Accuphase

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Machalík
Příspěvky: 216
Registrován: 11 črc 2008 14:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od Machalík »

Však to psal Syčák do vlákna o nich...

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Accuphase

Příspěvek od NA »

Problém bude v měkčím, teplejším a jaksi zdrženlivějším projevu jak XN360 tak těch áčkových Accuphase 530,550.
Když se to sečte je to prostě už zřejmě moc nudy.

Bedny s nízkou impedancí(což podle použitých měničů bude dost možná i případ XN360) navíc potřebují stabilní chování zesilovačů při práci do 3-2 ohmů, Toto splňují zesilovače s již opravdu silnýma trafama, velkou kapacitou filtračních kondenzátorů a větším počtem výstupních výkonových tranzistorů. Tady už to ale nebude o „nevýraznosti“ zvuku, ale o zkreslení a agresivnosti projevu, zejména při vyšších než středních hlasitostech.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od lachim »

zdeny

zeptej se ve vlákně xn360. třeba já ti rád odpovím.
přeci sem to nepatří.
není to již k accuphase.
díky

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od palipol »

Mark Levinson píše:Ahoj Palipole,
možná to špatně vyznělo, ale napsal jsem jen svou poslechovou zkušenost s touto sestavou. Jak jsem psal, všechny komponenty v řetězci jsou špičkové kvality, ale spolu jim to prostě nehrálo. Tehdy jsem nechápal kde se stala chyba a upřímně jsem si myslel, že Xavian XN 360 jsou na vině. Dnes si myslím, že je to spíše nevhodná kombinace. Možná, že v kombinaci Xavian XN 360 a Accuphase E-450 by vše bylo lepší, nevím (toto je jen spekulace).
Víme od Lachima, že Xaviany potřebují hodně dobré krmení a že nejlépe zatím hrály jen s velmi silnými monobloky Marsh, takže podle toho usuzuji, že Accuphase E-550 je ve spojení s Xaviany XN-360 nevhodný.
Já osobně nejsem příznivcem nějaké extrémně hlasité produkce, ale i na běžnou poslechovou hlasitost musí být dostatečně silný a stabilní zesilovač. Touto úvahou vůbec nechci říct, že je něco v tomto řetězci špatné nebo že Accuphase E-550 je slabý zesilovač. Jen mu asi tato kombinace nevyhovuje, prostě si to spolu nesedlo. Tak jsem to slyšel a toto je můj názor.
Nevím jak jsou na tom Xaviany XN-360 s impedancí? Toto může hrát velkou roli, více napoví měření. Protože i výrobcem deklarované 8 Ohmové bedny padají na 2,9 Ohmů a to je pro zesilovač maso.
Samozřejmě mluvím o ozvučení běžné poslechové místnosti.

Tak se Palipole nečerti, není to nic proti Tobě ani proti Accuphase E-550 :?
Tiež to možná vyznelo, že si honím triko na E550, vôbec nie, kľudne by som si vedel u seba predstaviť Bryston 14BSST s predkom Audio Research,alebo Miléniový Lyngdorf - osobne s tým nemám problémy, pretože existuje mnoho kvalitných riešení a všetky hrajú dobre - možno s drobnými charakterovými odlišnosťami, ale človek sa prispôsobí. Ako Lachim píše, nie je to o wattoch a výkone - práve toto som mal na mysli. Len by som rád vedel - pri všetkej úcte k XN 360 a Accuphase, čo spôsobilo, že zvuk bol proste nepočúvateľný - čím je pre mňa výraz "pod dekou"...Ja som si Accuphase vybral hlavne z dôvodov pevného a rozlíšeného zvuku - aj pri "slabučkom" výkone, pretože kilowatty mi prakticky nič nepriniesli, aj keď sú k Maggies doporučované.
Je však možné, že len som jednoduchý týpek a teším sa z každej maličkosti...a nakoniec skončím u jednoduchých jednočinných jednowattových monoblokov...

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od Dragon »

No tak to by som ani nepovedal, že výkon nie je u zosilňovača dôležitý, je! a ide ruka v ruke so stabilitou zosilňovača. Skús doma iné výkonnejšie zosilňovače od Accuphase (nejaký delenec), a potom sem napíš, ktorý zosilňovač vytvoril väčšiu scénu, vytvoril silu scény, lepšia dynamika a sila na spodkoch, celkove reálnejší obraz scény ... či 30 watt alebo 200 watt. Aj keď som už počul niekoľko silných a drahých zosilňovačov a ktoré tiež nestali za veľa ale to je normálne, to asi každý. Z mojej skúsenosti, 550 nestíha absolútne na spodkoch, potom je bas nepresnejší, nekontrolovaný a zosilňovač sa dostava do stavu "rozbitej scény" - nestíha. To je môj poznatok, ak sa ti to páči je to v poriadku. *palec*

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od palipol »

