AAI - slovenske kable?

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AAI - slovenske kable?

Příspěvek od Jiri »

Mumu, že ty sis ty čínský fejk kabely taky pořídil? 😂

marekg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marekg »

Páni, rád by som vás láskavo poprosil aby ste sa prestali správať ako zasrani. Vnímam, že všetci máte niečo za sebou, k svojmu koníčku sa snažíte pristupovať dôkladne, podľa svojich možnosti a preto považujem vyššie uvedenú diskusiu ako úlet, ktorý si, dúfam uvedomujete.

Pod'me sa baviť k veci. Je mi úplne jedno, či je to Slovák, Čech, Číňan alebo mongolský Rus, pokiaľ príde s niečim, čo je zaujímavé a prínosné pre môj koníček. Nechápem preto prípadné osočovanie kvôli regiónu.

Moja skúsenosť je taká, že káble zvuk dokážu ovplyvniť a pre mňa to je reálny fakt. Druhá vec je, že zatiaľ nie som schopný posúdiť, či je predmetná zmena smerom k reálnosti, pretože nemám také skúsenosti, ktoré by to mohli potvrdiť. Viem len povedať, že toto je pre mňa počúvateľné alebo nie, páči sa viac alebo menej. Zároveň neviem posúdiť, či zvukové zmeny sú ovplyvnené viac konštrukciou kábla alebo lepším/horším spracovaním pripojeného komponentu. Proste káble ten zvuk u mňa reálne vedia upraviť a bodka.

Druhá skúsenosť je taká, že výsledok nezávisí od ceny káblov. Porovnateľné výsledky som počul pri kombinácii veľmi drahý repro kábel a priemerný zvyšok verzus relatívne dostupná kompletná kabeláž ale vhodne nakombinovaná. V Mníchove som videl dva stánky predávajúce rovnaký kábel 100 EUR/m a 1000 EUR/m a v diskusii s tým drahším predajcom mi dokonca potvrdili, že ich dodávateľ je ten lacnejší ale oni pridávajú lepšie koncovky (tie lepšie boli v cene ca 15-20EUR/ks) + tomu dávajú lepší príbeh a ich značka má váhu.

AAI ma zaujali najprv tým, že mi poslali celý set bezplatne na vyskúšanie. To som nepoznal ich cenu. Málokedy sa pošťastí mať možnosť a zapojiť si celý reťazec jedným typom kabeláže. Zvuk ma prekvapil, bolo to výborné. Rád skúšam a presviedčam sa na vlastné uši, to platí pre všetky komponenty. Mrzí ma ale, že som od výrobcu nedostal žiadne detaily k výrobkom a po zistení ich cien som zostal zaskočený, konkurujú tým najdrahším a v tejto kategórii sú len dva typy kupujúcich - takí, ktorý netušia ale majú peniaze a je im jedno alebo takí, ktorým na ich koníčku veľmi záleží veľmi dôkladne si svoje komponenty vyberajú/ladia a neodpúšťajú chyby v prevedení a pod. Myslím, že ceny a spôsob predaja im určí trh, teda pokiaľ ich nadšenie vydrží. Zatiaľ to vidím tak, že v týchto cenách by som oproti AAI uprednostnil značkového výrobcu a to z veľa dôvodov, ktoré asi nemá ani potrebu rozpisovať. Taký som ale ja a ja by som káble za tieto ceny nekupoval vôbec. Príde mi nezmyselné dolaďovať komponenty káblami za 10tis EUR, za túto cenu si viem predstaviť aj iný spôsob...

Mňa ale zaujíma názor ďalších, ktorí už mali možnosť vyskúšať a vedia sa vyjadriť ku zvuku, prevedeniu, cene. Osobne by som bol rád, keby pánom z AAI ich zámer vyšiel úspešne. Zatiaľ ale vidím zaujímavý produkt a veľmi dlhú cestu...

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Ja som počul len prototypy , údajne malo ísť o top radu , ktorá sa bude volať Grandioso, takže netuším na koľko sú zhodné s tým čo si mal doma. Čo sa týkalo prevedenia, boli káble profesionálne urobené, až na lacné rhodiove koncovky, ale vzhľadom na to, že išlo o testovacie káble som to bral v norme. Čo sa týka zvuku , tak pokial som menil len jeden kábel , za môj kábel , pre mňa boli horšie , ale keď sme zapojili komplet všetko káblami AAI, tak to hralo neskutočne dobre. Cenník , ktorý som videl na stránke je veľmi , ale veľmi odvážny . Ceny tých prototypov boli podstatne zaujímavejšie . Pýtal som sa i na technickú stránku káblov ako materiál atď., ale bohužiaľ moc informácií som nedostal... Súhlasím s tým čo Marek píšeš, chlapci urobili zaujímavý produkt a verím , že časom sa ím podarí presadiť i na trhu a čo sa týka cien, čas ukáže na koľko sú reálne .

