Accuphase

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od pasul »

Vždycky jsem na tuto značku pohlížel, jako na zástupce zvuku DPA, Audionet atd. Pavel Dudek to vychvaloval ještě v 93 v amáru, že to je jediná japonská značka, která stojí za to. Ovšem když jsem to uslyšel, tak jsem byl hodně překvapen. Pro mě je to výborné. *thumbs up*

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Tak mě dostal ten AKAI 747. Můj sen. Nezbyde, než si udělat radost. Ale bude jen jako dekorace.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

osobně jsem slyšel u známého accuphase na repro ayon s keramickými měniči a to se mi líbilo.
jinak jsem měl integráč (nějak 400?)doma a ten se mi vůbce nelíbil. znělo to jako sony.

pma
ta akustika byla fakt okamžitě cítit v uších. jako když přijdeš do nahrávací kabiny v rozhlasu.
tlak a nezvyklý pocit slyšení vlastního dechu...
možná přetlumené?

syčák
jak to hrálo? ...se neptej...za 2 mega to prostě MUSÍ hrát.
:)

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

lachim píše:osobně jsem slyšel u známého accuphase na repro ayon s keramickými měniči a to se mi líbilo.
jinak jsem měl integráč (nějak 400?)doma a ten se mi vůbce nelíbil. znělo to jako sony.
*sunglases*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

mb

sony je o.k.
pokud teda nestojí jako accuphase
:-)

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Spatne si to pochopil, iba som sa chcel uistit, ci skutocne neporovnavas accuphase k nejakej hnojacke!!!! Ja sa Sony nezastavam, ja totizto viem kde ma Sony hranice, a k accuphase by som si to ani nedovoli prirovnat, jedine co maju spolocne je krajina povodu :mrgreen:

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Já jsem slyšel Xaviany XN 360 (byla to čerstvá novinka) a zesilovač Accuphase E-550, krmeno nějakým playerem Accuphase. Zvukově to bylo strašné, tedy vztaženo jak drahé a kvalitní komponenty to jsou. Jednoduše řečeno, zvuk byl pod dekou. Myslím si, že chyba byla v nevhodné kombinaci komponentů (i když je všechny považuji za špičkové). Od Lachima víme, že Xaviany XN 360 jsou velmi náročné na zesilovač a Accuphase E-550 svým malým výkonem (byť v čisté třídě "A") na ně nestačil.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

ML
tak to jsme slyšeli něco hodně podobného. já také poslouchal na xn360.
zvuk s 2x naimem v bi-ampingu se mi líbil o hodně více. to mělo "koule a šťávu"
tenkrát jsem to porovnával vedle sebe.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Nevím, proč má značka Sony tak špatné renomé; jejich vrcholové řady byly vždy neskutečně dobré. Nesmíte vnímat Sony jen jako XA-50 ES a jemu podobné.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

machalík

nikdy jsem od sony ty top modely neslyšel.
kromě prezentace v sony shopu (elvia) na černém mostě.
tam měli vystavené ty top stereo včetně repro. celkem asi za 3 mega.
jenže ty zase nechtěli zapínat a předvádět.

jinak věřím, že jsou hodně dobré. ty prodejky byly fakt neskutečné.
něco jako za accuphase.
:-)

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Mark Levinson píše:Já jsem slyšel Xaviany XN 360 (byla to čerstvá novinka) a zesilovač Accuphase E-550, krmeno nějakým playerem Accuphase. Zvukově to bylo strašné, tedy vztaženo jak drahé a kvalitní komponenty to jsou. Jednoduše řečeno, zvuk byl pod dekou. Myslím si, že chyba byla v nevhodné kombinaci komponentů (i když je všechny považuji za špičkové). Od Lachima víme, že Xaviany XN 360 jsou velmi náročné na zesilovač a Accuphase E-550 svým malým výkonem (byť v čisté třídě "A") na ně nestačil.
Borci, ja stále nechápem, čo máte s tými wattmi a ako to vlastne počúvate. E550 áčkový silič s malým výkonom...mne sa to viac ako na 11,00 osoliť proste nedá - zvuk má všetko, čo má mať, rozlíšenie, pevnosť, dôraz, ale reve to neznesiteľne. Ja počúvam na 9 -10,00 na 85dB reprákoch (čo je dosť hlasno), neviem, koľko má Xavian XN360...ale ak to s nimi nehrá, tak je niekde chyba. Zvuk pod dekou...nestačím sa diviť týmto záverom. Mal som doma aj E450, ktorý do 4 Ohm dáva viac ako 330W, ale subjektívne som žiaden rozdiel nepociťoval ,až na charakter zvuku, ktorý má každý z nich iný. 550 je jemnejšia, 450 dynamickejšia, ale slabý nie je ani jeden z nich.
Samozrejme nevhodných kombinácií špičkových komponentov je x. Ale na margo toho výkonu...dúfam, že sa bavíme o ozvučovaní obývačky!

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Palipole,
možná to špatně vyznělo, ale napsal jsem jen svou poslechovou zkušenost s touto sestavou. Jak jsem psal, všechny komponenty v řetězci jsou špičkové kvality, ale spolu jim to prostě nehrálo. Tehdy jsem nechápal kde se stala chyba a upřímně jsem si myslel, že Xavian XN 360 jsou na vině. Dnes si myslím, že je to spíše nevhodná kombinace. Možná, že v kombinaci Xavian XN 360 a Accuphase E-450 by vše bylo lepší, nevím (toto je jen spekulace).
Víme od Lachima, že Xaviany potřebují hodně dobré krmení a že nejlépe zatím hrály jen s velmi silnými monobloky Marsh, takže podle toho usuzuji, že Accuphase E-550 je ve spojení s Xaviany XN-360 nevhodný.
Já osobně nejsem příznivcem nějaké extrémně hlasité produkce, ale i na běžnou poslechovou hlasitost musí být dostatečně silný a stabilní zesilovač. Touto úvahou vůbec nechci říct, že je něco v tomto řetězci špatné nebo že Accuphase E-550 je slabý zesilovač. Jen mu asi tato kombinace nevyhovuje, prostě si to spolu nesedlo. Tak jsem to slyšel a toto je můj názor.
Nevím jak jsou na tom Xaviany XN-360 s impedancí? Toto může hrát velkou roli, více napoví měření. Protože i výrobcem deklarované 8 Ohmové bedny padají na 2,9 Ohmů a to je pro zesilovač maso.
Samozřejmě mluvím o ozvučení běžné poslechové místnosti.

Tak se Palipole nečerti, není to nic proti Tobě ani proti Accuphase E-550 :?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

palipol

to naše stereo přeci není ani o hlasitosti ani o výkonu.
a accuphase + xn360 opravdu dohromady nejde.
důvody netuším. to by ti spíše řekl t-m, pma, renown....
accuphase nesoudím.
tenkrát jsem vybíral zesilovač.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Se mi líbí, jak je 360 pořád brána jako nějaká referenční bedna, která k sobě akorát potřebuje opravdu dobré zesilovače.
Proč? Přece už jsou prodaný, tak by se to mohlo říct, jak to je, ne?

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

tak schválně, napíše někdo konečně PRAVDU o těch X360?? zajímá mě, jak to doopravdy je. Jámjsem je slyšel hrát a nemohu říct, že by to byl nějaký extra průser, když si tedy odmyslím jejich cenu.

Tak do toho!

Odpovědět