Dragon píše:No tak to by som ani nepovedal, že výkon nie je u zosilňovača dôležitý, je! a ide ruka v ruke so stabilitou zosilňovača. Skús doma iné výkonnejšie zosilňovače od Accuphase (nejaký delenec), a potom sem napíš, ktorý zosilňovač vytvoril väčšiu scénu, vytvoril silu scény, lepšia dynamika a sila na spodkoch, celkove reálnejší obraz scény ... či 30 watt alebo 200 watt. Aj keď som už počul niekoľko silných a drahých zosilňovačov a ktoré tiež nestali za veľa ale to je normálne, to asi každý. Z mojej skúsenosti, 550 nestíha absolútne na spodkoch, potom je bas nepresnejší, nekontrolovaný a zosilňovač sa dostava do stavu "rozbitej scény" - nestíha. To je môj poznatok, ak sa ti to páči je to v poriadku. *palec*
Nestíha na spodkoch...no...pravdepodobne ty nestíhaš sledovať, čo píšem, lebo som netvrdil, že výkon nie je dôležitý...ani to že sa mi páči nekontrolovaný zvuk s nereálnou, malou a rozbitou scénou. Ako príklad som dal porovnanie áčkových 60W a ábéčkových 300W od spomínanej firmy a až na charakter medzi nimi nebol rozdiel - vybral som si 550, napriek tomu že "logicky" sa k málo citlivým reprosústavám nehodí. Je však dostatočne stabilný a výkonný na všetky normálne režimy.
A porovnávať integráč s delencom - nuž samozrejme, že je predpoklad kvalitnejšieho zvuku a delenec od Fejzu za 30000€ by sa samozrejme hodil. Ak ho máš doma, blahoželám *palec* a objednávam si posluch. Za túto sumičku - principiálne - dostaneš kvalitnejšie úplne všetko (od kabátu až po spodky), bavíme sa ale o integrovanom zosilňovači, ktorý stíha všetko to, čo stíhať má - i keď - Dark Funeral som na ňom ešte neskúšal a ani po tom netúžim.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6384
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Accuphase

Příspěvek od dadaft »

souhlasím s palipolem. velmi výkonné zesáky mají opravdu jiný charakter než slabší. já osobně bych dokonce řekl, že z hudby něco vypreparují. že ji tak nějak nenápadně vykuchají a místo srdce je uvnitř nacpaná sláma. a umí to dobře zamaskovat výše zmíněnými přednostmi.
příznivci síly určitě řeknou, že to jen nemají ono "líbivé zkreslení" jako slabší kousky. ale já si myslím, že to není tak. jen nejsem schopný nijak popsat ani přiblížit, co mám na mysli. a co pravděpodobně vnímá dobře i palipol.
zesák by asi měl být co nejvíc odpovídající bednám.

jinak slyšel jsem jednoho starého fejze a myslím, že novější výrobky téhle firmy na kvalitě nic neztratily, takže taky je mi divné, že to s xavama nehrálo. osobně bych problém téhle kombinace nehledal u zesáku...

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od Dragon »

PALIPOL:

Ak si o tom presvedčený, tak ti prajem príjemný posluch, mne názor nezmeníš nejakým napísaním omáčok. Skrátka som to počul a hotovo. Pri tvojej kombinácií (sústava 85db) je to smrť pre dynamiku, pevnosť scény, presný a rýchly bas. Aj ja som si myslel ako mi hrá doma aparát super dynamiku, dobrý presný, pevný bas, pokiaľ som neprišiel ku kamarátovi ... väčšinou to tak býva ... a myslím si, že ten zosilňovač je vhodný pre nejaké fajné regálovký na tichý večerný posluch ... pritom netvrdím, že to je zlý zosilňovač, ale na iné aplikácie. Tiež som vymenil zosilňovač a veeeeeľmi som sa čudoval ....

K môjmu zosilňovaču, je trochu drahší ako ten tvoj ;) Ale tým som nechcel povedať nič zlé

A napísať takéto veci (príspevok pod tvojou odpoveďou) a silnejších zosilňovačoch - "já osobně bych dokonce řekl, že z hudby něco vypreparují. že ji tak nějak nenápadně vykuchají a místo srdce je uvnitř nacpaná sláma. a umí to dobře zamaskovat výše zmíněnými přednostmi."

boxer

Re: Accuphase

Příspěvek od boxer »

Výrobky Accuphase jsou krásné,drahé,jsou velmi dobře všude hodnocené.
A to nejen jejich přehrávače,ale i zesilovače. A to nejen koncové,ale i integrované.

Potud je vše OK.

Nejvyšší třída Focalů byla vždy referencí.

Konkrétní hodnocení a měření zde představených bedýnek je zde.http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/273/

Náhled na specifikaci,citlivost atd.
Frequency response: 26Hz-25kHz -3dB. Impedance: 4 ohms nominal, 3.3 ohms minimum. Sensitivity: 92.5dB/2.83V/m
Místnost dobře,velmi dobře zatlumená.

Jak je tedy možné,že při poslechové hlasitosti,(kterou sám majitel seznal jako jeho běžnou poslechovou),se zvuk při vícero nástrojích a této poslechové hlasitosti rozsypal,a zvuk byl jako když malé tranzistorové rádio dáte naplno a chrchlá,nebo si pustíte je CD,které je nahrané "co se do něj vleze".

