zesilovače a vše kolem nich

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovače a vše kolem nich

Příspěvek od Aleska »

Bubuxine, Kazzateli, já nevím, co se Vám nezdá ?

Jak jinak se konečně dočkat těch vytoužených "pleťových středů", než použitím relaxačního sjednocujícího zvuku ?

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

Aleska píše:Bubuxine, Kazzateli, já nevím, co se Vám nezdá ?

Jak jinak se konečně dočkat těch vytoužených "pleťových středů", než použitím relaxačního sjednocujícího zvuku ?
Někteří ví...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Federmann píše:....Někteří ví...
Takovejch už tu bylo ! A pleťový středy furt nikde !
A jak je známo:
Čím větší blábol, tím lepší hifista. Je to přímá úměra.
neboli
Čím větší blábol, tím lepší prodejce. Je to přímá úměra.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Pavlíku, děkuji za reakci.

Tomův přechod z DPA 220 na DPA 330 byl šok. Italské stojanovky ožily silou příboje...
Jinak hezká hudba vystrčila růžky mizernou nahrávkou.
Co před tím nevadilo, ožilo svým životem.

Akustiku mám dodělanou a dobré. Poslouchám bez únavy.
Zesilovač XLR 100W/8 ohm dělá své, je-li LP nahráno tak jak to v osumdesátých uměli, světnička je plná energie.
Teď už není cesty zpět.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

mám takové jedno opravdu veliké přání:
strašně moc bych chtěl zjistit co přesně u zesáku způsobuje to, čemu se asi říká muzikálnost. to, co naznačují denseny a co stařičké grundigy rozbalují v galaktické síle - rád bych si koupil nový zesilovač, abych nemusel poslouchat ty staré střepy. to, co člověka u rytmické hudby nutí podupávat nohama a při chorálech mu zvedá chlupy do pozoru. něco, co pro mě osobně stojí mnohem výše než nějaká "věrnost" roztřiďující nahrávky...
fakt bych si rád koupil nový, moderní zesilovač - ale zatím jsem neslyšel nic, co by se těm starým pákám dokázalo přiblížit aspoň na kilometr...

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

dadaft píše:mám takové jedno opravdu veliké přání:
strašně moc bych chtěl zjistit co přesně u zesáku způsobuje to, čemu se asi říká muzikálnost. to, co naznačují denseny a co stařičké grundigy rozbalují v galaktické síle - rád bych si koupil nový zesilovač, abych nemusel poslouchat ty staré střepy. to, co člověka u rytmické hudby nutí podupávat nohama a při chorálech mu zvedá chlupy do pozoru. něco, co pro mě osobně stojí mnohem výše než nějaká "věrnost" roztřiďující nahrávky...
fakt bych si rád koupil nový, moderní zesilovač - ale zatím jsem neslyšel nic, co by se těm starým pákám dokázalo přiblížit aspoň na kilometr...
Neblbni, na vzhledu ani značce přece nezáleží. Posloucháš snad ušima a ne očima ne? Jestli se s tím stářím nevážou nějaké technické problémy, tak můžeš být akorát skojené a přát si můžeš věci jiné ;)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

chtěl bych vědět v čem to vězí. asi nesmysl, co?

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

V čem ? Potřebuješ holt svou porci zkreslení...a taky to, na co jsi zvyklej, ať už se to nazve jakkoliv....

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

kazzatel píše:V čem ? Potřebuješ holt svou porci zkreslení...a taky to, na co jsi zvyklej, ať už se to nazve jakkoliv....
*jupi*
dadaft píše:chtěl bych vědět v čem to vězí. asi nesmysl, co?
dadaft píše:mám takové jedno opravdu veliké přání:
strašně moc bych chtěl zjistit co přesně u zesáku způsobuje to, čemu se asi říká muzikálnost. to, co naznačují denseny a co stařičké grundigy rozbalují v galaktické síle
Federmann píše:Někteří ví...
Jestli to nebude tím, že:
• Někdejší zesilovač zvládl i pětinásobné přetížení, ale dnes se konstruktéři holedbají tím, že ani o fous více!
• Někdejší zesilovač neměl žádné lokální, kapacitní zpětné vazby, ale dnes se konstruktéři holedbají tím, že jej kapacitami dokonale linearizovali!
• Někdejší zesilovač měl zkreslení v řádu % a dal se příjemně poslouchat, ale dnes se konstruktéři holedbají tím, že má zesilovač zkreslení 00prd, ale to zkreslení je natolik rušivé, že se to poslouchat nedá!
• Někdejší zesilovač a jeho konstruktéři se honili spíše za poslechem, ale dnes konstruktéři zesilovač jen měří a měří, ale na poslech již nějak zapomněli!

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

chtěl bych vědět v čem to vězí. asi nesmysl, co?
V časopise Hudba a Zvuk asi v r.1970 to bolo nazvané ako "návyk na poslech nekvalitních modulačních zdrojů"..
BVaudio, výroba a predaj

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

nedokážu jako netechnik posoudit jestli máš pravdu Federmane nebo ne, ale v jednom se nepleteš: něco se změnilo. jestli je významným konstruktérem smysl pro rytmus a melodii a pohodový poslech bez zaváhání odsouzen do škatulky (škodlivé) zkreslení, tak to je konec.
proč se velké firmy vzdaly svých hifi oddělení? protože hifi je mrtvé. nikoho už nezajímá. jen pár postarších páprdů, co v něm utopili hromadu prachů...

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Mám dvě sestavy. Jednu "vymakanou", druhou vintage v podkrovním pokojíku. Když několik dnů poslouchám tu "vymakanou" a jsa naočkován různými plky z česko-slovenských fór, začínám být nespokojený a přepadá mě audiofilská nervoza. *headbang* Když už toho mám dost, přesunu se k vintage a tam se perfektně zrelaxuji. :D Potom můžu jít zase poslouchat "vymakanou". *hura*

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Netechnici by měli zůstat u: "nedokážu posoudit" a "líbí, nelíbí" - jakékoliv jejich pokusy a objektivizaci (nedej bože technické zdůvodnění, viz pompo, čico) vlastních pocitů jsou pro smích...
A kdyby na fóru nebyli i konstruktéři, tak je tady z toho akorát motlitebna...

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Poslech hudby je o "líbí - nelíbí" Nic víc v tom nehledám.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Teď si zrovna užívám " vintage rekreaci ", :D

Odpovědět