AAI - slovenske kable?

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AAI - slovenske kable?

Příspěvek od kychtax »

Pavle. Vychazim z predpokladu ze kabely umi udelat. Asi nebude jednoduche je udelat v odpovidajici kvalite. Nekolik jich maji hotovych a potrebuji udat. A nadechnout. Podobnou strategii mel Harmonic hamer a trpelive pujcovali az nekolik filtraci se udalo a zakaznika si to naslo. Muze jim to vyjit taky, pokud jsou kably velmi slusne udelane. Dalsi vec je ze cenikovka muze byt jen na oko. Chce to zaujmout. I skrz vysokou anoncovanou cenu (slevu lze dat kdykoliv). No a ted se o tom mluvi ...uz to vchazi do povedomi, diskutuje se. Majitele firmy a tvurci tech kablu si to tu ted ctou se zajmem a potesenim. :P

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Kychtax
Na to, že si ty kabely neviděl ani na obrázku, tak se člověk nestačí divit, co ze sebe všechno vypotíš. Dokud nepřesvědčíš Lachima aby vyměnil ve své sestavě Odin za tvoji "samohonku", tak tady jen sníš nahlas. Evidentně to není jen o tom koupit drahé konektory.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

jiri navážíš se do mého DIY. Tak mne zajímá některý Tvůj kabel. Třeba ten poslední, po kterém jsi otočil/odešel ke "komerci"..

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Kychtax
tohle vlákno je "AAI cables" a jejichž produktech nevíš vůbec nic.
Založ si vlákno "Kychtax cables" a tam si můžeš se záhadným panem T. notovat, nikdo vám to tam zasírat nebude.
Děkuji za pochopení.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

ukaž své kabely..
Já jsem psal protože hraji komplet na svých. Můžu se pustit do srovnání, taky jsem nejrůznější materiál kupoval, zkoušel, vyvíjel, umím odhadnout pracnost, ceny atd. O tom nevíš nic, protože jediná činnost spočívá v tom že ho zapojíš. Přesvědč mne, že to tak není a ukaž/napiš.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Založ si "Kychtax cable" vlákno.

marekg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marekg »

Vďaka za zdieľanie skúseností. Zdá sa, že máme podobné zistenie ohľadne funkčnosti AAI káblov. Ako komplet výborné ale jednotlivé káble už nepriniesli v porovnaní s inými taký výrazný výsledok. Btw. u mňa sa to stáva pomerne často, keď mám k dispozícii napr. viac repro káblov a porovnávam. Naposledy v cenových hladinách 300-2300EUR/pár., kde kábel za 900 EUR hral v mojej zostave lepšie ako tie drahšie. Nedávno som ale mal káble s inou konštrukciou, tiež ca 2300 EUR, a ten sa prejavil, aspoň pocitovo, o niečo lepším podaním všetkých pásiem. Tým chcem povedať cena nemusí vždy vypovedať o kvalite a prínose. Pri týchto porovnávaniach ma napadol prostý test - zakúpil som si inštalačný trojžilový (troj, aby bolo medzi dvoma linkami aspoň niečo) medený solid core kábel a pripojil banániky. Pre mňa obrovské prekvapenie, pretože investícia (bez koncoviek) bola 6 EUR. Vyzerá to hrozne, pravdepodobne to bude aj rýchlo degradovať/korodovať. Nemám ambíciu tento kábel v obývačke používať, ale poučenie som získal - výroba káblov je asi najväčší spôsob marketingovej manipulácie v modernom hifi.

Všimol som si, že web AAI už nie je aktívny. Snáď výrobca získal pozitívne informácie pre ďalší rozvoj. Cieľom nebolo škodiť alebo znevažovať ich úsilie. Počas návštevy som cítil ich nadšenie a túžbu priniesť niečo zaujímavé na trh a držím im palce.
Rovnako ako aj ďalším, s ktorými mám reálnu skúsenosť. Rád hľadám cestu vedúcu ku mne akceptovateľnej hodnote za peniaze a nevyhýbam sa ani malým lokálnym výrobcom. Musím uznať, že vedia priniesť na trh veľmi zaujímavé riešenia hodné ďalšieho vývoja (napr. z mojej skúsenosti Casea, BV Audio, Noble Audio). Dokonca si viem predstaviť, že by vedeli preraziť aj medzi značkovou konkurenciou, ale možno to ani nechcú. Pri kábloch ma zaujal napr. maďarský https://kacsa-audio.hu, ktorého stánok vídavam v Mníchove na výstave pomerne často.

Odpovědět