Accuphase

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
palipol
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od palipol » 06 úno 2009 23:10

dadaft píše:E-303
....ale snad tě potěší, že i já tě rád poznám a když mi dáš trochu času i na to srovnání dojde. protože když mi Accuphase pustil, muselo být slyšet na kilometr daleko, jak mi spadl kámen ze srdce. říkáš uvolněnost projevu. ANO! hudba plyne, je bezbřehá a magická, je to absolutní souhra a ne nějaká pitomá "pravda". zároveň to není nijak ořezané nebo zkreslené či komprimované. nemám slov, abych vyjádřil své pocity. snad: full house neboli plný dům, což je jak známo hodně vysoká hra...
neboli: teď jsem trochu vycinkaný, ale jakmile se zmátořím nějaké vintage Accuphase mi neunikne.
*hura*
pak to můžem testnout.
Nové fejzy sú drahé aj vďaka veľkej marži obchodníkov, proste ťažia z imidžu značky. Sú aj takí, čo ho označujú za typickú japonskú highendovú spotrebku, zvukom nič moc. Rád sa nechám presvedčiť, ale bol by som zvedavý na argumenty. Som presvedčený, že kúpou tejto značky nemôžeš šliapnuť vedľa, ale netvrdím, že sa nedá ísť ďalej. Je to ako s Magnepanom. Sú aj lepšie reprosústavy, ale rovnako ako Accuphase sú obdarené vlastnosťami, ktoré inde nenájdeš a znovu a znovu ťa priťahujú.
S kúpou 20 ročného prístroja buď opatrný, aj keby to bol Accuphase.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 07 úno 2009 02:12

s tou koupí to nebude jednoduché, to máš pravdu. ale když má člověk ujasněné, co chce, a netápe jen v naději, že snad bude líp a štěstěna se na něj usměje, dá se narazit na stroj z první ruky a solidního prodejce. doufám, že se zadaří...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 08 úno 2009 04:19

palipol píše:Accuphase nie je ničím výnimočný na prvé počutie, i keď okamžite zaujme akási zvláštna suverenita prejavu. Až pozdejšie vystúpi do popredia prirodzenosť, schopnosť ošetriť každý detail v zmysle stabilného zasadenia jednotlivých zdrojov zvuku do zvukového obrazu, ich vzájomného prelínania v harmónii do hĺbky a do šírky. Dokáže to veľa prístrojov, ale Accuphase na mňa osobne vždy pôsobili zvlášť uvoľnene a nadčasovo.
máš to v uchu, to je jasné. to je prostě řečeno úplně přesně. ano, ta schopnost, o které mluvíš, je podstatou. mně se to ukázalo hlavně ve schopnosti zvládnout sloupy. spousta zesáků zvládne regálovky. ony se nestaví příliš daleko od sebe. tak 2,5m. projev je takový vzdušný, hodně prostorový. bedny jakoby zmizí. ale když to porovnáš s dobře hrajícími sloupy, je jasné, že tomu něco chybí. vtip je v tom, že sloupy potřebujou místo. není to o žádných basech. je to o prostoru. když postavíš sloupy jako regály, blízko k sobě, nikdy se regálům nemáš šanci vyrovnat. ani náhodou. ale postav je 4 nebo 5 metrů od sebe. dej jim dva metry místo od zadní stěny. postav je tak, až i ony zmizí! tak, ať je i v jejich případě zvuk osvobozený od beden - - - na výsledek, když se to podaří, nemají regály nejmenší nárok.
jenže spousta zesáků na tohle nemá páru. nejde jen o výkon. je potřeba přesně lokalizovat jednotlivosti, přitom nestratit soudržnost a navíc dokázat udržet rozlišení v barvách tónů nebo nástrojů. když se to nepodaří, můžeš slyšet buď roztrženou stereobázi, nebo tzv. pravdivý ovšem často tzv. nemuzikální projev, nebo lépe řečeno spíš velice vybíravý v nahrávkách, nebo konečně ohromující stejnozvuk.
nicméně spousta zesáků se k dokonalosti blíží. a spousta zesáků to určitě dokáže. accuphase e-303 je z nich první a zatím jediný, který znám já...

