Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Příspěvek od PítrsPraha »

Zalezi, jak moc to v Yamaze (ne)odflakli.

Co jsem mel vestaveny DAC v NADu C375 (jako modul NAD MDC DAC), tak zvukove byl srovnatelny s komercnimi DACy na urovni plus minus 10 tis. Kc.

Ted v Parasoundu mam ESS Sabre32 (ES9018K2M) a je to zase o skok dal, uz velmi slusny zvuk.

Rozhodne to neni jen tak naoko.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Příspěvek od terahera »

Myslím v cenové kategorii 301 a 501


Blackfear
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2016 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Příspěvek od Blackfear »

JV píše:Porovnával ste niekto navzájom 501čku a 701čku po zvukovej stránke?
Je tam rozdiel okolo 300 eur, čo je dosť.
Pokial viem tak 701čka má navyše o niečo väčší výkon, pozlatené terminály, priame tlačítko CD a podla toho čo sa tu píše aj iný DAC. Ale je tá vyššia cena aj reálne počuť, resp. sú prípadné rozdiely vo zvuku adekvátne tomu cenovému skoku? Pri starších modeloch 500 a 700 som dokonca zachytil nejaké šumy o tom že tá 500ka má lepší zvuk.
Rád by som si to niekde vyskúšal osobne, ale pokial viem tak žiadne štúdio v mojom okolí tento druh komponentov nedrží.

P.S. Tiež by ma zaujímalo prečo 801čka nie je dostupná v Európe.
Zdarec
Já máám doma přes půl roku 701, krmím ji přes PC zvukovkou Xonar ST čistě analog, bedny mám předělané Visaton Experience V20, ale místo zvukově "slabších" středáků i výškové kaloty jsem je přeosadil 2xFounteky FW146 a výšky Peerless HDS 810921 + samozřejmě překopaná vyhybka (posun jak prase).

Zesák jsem akorát porovnával s NAD356 a hned jsem NAD zabalil do krabice, Yamaha je víc otevřenější a dynamičtější, NAD se mě jevil takový "teplý" v nižžších středech, asi to k němu chce jiné repro, samozřejmostí je u Yamahy ponechat impend. přepínač v poloze High i když používáš bedy s 4ohm , má to zřetelný vliv na nejnižší basy, dále po "rozehrání" se Yamaha mírně sklidní a již se nezdá být trošku agresivní.

Tak asi stručné shrnutí mých dojmů s tímto zesákem :mrgreen:

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Příspěvek od MB »

Blackfear píše: Zdarec
Já máám doma přes půl roku 701, krmím ji přes PC zvukovkou Xonar ST čistě analog, bedny mám předělané Visaton Experience V20, ale místo zvukově "slabších" středáků i výškové kaloty jsem je přeosadil 2xFounteky FW146 a výšky Peerless HDS 810921 + samozřejmě překopaná vyhybka (posun jak prase).
Aké veľké je to prasa? Také maličké prasiatko čo sa dá grilovať ešte vcelku alebo vykŕmená 200kg sviňa tesne pred zabíjačkou?

Blackfear
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2016 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Příspěvek od Blackfear »

MB píše:
Blackfear píše: Zdarec
Já máám doma přes půl roku 701, krmím ji přes PC zvukovkou Xonar ST čistě analog, bedny mám předělané Visaton Experience V20, ale místo zvukově "slabších" středáků i výškové kaloty jsem je přeosadil 2xFounteky FW146 a výšky Peerless HDS 810921 + samozřejmě překopaná vyhybka (posun jak prase).
Aké veľké je to prasa? Také maličké prasiatko čo sa dá grilovať ešte vcelku alebo vykŕmená 200kg sviňa tesne pred zabíjačkou?
Řekl bych, že spíš tak jako šťavnaté selátko podlévané pivkem, před tím to byla taková zašlá sfiňa :mrgreen:

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Příspěvek od PítrsPraha »

Blackfear píše:po "rozehrání" se Yamaha mírně sklidní a již se nezdá být trošku agresivní
Jinými resp. reálnými slovy se tomu "rozehrání" zesilovače říká prostě přivyknutí na jeho zvuk.

Blackfear
Příspěvky: 3
Registrován: 19 kvě 2016 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha A-S301,501,701 -DAC?

Příspěvek od Blackfear »

PítrsPraha píše:
Blackfear píše:po "rozehrání" se Yamaha mírně sklidní a již se nezdá být trošku agresivní
Jinými resp. reálnými slovy se tomu "rozehrání" zesilovače říká prostě přivyknutí na jeho zvuk.
Mozek je potvora, takže tak nějak bych to bral, navíc jsem měl i nově osazené repráky..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host