zesilovače a vše kolem nich

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
boxer

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od boxer »

Pro mne toto vlákno přineslo jeden velký poznatek a to,že co jsem si vždy myslel,je (s největší pravděpodobností) pravda.

Nebudu postovat znovu příspěvek PMA. Ale myslím si,že to napsal naprosto pregnantně. V kostce řekl,že měření určitých hodnot je pro konstrukci důležité,ale hudební signál není jednoduchá samostatná frekvence...atd...můžete si to přečíst sami.

Mnoho stovek a tisíců hifistů mají uši a jejich poznatky jsou velmi často v korelaci se slyšením recenzistů. Není přeci možné,aby byli všichni zmasírovaní,tupí,podplacení atd.Lidi stádem jsou,ale fanoušci určitého odvětví se zase tak lehce nemanipulují.
Je prostě asi mnoho neřečeného,neznámého,zdánlivě nesouvisejícího v tomto odvětví. Netřeba zde hledat jakési woodoo,dělat z lidí trotly,jen proto,že slyší tak jak to slyší. Co jsme již slyšeli faktů,že je něco tak a nijak jinak a po určité době najednou bylo vše jinak. Týká se to jakékoliv odvětví lidské činnosti.Od placaté Země až po vliv fialek na oteplování.

Už mě uvádí k smíchu,neustále a dokola vyjadřování konstruktéra,který stále nepochopil,že nemusí mít pravdu. Protože kdyby ji měl,tak by nebylo zvukového rozdílu mezi dvěma,třemi 4.... přístroji,které se honosí stejně kvalitním měření (ale jen těch jedněch určitých hodnot).Byli bychom proti sobě,abychom kupovali drahé věci,když by nám všem spolehlivě stačil k hudební nirváně jeho výrobek. Bohužel tomu tak není. Já sám ,držgrož,bych byl šťasten utratit podstatně méně než jsem utratil.

(Je zajímavé,že když jsem pochválil PMA BigBrothera,tak jsem byl zaujat. Jenže....u Pavla jsem byl pokaždé,když na jinak stejném systému vyměnil JEDEN komponent.Vždy zesilovač.Přitom byla možnost porovnat s předešlým. VŽDY to byl krok kupředu (obzvlástě u BB) a já osobně jej považuji za skvělý výrobek a klidně bych s nim již nadlouho žil.Cena však není nějakých 25 -30 000 Kč. A vzhledem k slyšenému vůkol, to prostě za málo peněz hodně muziky moc nejde.
Pro některé rýpaly. Jeho sestava možná může působit "lacině",ale je naprosto vyladěná a hlavně ... přesná,nuantivní,rozlišující.)

Zaráží mne,když Bunta píše,že poslouchá živou hudbu,pak by nemohl tvrdit,že jeho výrobky jen zesilují.Protože výsledek hovoří za vše,a ten je opravdu tristní.A může zde malovat grafy jaké chce a dělat z lidí neslyšící tupce,nic to nepomůže na tom,že výrobky a výroky pana Bunty nejsou v korelaci s výsledkem.

Vzhledem k tomu,že jsem si jeho "důkazů" s vámi všemi užil na obou fórech více než dost, nepovažuji za potřebné a žádoucí,

....aby minimálně toto mé vlákno nadále oživoval svými příspěvky. Děkuji.

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od bubuxin »

Nie je to slovenský konštruktér ktorý mení svoje názory od jedného mantinelu k druhému. Možno si povieš, že a stále učí. Možno áno. Keď si však prečítam článok ktorý postol Zappadady o Šrollovi, tak aj tam sám Šroll vraví: "Proč ale nejlepší světové zesilovače hrají každý jinak? Protože slišitelne zkreslují. Jinak by hráli stejně."

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od PMA »

boxer: z mého příspěvku to přímo nevyznělo, ale za velmi důležitý považuji vliv jednak VF rušení doprovázejícího signál, a za druhé vliv rušivých složek, navázaných z napájení. Jsou to obojí neperiodické jevy, a spektrální analýza je neodhalí, resp. ukáže je v nesprávné velikosti, jelikož ukazuje dlouhodobý průměr nad velkou množinou dat. Ukáže pouze stacionární složky - násobky základního síťového kmitočtu 50Hz.