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 08 úno 2009 10:14

Je zaujimave ta Dadaft pozorovat, ako sa meni tvoja "konecna", ako keby sme ti to tu uz vsetci davno netvrdili, ze mas proste /neuraz sa/ malo posluchovych skusenosti a v podstate tapes vo vzduchoprazdne (viz pro100r a zosilovac Philips a caka ta sklamanie aj v bednickach co mas doma...) a chytas sa kazdeho stebielka travy, ano kazdy z nas presiel tymto vyvojom, ale nikto z nas o tom (mozno bohuzial) tolko nenakeca, takze drzim palce v hladani vytuzeneho svateho gralu...

PS:Accuphase ROZHODNE este nie je konecna...

Mam pre teba pekny tip http://cgi.ebay.fr/Ampli-ACCUPHASE-E305 ... 240%3A1318
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer » 08 úno 2009 11:12

Měl jsem svrbění už dlouho,ale nechtěl jsem mého oblíbence (to za tu hovno story, :D )Dadafta nějak "shodit".
Ale je fakt,že čím si prochází a jak to popisuje je úsměvné.Protože jde cestou necestou všech normálních hifistů,akorát to dovede opentlit PRAVDAMI PRAVD.A hlavně má tu schopnost,vymést snad všechny SLEPÉ uličky.

Milý Dadafte,takto tě čeká jestě opravdu hodně dlouhá cesta,než se dopídíš k pořádnému zvuku.Mohl by jsi občas uvěřit,že kamna pálí a ne si na ně vždy rovnou sednout.

Ale přeji ti hodně radosti a spokojenosti.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 08 úno 2009 11:31

boxer

krásně napsané. jsi mě rozesmál.
doufám, že i dadafta...
má to kluk asi těžké.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 08 úno 2009 22:28

Nekazte to chlapi, vieme o čo ide - každý má svoju cestu a iné vnímanie. A hlavne právo vyvíjať sa. Nesmie však všetko okolo seba nazývať sračkami len preto, že daný prístroj nevlastní, alebo sa mu nepáči, čo je prízemné a škodoradostné. To dadaft nerobí, len je príliš spontánny. Toť vše.

Vy ste už niečo tiež prešli, tak sa nezdržujte a napíšte svoj názor na Fejzov, keď už sme založili vlákno. Acon sa predčasom vyjadril, že mu nevyhovuje. Stručne a jasne.

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp » 09 úno 2009 09:47

palipol *thumbs up*

Na margo Accuphase len kratky post, ktory by mohol byt tiez vo vlakne matto. S agustinim sme matta navstivili a vypoculi si jeho nove respro PMC EB1, prave v kombinacii s Accuphase. Nieco tak dobre som uz davno nepocul.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 09 úno 2009 15:34

boxer, MB, lachim píše:Milý Dadafte,takto tě čeká jestě opravdu hodně dlouhá cesta,než se dopídíš k pořádnému zvuku.
ani ne člověče. hraje mi to momentálně velmi dobře, a to i ve srovnání s těmi, o kterých se jako o majitelích dobrého zvuku na tomto fóru nepochybuje. nicméně už vím, že by to mohlo hrát opravdu špičkově...

jestli si myslíš, že accuphase e-303 není dobrý zesilovač, tak za

a/ neslyšel jsi ho a nevíš o čem mluvíš
b/ jsi blázen

nic ve zlém.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 09 úno 2009 15:52

dadaft píše:
boxer, MB, lachim píše:Milý Dadafte,takto tě čeká jestě opravdu hodně dlouhá cesta,než se dopídíš k pořádnému zvuku.
ani ne člověče. hraje mi to momentálně velmi dobře, a to i ve srovnání s těmi, o kterých se jako o majitelích dobrého zvuku na tomto fóru nepochybuje. nicméně už vím, že by to mohlo hrát opravdu špičkově...

jestli si myslíš, že accuphase e-303 není dobrý zesilovač, tak za

a/ neslyšel jsi ho a nevíš o čem mluvíš
b/ jsi blázen

nic ve zlém.
a. Za seba musim prehlasit ze som ho pocul ked som bol este hoooodne mlady :mrgreen:
Myslim, ze lachim a boxer na tom budu podobne.
b. to je mozne, ale Grundig V-7000 by som nikdy za konecnu nevydaval...

