osobně pokukuji po zesilovačích Vincent, Marantz, AudioLab, Rotel atp. více bych se přikláněl ke dvoum monoblokům u kterých by výkon neměl klesnout pod 150W na 8Ohm.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od NIN »

Já osobně bych se ve tvém případě zajímal o monobloky Audiolab, Musical Fidelity Supercharger 550K (750K), popřípadě Bel Canto. Vincent (když tě zaujal) má taky monobloky na výběr. Ale samozřejmě, že ty bedny si zaslouží i dražší (lepší?) kousky, ale to záleží na tvé kapse a jestli chceš něco aktuálního (nového) nebo "zajetého"

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Pravda, že předchozí majitel od kterého jsem quadraly kupoval je měl sám připojené na AudioLab 8200MB. Bohužel jsem tenkrát při koupi neměl možnost si to nějak vydatně na těch monoblokách poslechnout - on sám si tu kombinaci pochvaloval.

Přiznávám že Musical Fidelity jsem někde zaslechnul a Bel Canto mi popravdě nic neříká, natož abych je někde slyšel. Každopádně se budu informovat...

Vincent jsem měl představu buď SV-234, nebo monobloky SP-997.

Marantz by mohl posloužit modelem MA-500, ale myslím že oproti stávajícímu SR7009 by změna byla zanedbatelná, Měl jsem tu chvilku i PM-17 Mk2 s kterou bedny nehrály vůbec zle, ale výkonostně to samozřejmě bylo neadekvátní.


Pro upřesnění, tím využitím potencialu soustavy nebylo nutně myšleno - nejsilnější koncák, abych je honil doma na jejich hraně.
Cíl je spíš lepší kontrola nad 26cm basáky a celkově basech a vymáčknout z Montanu všechny jejich přednosti, dynamiku a detailnost.

Co se týče pěněženky, tak určitě nic nového, ale z druhé ruky ...
Naposledy upravil(a) marvinnrv dne 29 lis 2018 19:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1578
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od NIN »

To není o tom, že odpálíš bedny. Silnej koncák tě posune do cíle tak jak píšeš v poslední větě. Normální hlasitost a k tomu pořádný koně pod kapotou. Mám to podobně a ještě k tomu bedny, které to vzhledem ke své vysoké citlivosti papírově nevyžadují. Pěkně to z nich všechno ždímá ven. Ale je možné, že ti tady někdo naopak doporučí nějaký lampáč s "dostačujícím" výkonem, protože mu to taky tak vyhovuje.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Vím že o tom to neni, jen jsem to zmínil, aby tu někdo nepolemizoval jen o tom, že hledám co největší výkon zesilovače. Je mi jasné, že mnohem lepší je zesilovač přinejlepším alespoň se srovnatelnym výkonem, který žádá soustava právě proto, že když už člověk občas zvedne hlasitost, tak nežene hned zesilovač k plnému otevření, ale jen ho tak polechtává. Čím míň je nutné koncovej stupeň "otevírat", tím méně dochází k různým zkreslením atd. ... tohle vše chápu

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Ramones »

Nuforce, Bel Canto, Jeff Rowland z druhé ruky seženeš kolem 50tis Kč a jejich výkon pod 200 w/8ohm neklesá.
Zvukově nejlepší se jeví řada Nuforce 9 SE v2 a vyšší, nejsilnější bývá Bel Canto a Jeff Rowland nejdražší.

tombas
Příspěvky: 373
Registrován: 30 pro 2008 15:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od tombas »

Monobloky Audiolab 8300MB s výkonem 250W/8ohm stojí pár taky 50tis. nové, to bude těžká volba :roll:.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Nuforce, Bel Canto, Jeff Rowland ... to jsou pro mě železe a komponenty, co slyším asi poprvé. Přehled v nich mám tudíž nulovej!! Musel bych nejdřív něco pohledat, přečíst a informovat se o nich.

Takové 8200MB se občas objeví pár kolem 25 - 30tis.

Připomínám, že na 100% budu pořizovat něco z druhé ruky. Nové určitě ne. Takže pokud někdo navrhne slušný kousek, bylo by fajn kdyby se jednalo například o 5let starý model, kde je možnost pokoukávat po použitých.

Zatím bohužel pro moji osobu nikdo nenapsal nic o Vincentech a to jsem ho měl za takového mého favorita...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Ramones »

Tak, pokud se ti jedna hlavne o kontrolu nad basy, pak opravdu neco s df vyssim nez tisic, coz ti prave Nuforce a podobni zaruci.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od PavelDosko »

jaky presne typ Vincenta jsi mel na mysli ?

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Nepsal bych hlavně o kontrolu basů, ale je to jeden z požadavků. Další jsou třeba lepší prostorovost, dynamika, detail, seperace nástrojů atd.

Musím se hloupě zeptat, co je myšleno tím df vyssim nez tisic?


PavelDosko:
Koukal jsem se na SV-234 nebo monobloky SP-997

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od PavelDosko »

df cinitel tlumeni
chce-li prostorovost zvol monobloky, bude lepsi (obvykle) nez u norm konce. 997 mne nenadchly, to lepsi byly 995

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od BVa »

Ramones píše:
30 lis 2018 15:16
Tak, pokud se ti jedna hlavne o kontrolu nad basy, pak opravdu neco s df vyssim nez tisic, coz ti prave Nuforce a podobni zaruci.
Ale však to je marketingový nezmysel.. Stačí 2m reprokábel a DF je max.1oo, pritom o "kontrole" basov rozhodujú vlastnosti boxu. A tie boxy sú 4ohmové ( min. impedancia je 3,2 ohm).

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Ramones »

Kolego, děkuji za upřesnění, ale to se týká všech zesilovačů po napojení na reprokabel...nebo hrajou i některé bez nich??? :-)
....a ohledně impedance, Jeff Rowland může jít až na 2 ohmy.
Zájemce by se měl objet pár studií nebo jiných kolegů a podobné koncáky poslechnout

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Vincent SP997ky jsem mel a neni to zadna hitparada, navic mi brumilo u jednoho trafo. Stejne jako pises o Marantz PM (hral jsem na PM16), neni dostacujici a uplne bych se odprostil od nejake "zahledenosti" do teto znacky. Zkusil bych bazarovy koncak Classe. Mam osobni zkusenost jen s integracem (150W/8ohm), ale mel vyborny zvuk a byl ultrapevny na basech. Krmil JBL5000, cili take zadna orezavatka. Dale me napada jeste Vincent 238mk. Zalezi co penezenka a nabidka dovoli ;).

PS: ten DF bych az tak nehrotil viz. prispevek BVA.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti