zesilovače a vše kolem nich

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od BVa »

Je to skutočne laický pohľad..Nejde o "miešanie byliniek", ale o prenos elektrického signálu, či sa to páči alebo nie, opakujem prenos, nie vylepšovanie alebo "zušľachťovanie". Že sa ten "signál" potom zmení na zvuk, a chute môžeme mať rôzne je druhá vec, ale úpravy by mal robiť niekto iný (zvukár, interprét..), nie zosilňovač.
Tak, ako sa zosilňovač správa pri meraní,presne tak sa chová aj pri reprodukcii hudby. Nevie, čo je čo, nerozmýšľa. Ak niečo pridá do meracieho signálu, pridá to presne rovnako do hudby. Je to elementárna logika, nič nepochopiteľné.
Snaha o nejaký "typický zvuk" je len pokusom zaujať nejakú skupinu zákazníkov, marketing. A mám obavy, že často je to len výsledok nekompetentnosti a vydávanie nedostatku za prednosť.
Ako by sa ti páčil monitor, ktorý by "vylepšil farby", alebo auto , ktoré by si pridalo plyn samé alebo by nebrzdilo, keď stlačíš brzdu, ale až za chvíľku...
Je to čiste technická záležitosť, žiadne umenie, aj keď sa tá technika používa na reprodukciu umenia. A Densen nie je práve najlepší príklad na dobrý, presný zosilňovač, je mi ľúto, ale o tom už debata bola.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od Renown »

Ano, Densen je zajímavá značka. Má určitou skupinu obdivovatelů, kteří na něj nedají dopustit. I na tomto fóru se vyskytují a nelze říct, že by neměli poslechové zkušenosti (Efičák třeba). Přitom v přímém porovnání s jinými přístroji jsme loni na podzim na akci v Rožnově slyšeli CD player Densen (snad 420 ???) a kulantně řečeno :"zdaleka nebyl nejlepší !" (spíše opačně)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od PMA »

Souhlas - pokud se 2 přístroje nepostaví vedle sebe a neporovnají, tak je to o ničem.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od zero »

BVa píše: A Densen nie je práve najlepší príklad na dobrý, presný zosilňovač.
BVa
Záměrně jsem uvedl jako příklad zesilovač Densen, který zcela určitě nebude přesný. Ale CO DĚLÁ TO, díky čemuž si získal haldy příznivců?? Určitě to nebudou výsledky měření nebo "líbivé zkreslení". Lidské ucho sice může být nedokonalé (a vsadím se, že některá měření zesilovačů má silně u prdele), ale tak nějak má v sobě zakódované, že při poslechu hudby TO NĚCO bezpečně rozezná.
(Nechci sem podsouvat téma Densen a ani netvrdím, že to je top klasa).
ČÍM to teda je, že zesilovače projdou měřením bezchybně, ale "hrají" každý jinak? Neměly by při všech stejných parametrech a při stejné koncepci znít naprosto stejně?? CO mezi nimi dělá rozdíly?

Renown
Možná jsem se blbě vyjádřil. Měl jsem na mysli zesilovače Densen - když je to vlákno o zesilovačích. Ne jejich CD přehrávače.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od PMA »

Nelineární zkreslení nad prahem slyšitelnosti zvuk vždycky ZHORŠUJE, líbivé zkreslení neexistuje, je to pitomost pramenící z nepochopení a neznalosti. Klíč je jinde.
Pavel Macura Audio

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od Renown »

to zero :
Renown
Možná jsem se blbě vyjádřil. Měl jsem na mysli zesilovače Densen - když je to vlákno o zesilovačích. Ne jejich CD přehrávače.
Jasně chápu to, jenom jsem chtěl říci, že jsme porovnávali CA340C s modulem Casea Sirius, Canor CD2 a ten Densen. No a dopadlo to jak jsem psal.
Zesilovače Densen jsem slyšel pouze Beat 100 a pak nějaký stereo konec 2 x 100W, snad B-300, ale neměl jsem možnost srovnání.

to PMA :
co zkreslení 2nd a 3rd harmonickou. SE vs. PP ?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od dadaft »

co deformace v čase?

třeba zmiňované Denseny jsou na poslech velmi rytmické a popravdě třeba já takovému hraní dám vždy přednost i kdyby třeba na výškách nebyl úplně tip top.

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od efičák »

pasul píše:Dneska jsem na služebce do Práglu měl to štěstí (Nebo smůlu?) a jel jsem si poslechnout pořádně a v klidu systém od BVaudio. Do teď jsem měl zkušenost pouze se stereo koncem v mém systému a na Brněnském podzimu komplet systém.

Chtěl jsem si pořádně ověřit a poslechnout si, jak se to má vlastně dělat a jak to má hrát. Něco sepíšu a dám dokupy. Ale doporučuji si to poslechnout každému. A není třeba ani mnoho času. Stačí 15 minut a velice rychle vás myšlenky na cokoli jiného přejdou. To mě můžete věřit!!!

Když ho prezentoval ostravský prodejce, asi před sedmi lety, bylo to velmi poučné ...
Už ho neuslyšíme. Zkrachoval.

Já se do diskuzí s konstruktéry, nechtěl pouštět. Prostě prvních 5 taktů a není to tam. :-)

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od BVa »

Už ho neuslyšíme. Zkrachoval.
Netušíš, čo sa stalo, tak opatrne so závermi.. Nezopovednosť a zlyhanie človeka. Alkohol za volantom, s obchodom to nemá nič spoločné. Inak tá "dedukcia " je dosť typická. Lenže tie jasné príčiny obvykle nie sú tie pravé.