Nikto z nas ti nanapisal, ze E-303 je spatny zosilovac... precitaj si to znovu, my vsetci ti prajeme hodne uspechov pri hladani zvukoveho gralu

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 09 úno 2009 16:04

PS- co ta E305ka vo Francuzsku, nerozbusilo sa ti ani trosku srdce?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 09 úno 2009 18:06

MB píše:b. to je mozne, ale Grundig V-7000 by som nikdy za konecnu nevydaval...
stejně jako jsi tvrdil, že philips cd960 má ke špičce hoooodně daleko, že...
když připojíš k v7000 citlivé 4ohm regálové bedny a dobrý zdroj, máš ve výsledku zvuk, jemuž se v podání prostoru a lokalizaci, v barvě nástrojů a v podání lidského hlasu z tranzistorů jen tak něco nevyrovná.
na tom trvám.
závěr ať si udělá každý sám.

jinak díky za podporu a přání zdaru v hledání. snad ti udělá radost, že už se stalo.
- - - žádné přemety a skoky jinam už se dávno nekonají. jak víš, hodně věřím v celkové sladění systému. k mému cdčku a bednám philips vyvinul zesák fa960. mám ho, jenže je rozbitý. pak už se filipsí hifi úplně přesunulo k marantzům. a u nich k mému cd (neboli legendární marantz cd94) dokončili nejlepší zesák, který marantz pod křídly philipse vyráběl = PM-90SE. zesák, o kterém Brassány prohlásil, že by si ho jako konečnou dokázal bez potíží představit. a který bych já velmi velmi chtěl. jenže ho nikdo na celém světě nenabízí k prodeji.
vtip je v tom, že když srovnáš Marantz PM-90SE a Accuphase E-303, zjistíš, že je to téměř totéž. a Accu jsem slyšel se svým zbytkem a to co lezlo z mých beden bych přál všem hifistům světa.
a E-303 už se koupit dá a díky pověstné kvalitě výroby to nemusí být špatná investice.
tolik na vysvětlenou.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 09 úno 2009 19:06

Já nevím, ale když se podívám na starý Marantze, tak spíš než PM-90 mi když už tak přijde lepší si koupit trochu starší, ale dvakrát dražší PM-95, kterej je teď hned k sehnání, případně PM-99, což je současník 90ky, též dvakrát dražší, no a bavili-li bychom se o špičce/konečné z té doby, tak to určitě nebudou tyhle modely, ale mnohem spíš třeba SM1000, to zní uvěřitelněji.
Tohleto snění při zemi orpavdu nechápu.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 10 úno 2009 07:45

Machalík píše:Já nevím, ale když se podívám na starý Marantze, tak spíš než PM-90 mi když už tak přijde lepší si koupit trochu starší, ale dvakrát dražší PM-95, kterej je teď hned k sehnání, případně PM-99, což je současník 90ky, též dvakrát dražší, no a bavili-li bychom se o špičce/konečné z té doby, tak to určitě nebudou tyhle modely, ale mnohem spíš třeba SM1000, to zní uvěřitelněji.
Tohleto snění při zemi orpavdu nechápu.
S tými Marantzami akoby si mi čítal myšlienky. PM95 *thumbs up*. Topológia (mechanická konštrukcia) v podstate to isté ako najvyššie (aj dnešné)integrované Fejzy. Ako náhrada dadaftovho snu možné riešenie, ale o zapojení a hlavne zvuku nevieme nič. Maximálne sa spoľahnúť na testy, ktorých objektivita je poplatná dobe, alebo vypočuť, porovnať. A to bude problém. Najhoršie je, že dadaft je limitovaný cenou (30000?) a to už samo o sebe je cesta kompromisu aj na kúpu z druhej ruky. Aj u Marantza a u Accuphase dvojnásobne.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 úno 2009 08:15

PM-90SE je evropské značení japonského modelu PM-99SE, jinými slovy PM-90SE = PM-99SE.
http://audio-database.com/MARANTZ/amp/pm-99se-e.html

Odpovědět