Prosím neargumentovat RC filtry na vstupu atd., tím už jsme si mnohokrát prošli. Většina z Vás zná vliv kabelů a síťových praček či oddělovacích traf, to je přesně vliv na výše popsané. Toto nikde z publikovaných měření nevyčtete, ani ze Stereophile, které poskytuje nejucelenější množinu měření.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od T-M »

v tomhle má Luděk Šroll samozřejmě pravdu. Jen to slyšitelné zkreslení není to co se obvykle naměří kilohertzovým sínusem.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od PMA »

bubuxin píše:Keď si však prečítam článok ktorý postol Zappadady o Šrollovi, tak aj tam sám Šroll vraví: "Proč ale nejlepší světové zesilovače hrají každý jinak? Protože slišitelne zkreslují. Jinak by hráli stejně."
Je potřeba si všimnout slůvka slyšitelně. Není tam nic řečeno o běžně publikovaných grafech.
Pavel Macura Audio

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od BVa »

za velmi důležitý považuji vliv jednak VF rušení doprovázejícího signál, a za druhé vliv rušivých složek, navázaných z napájení. Jsou to obojí neperiodické jevy, a spektrální analýza je neodhalí, resp. ukáže je v nesprávné velikosti, jelikož ukazuje dlouhodobý průměr nad velkou množinou dat. Ukáže pouze stacionární složky - násobky základního síťového kmitočtu 50Hz.
Jen to slyšitelné zkreslení není to co se obvykle naměří kilohertzovým sínusem.
Tak použite konečne ten diferenčný test ,aby ste počuli tie "slyšitelné" rozdiely, netvárte sa že neexistuje (pretože sa nehodí do kšeftu, kulantne povedané "nezhoda ne metodike"),a neoháňajte sa nevhodnosťou merania THD a priemerovaním pri spektrálnych meraniach na 1kHz, to je len kontrola základnej funkcie...
A najlepšie ten jednoduchý, "Haflera", bez obmedzení, v reálnych podmienkach s rušením a všetkým sajrajtom..Zoberte dva stroje, najlepšie konce (aby nebolo potrebné nič viac a minimalizovali sa námietky o degradácii podmienok a podobné reči)) kde počujete "jasné" rozdiely, dajte reproduktor medzi ich výstupy a hlasitosťou jedného to vyvážte . Potom si k výsledku (rozdielu)pustite užitočný signál v korektnej amplitúde z druhého konca a nech vám niekto tie skreslenia (vyseparovaný, inak "jasne" počuteľný rozdiel medzi výstupmi dvoch zrovnávaných prístrojov) zapína a vypína ("rozdielový" reproduktor). Zistíte, čo skutočne počujete..
A keď začnete skúmať súvislosti skutočne počuteľných rozdielov, zistíte, že korelácia s bežnými, merateľnými vlastnosťami (THD, IMD, PSR, odolnosť na vf ,stabilitou pri kapacitnej záťaži atď. je veľmi dobrá. Možno sa to obchodne nehodí, ale je to fakt. Tento "šok" mám dávno za sebou.
pre boxera
Je to bez grafov, stačí si to vyskúšať. Keď chceš, tak to daj zmazať.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od BVa »

2 boxer
Zaráží mne,když Bunta píše,že poslouchá živou hudbu,pak by nemohl tvrdit,že jeho výrobky jen zesilují.Protože výsledek hovoří za vše,a ten je opravdu tristní.A může zde malovat grafy jaké chce a dělat z lidí neslyšící tupce,nic to nepomůže na tom,že výrobky a výroky pana Bunty nejsou v korelaci s výsledkem.
To, čo píšeš (podčiarknuté), som nikdy netvrdil, len že sa snažím aby skresľovali čo najmenej. Takže argumentuj korektne. A aký je výsledok a korelácia:
PA300 je vynikající - jsou tam v poslední době nějaké změny (EC apod.)?
Hádaj, kto to napísal? A pritom sú tam v ceste signálu dokonca aj OZ! Stále nič?