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Luboš
Mám stejnou zkušenost s AAI, pouze kombinace AAI signálových a reprokabelů přinesla výborný zvuk. Pokud jsem použil v sestavě jen jedny kabely AAI, tak to nebylo ideální.
Z toho co jsem zjistil od AAI, tak zásadní roli v konstrukci kabelů hraje materiál absorbující VF rušení.

stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stereokulich »

Já jsem měl také tu možnost vyzkoušet, při zapojení xlr a reprokabelu byl výsledek lepší než jen xlr a můj repro kabel.
Za mně výborný produkt za (na začínajicí firmu ) dost peněz.

marekg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marekg »

Ďakujem, zdá sa, že nie som sám. Tuší niekto, čo za materiál je použitý? Aký vodič, materiál na tienenie a pod.? Za 10.000 EUR si kúpite dnes auto pozostávajúce zo stoviek súčiastok a neviem si predstaviť výrobcu, ktorí by nemal potrebu objasniť/obhájiť jeho produkt. Samozrejme, ak to budú vyrábať pre kamarátov a pár nadšencov, ktorým je jedno, čo kupujú tak asi nemá význam pátrať. Ale osobne ma to predsa len zaujíma, výsledok sa mi páčil a viem si predstaviť, že pri vhodnom obchodnom prístupe, by mohli mať úspech. Otázne je, či okrem prototypu sú schopní vyrábať produkt s rovnakým výsledkom a ako rýchlo tento produkt degraduje (technicky a cenovo), resp. akú záruku sú výrobcovia ochotní ponúknuť pri nastavených cenách. Predaj v setoch by mohol byť dobrou cestou ako dosiahnuť zaujímavé výsledky za rozumnú cenu.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

opravdu nejsem kolenovrt, ale tyhle ceny za nezname zbozi jsou dost ulet

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

teď se tu pro změnu strhne polemika o ceně kabelů. a neznámé značce. Cože si to dovolili atd. :?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

jen konstatuju

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Takhle jsou bohužel nastavené ceny. A toto vrhá špatné světlo na "kabling" celý. A dává to argument do ruky různým Markům Valdrepům aspol. A odtrhává pozornost od toho, že obecně .."kabling matters".
Je to škoda. Snad jednou příjde někdo kdo vyrobí super top top kabely a dá je za zlomek cen "highendu". A celý domeček cen kabelů pomalu začne bořit.
Nebo naopak..? jak highendistů ubývá, ceny drahého ještě porostou? Obávám se, že ano.. :?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Kychtax
Tak udělej kabel na úrovni Nordost Odin2 a prodávej ho za 5tis. Budeš legenda CZ/SK HIFI komunity.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

To uz jsem i tak, Jiri. Vlastne .. jsme. Ty jsi legenda rovnez. *hura* :lol:
Jsem si rikal ze mne nekdo odmeni komentarem za tu predchozi uvahu. :mrgreen:
Ale.. rekl bych ze vyrobit dobry kabel neni zas takova veda. A nemusi jit nutne o odin. Od urcite urovne jsou rozdily velmi male a preplaci se horentni castky za male zlepsovani. Pritom je to relativni, s jinymi kably a vecmi v sestave to muze hrat stokrat jinak a velmi casto uz se bude menit jen charakter zvuku nebo spolecna synergie. Posouvat nekam. ..To uz je lepsi investovat do komponentu, beden..

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

investovat do komponentu, beden....
Napr. V me situaci uz to tak je. Proto jsem minule napsal, ze drahy kabel uz nekoupim. Je to zbytecnost. Vyhazovani penez. Konektory, draty.. ty ANO! A kabel lze kdykoliv upravit. Nejak cilene. Neni to na vysvetlovani na forech. Spis mezi zajmove stejne zamerenymi hifisty. Kdyz maji chut se delit o informace.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

"takhle jsou nastaveny ceny" ok, beru u produktu ktery je znamy, ale aby firma mela na webu jedinou informaci a to prave jen ceny je divne ... by mne zajimalo na jakou klientelu cili, do set kabelu (sitaky, repro a nejake ty signalove) za 70 tisic euro asi bude chtit odpovidajici sestavu, netusim kolik takovych v nasem prostoru je

jinak samozrejme je to strelba do vzduchu, nic o te firme s tradici uz skoro 3 mesice nevim

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

kychtax píše:
03 črc 2020 15:22
Takhle jsou bohužel nastavené ceny. A toto vrhá špatné světlo na "kabling" celý. A dává to argument do ruky různým Markům Valdrepům aspol. A odtrhává pozornost od toho, že obecně .."kabling matters".
Je to škoda. Snad jednou příjde někdo kdo vyrobí super top top kabely a dá je za zlomek cen "highendu". A celý domeček cen kabelů pomalu začne bořit.
Nebo naopak..? jak highendistů ubývá, ceny drahého ještě porostou? Obávám se, že ano.. :?
? Různým Markům Valrepům aspol.? ???? *headbang*
AudioQuest HDMI:
http://www.realhd-audio.com/?p=5540

Odpovědět