Proč při špičkové konfiguraci všech komponent,jsme neměli s Lachimem ani na chvíli pochyb,že tedy tudy nee?

Jedině,že by těmi komponenty,které nebyly na patřičné úrovni,jsme byli my....и это, конечно, возможно.

Může někdo odborně vysvětlit,proč k tomu došlo?

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 317
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od zero »

Odborně ti to nevysvětlím, laicky možná jo: podle mě se v hifi (na 2. místě hned za politikou) oblbuje zdaleka nejvíc.

boxer

Re: Accuphase

Příspěvek od boxer »

To jako že oblbujeme s Lachimem? :)

Ne,sam jsem byl překvapen,páč jsem čekal bombu,top toho,co lze slyšet doma v obýváku.

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 317
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od zero »

boxer píše:To jako že oblbujeme s Lachimem? :)

Ne,sam jsem byl překvapen,páč jsem čekal bombu,top toho,co lze slyšet doma v obýváku.
Ale to vůbec ne! To nebylo nic proti tobě. Ta tvoje druhá věta z posledního příspěvku to vystihuje moc hezky.
Měl jsem na mysli oblbování "odshora", ze strany výrobce, potažmo prodejce. Je jasný, že to neplatí všeobecně, spíš to chce zachovat si chladnou hlavou. Jinak se člověk/zákazník může stát lehkou kořistí.
Sám jsem slyšel x-beden, který někdo někde prohlásil za jakýsi kvalitativní etalon ve svý třídě, a i kdyby stály 99,99 v jakýkoliv měně, tak pro mě by bylo těžký zklamání muset to poslouchat doma.
A nebo jinak - znáš někoho, komu by ve studiu prodali třeba CDplayer a řekli mu, ať si propojovací kabely koupí u konkurence, že mu to bude líp pasovat? Já ne. Vím, jsem naivka. Je to jenom obchod. A kšeft je dneska důležitější než trochu slušnosti.

Nemyslím, že staří pardálové, kteří se věnují hifi spousu let, mají s tímhle problém. Jasně že ne. Dokážou se orientovat a vědí, "kam šáhnout". Ale pak je tady "zbytek stáda", který chce mít taky doma fajnovej zvuk, a řeknou si: když už, tak ať to stojí za to. A koupěj si něco megadrahýho. A pak žijou v domnění, že za ty prachy to MUSÍ hrát luxusně. A ono ne.

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od Dragon »

Boxer ak môžem niečo napíšem k tvojej téme. Minule so m bol u kamaráta, ktorý má posluchovku v dome urobenú pod zemou a nasekal do nej 300.000,-sk - materiály, podlahy, merania a pod. Testovali sme u neho 3 zosilňovače, ale len tak náhodou ktoré mal hodené doma, resp. dva a jeden svoj som priniesol ja. Bolo tam jedno PS Audio - koncák za nejakých 4000,- euro a pass lab 250.5, pričom on bol majiteľom mark levinson 333, ja som tam doniesol moje lampové monobloky Conrad Johnson premier 12. Pri počúvaní sme začali PS Audiom a hneď bolo počuteľné, že v dynamických pasážach tento koniec nestíha a potom nastával efekt, že celá scéna bola nepresná, zosilňovač bol v limitácií a prejavilo sa to nie len na basoch ale aj na stredoch a na výškach, o pass ... a mi nechce ani písať, škoda rečí, skoro som pri tom zaspal, nevýrazné, zastreté.... Skrátka pri počúvaní a prehadzovaní zosilňovačov, ktoré mali lepšiu konštrukciu, predimenzované trafo a vyšší výkon to bolo jednoducho počuť a jasne dominovali a podržali aj dynamických pasážach a pod. Ja som chcel len podotknúť, pri počúvaní tie watty a stabilitu bolo počuť, pričom sme počúvali takz. koncertnú hlasitosť. pridávam aspoň jednu fotku, dúfam, že ma kamarát za to nezabije. :DObrázek

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 50
Registrován: 25 dub 2008 09:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od matto »

Boxer
Mozno vam nesadli Utopie. Mal som mensie Mezzo Utopie a oproti napr AP Caldera mkII, alebo Dynaudio C5 (bedne ktore som mal v tej istej miestnosti a rovnakych silicoch) to bolo uvrieskane, ukricane na stredoch. Podobne ako popisujes niekedy az ako tranzistorak. A bolo to jak na 2x400W AB-cku, tak na 60W A-cku. Ako ste pocitovali priestor? U mna bolo zobrazenie priestoru najslabsie zo vsetkych repro co som mal. Mne proste zvuk Focalov nesedi. Snad nove Utopie uz hraju bezchybne - este som nepocul.

boxer

Re: Accuphase

Příspěvek od boxer »

Dragon

Copa to tam je za soubor škatulek bedýnek? Koukám Avalon Indra,Ascendant. (?)
A vepředu Eidalony?


Matto.

Jsem Focalista a zvuk Focalů mám rád.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host