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od zero »

PMA píše: líbivé zkreslení neexistuje, je to pitomost pramenící z nepochopení a neznalosti. Klíč je jinde.
No, :) :) zas takovej d...l nejsem, abych si myslel, že něco jako líbivé zkreslení existuje. Proto jsem to taky nahoře dal do uvozovek. Říkám, že lidský ucho je na něco háklivý. A žádný ucho si "nenechá srát na hlavu".
Co dadaftova poznámka??
Teď napíšu schválně hroznou píčovinu - nemůže mít zesilovač nějaký jitter?? (Vím, že jitter se řeší úplně někde jinde). Ale co když přeci jenom - alespoň hypoteticky - může mít?? Prostě při zesilování někde něco "ujede", nezvládne to správně v čase. A pak - někdo ví jak na to - a na světě je zvuková bomba. Jenže smůla, změřit to není jak. (co třeba vedle darTZeel ;) ??)
Tahle myšlenka mě napadla už kdysi - jednou jsem koupil zesík za 80 tis. Značku psát nebudu. Všude vychvalovaný. Stál za hovno. Uši cítily - tady něco "nehraje". Šulce neznám, ale myslím, že rozumím jeho euforii z darTZeelu - něco podobnýho (jasně, že o několik tříd níž) jsem zažil, když jsem "downgradeoval" na zesilovač Densen. Najednou TO TAM BYLO.
Tak ještě jednou - co ta dadaftova poznámka o rozhození v čase?
(je to dobrý, po třech pivech ještě můžu psát).

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od efičák »

BVa píše:
Už ho neuslyšíme. Zkrachoval.
Netušíš, čo sa stalo, tak opatrne so závermi.. Nezopovednosť a zlyhanie človeka. Alkohol za volantom, s obchodom to nemá nič spoločné. Inak tá "dedukcia " je dosť typická. Lenže tie jasné príčiny obvykle nie sú tie pravé.
Ups ...
To je mi líto.

Jinak výroba profi, pro lakomé zvukaře a následné hodnocení všeho hifi fachidiotem, mě unavuje.

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od efičák »

Zero, nechci vyzdvihovat Densen, máš prostě zdařilý starší model, po seřízení u výrobce.
Těším se Tvé spokojenosti.

Moje laciná B-100, se mi líbí, ale už o B-110 bych to netvrdil.
Vynikající je B-130.
Nadšení mi vyvolává dělenec B-200 a B-320.

Za málo peněz B-100 ano.
Ale také potřebovala seřídit trimrem rozhozené hodnoty.
Díky podpoře servisu a Renownovi, se zvuk významě zlepšil.
Ale je to levné Hi-Fi s Hifi zvukem.

Opravdový poslech, bez zkreslení, je šok. A bez pořádné akustiky a kvalitní sestavy se může zdát běžný "zjemnělý" hifi zvuk lepší.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od pasul »

efičák - Naprosto s tebou souhlasím. Ale odmítám se již o tomto bavit. Každý má tu příležitost si poslechnout to "správně"....

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od zero »

Efičáku,
tady přece nejde o to, jaký zesilovače z jaký cenový kategorie máme doma my dva. Mám levnej zesák, kterej mi při poslechu hudby přináší TO, co mi u jiných i dražších mašin chybělo. S nikým nepolemizuju, že jsou lepší, lepší a ještě lepší zesilovače.

Boxer tady nadhodil téma, že klasická měření zesilovačů patrně již dnes nestačí a ptá se, jestli existuje něco, "co dělá zvuk zvukem" nebo jestli se za konstrukcí zesilovačů skrývá ještě něco, co dost dobře nejde změřit. To něco, co odděluje špičkové zesilovače od "zbytku světa".
PMA píše, že klíč je jinde. Ví to doopravdy? Ponese už brzo jeden z nejlepších zesilovačů světa logo PMA? Kazzatel tady setře kdeco. Nevím všechno, ale nevšim jsem si, že by DPA bylo uznávaným TOPem ve světě.
Jste tady opravdu všichni takoví zmanipulovaní tupci bez uší ( :) sorry, tak nějak to píše kazzatel), co vyhazujou statisíce za hnojačky? A nebo na sestrojení pořádnýho zesilovače nestačí bejt jenom profík, ale chce to ještě něco navíc?
eficak píše:
Opravdový poslech, bez zkreslení, je šok.
Není to šok. Právě naopak. Je to pohlazení. Je to radost. Balzám na duši. Zrovna včera. Máme ve městě takovej malej "Hydepark" - malý dřevěný pódium, kolem čistej park, tráva a stromy. Na pódiu hráli tři mladý týpci na saxofony. Věci od Manciniho, zbytek neznám. Jenom tak, "bez napětí". Byl to luxus.

Uživatelský avatar
Jirka83
Příspěvky: 164
Registrován: 06 bře 2009 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od Jirka83 »

Prominte, nechcu byt za merhauta, sem tam nejake to cizojazycne sluvko v ceske vete zkousnu; ale TOPem, TOPuje to jsem uz dneska bez prispevku nerozdejchal.. Vzdyt ma cestina tolik krasnych slov...

Ehm, no tak sem si vylil srdicko, pokracujte :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host