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od Zappadaddy »

Aniž bych četl vše v tomto vláknu připojuji se svým příspěvkem.Jestli se sem nehodí,klidně ho smazejte.
Technicky o tom nemám ani šajnu,naučil jsem se poslouchat barvu tonů nástrojů a dle toho určuji zda je to dobrý zesilovač,repro atd.Ta barva musí být reálná,tedy nástroj musí hrát věrně a to je ten nejdůležitější faktor pro posuzování,ne měření!!!!Housle musí skřípat,basová kytara musí být basovou kytarou a ne nějakým basovým noisem,cello musí mít ten nádherný tklivý zvuk,a hlavně vše musí být opravdu vyvážené,výšky nesmí přečnívat nad středy,středy nad basy atd.,vše musí být v rovnováze,zároven dynamika , čistota a rychlost musí být zachována,též co nejmenší zkreslení při vyšší hlasitosti musí být co nejmenší,aby se pak nástroje neslívali.Spojit všechny tyto aspekty ve vývoji zesilovače asi budou hrozně složité a těžké,možná až nemožné.

boxer

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od boxer »

Keď chceš, tak to daj zmazať.

Pro Buntu.
Nebudu nic mazat.
Točíš to stále dokola,ale podstatný je výsledek.
Pokud chceš "obhajovat " své konstruktérské umění,není nic jednoduššího. Založ si konečně vlastní vlákno o superextraspeciálnímmegagigahighendu BVaudio.

Ad korelace řečeného a výsledku BVa.Nechť si každý posluchač udělá diferenčně sám.


Jen jsem požádal,abys mi zde již nepřispíval.Respektuj to. Děkuji.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od BVa »

Přikláním se k tomu,že doteď presentované druhy měření na všech fórech prostě nestačí. Jsou i jiná,která ukáží to "co dělá zvuk zvukem" a / nebo takováto měření ještě nejsou ještě známá?
Ty chceš len počuť, že máš pravdu. Tiež diskusia.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od pasul »

:mrgreen: Já se asi poseru smíchy. :mrgreen:

Boxer - To je marné. Škoda, že byl smazán ten tvůj výrok o hluchoni.sk s.r.o. To byla nejlepší hláška tohoto fóra za celou jeho dobu. A naprosto výstižná. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od Donuts »

pasul píše:Boxer - To je marné. Škoda, že byl smazán ten tvůj výrok o hluchoni.sk s.r.o. To byla nejlepší hláška tohoto fóra za celou jeho dobu. A naprosto výstižná.
Tak to mi uniklo. Ale posledni dobou je tu hlasek nastesti dostatek.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od BVa »

A klidně sem překopírujte jakýkoliv chytrý a k věci navazující podklad odjinud.
Z DIYaudio
But as everybody(?) know, all amplifiers sound different.
It's what everybody BELIEVES. The repeatable, reliable and well controlled tests that have been done about this fail to uncover this difference.
But as you say, it's all about personal preference and as anyone knows, personal preference has an overwhelming impact on what you perceive.
jd
Zappadaddy to má už za sebou *palec*
originál
http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... ost2233158

boxer

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od boxer »

Bunta.

Potřetí a snad naposled.

Založte si vlastní thread a nepiště již do tohoto vlákna nic.

Děkuji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pasul.

Mám pocit,že jsi se někde zmiňoval o své cestě do Práglu a návštěvě předpokládám Vinoře.
Nějak jsem přehlédl tvůj slíbený komentář.

Uživatelský avatar
Jirka83
Příspěvky: 164
Registrován: 06 bře 2009 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od Jirka83 »

@Boxer: Ja mam za to, ze je to svobodne forum a muze si kazdy psat co chce v ramci pravidel. Kdyby to bylo tve osobni vlakno pochopim, ale tohle je ‹ Konkrétní výrobky ‹ Zesilovače ??

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host