ATC ..britský highend

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ATC ..britský highend

Příspěvek od kychtax » 24 říj 2017 20:48

No to je asi p.kalina. Aspon kdyz jsem u neho koukal na scm20, pak je nejaky jones z prahy prodaval na audiogonu. tak jsem si to spojil, al nevim jak to je.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 25 říj 2017 12:19

existuje na trhu na pohľad krajšie repro?

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 25 říj 2017 12:42

No to je otázka. Mám doma 50ky,ale jsou to ty co nemají ten "ponk" 😁 dole. Mě se líbí velice, ale spoustě lidí ne. Jsou tak jednoduché vzhledem, až jsou krásné. Prostě si myslím, že je i dobře, že tu bednu moc neřeší vzhledem, ale raději zvukem. Potom by to bylo o pořádnej ranec dražší. Stačí se podívat do ceníku na verzi "normal" a ty "super", kde je i nádherný vzhled, povrch atd. Ten nárůst ceny je brutální. Nevím, jestli a jak moc jsou upravený i střeva, a jak se to podepíše na zvuku. Ví to tady někdo? Docela by mě to zajímalo.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 25 říj 2017 14:07

Kychtax : Honzo, asi jsou u Kaliny , ale prodává je Březina ( tak mám i své ATC 35 ).

ATC mají kouzlo zvuku, který je hrozně návykový. Bohužel nebo bohudík, plné uzavřené ATC mají zvuk pro mé uši daleko lepší než ATC s otvorem.

Ale je to můj osobné názor, slyšel jsem 50ky.

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour » 25 říj 2017 14:18

ATC jsou pro me krasny, klasicky. Ale funguje to jen do rozumne velikosti, pak uz je to proste krabice.
Komplikovanejsi celni stena, pripadne velke zaobleni (rozhodne vetsi nez 10-15mm), muze byt lepsi. Kazda hrana je zdrojem difrakci. Takze ruzne Vividy, starsi Thiely, Rockporty atd jsou v tomhle technicky spravnejsi. Nejhorsi je ostra hrana, bez zkoseni ci zaobleni. Zalezi ale na vzdalenosti zdroje (repraku) od techto hran, ta urcuje, na jake frekvenci se difrakce odehraje. To znamena, ze hrana nemusi vadit, protoze difrakce nastane mimo prenasene pasmo daneho repraku, vetsinou vyskace. Slysitelnost difrakci ale ale vec jina.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 25 říj 2017 17:11

Hifi je primárně o pocitech:-) Jak něco nesedne do oka, může to hrát královsky a mám problém. Kupuje se očima...Pak teprve ušima:-)

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi » 25 říj 2017 19:55

Kocour píše:
25 říj 2017 14:18
ATC jsou pro me krasny, klasicky. Ale funguje to jen do rozumne velikosti, pak uz je to proste krabice.
Komplikovanejsi celni stena, pripadne velke zaobleni (rozhodne vetsi nez 10-15mm), muze byt lepsi. Kazda hrana je zdrojem difrakci. Takze ruzne Vividy, starsi Thiely, Rockporty atd jsou v tomhle technicky spravnejsi. Nejhorsi je ostra hrana, bez zkoseni ci zaobleni. Zalezi ale na vzdalenosti zdroje (repraku) od techto hran, ta urcuje, na jake frekvenci se difrakce odehraje. To znamena, ze hrana nemusi vadit, protoze difrakce nastane mimo prenasene pasmo daneho repraku, vetsinou vyskace. Slysitelnost difrakci ale ale vec jina.
Máš samozřejmě naprostou pravdu, ale... ;) Původně to bylo všechno koncipovaný jako profi-monitorovací bedny... Většina studiových instalací byla tudíž "in wall" , kde je rovná čelní stěna jaksi "žádoucí"...

Pěkné profi instalace ATC - např. tady : http://www.northwardacoustics.com/portfolio/

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 26 lis 2017 14:49

Připomínají trochu Srollovi nové bedny :)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 27 lis 2017 08:52

Ne, Šrollovy nové bedny připomínají ATC, jen je v nich přes podobný tvar osazení jako do regálovky...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 27 lis 2017 10:00

Hlavně mají měniče z obou stran, vpředu i vzadu jsou středobas a výškáč, což nevím, jestli je i u ATC. LŠ šlo primárně o specifickou směrovou charakteristiku.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 27 lis 2017 11:45

RedBaron píše:
27 lis 2017 08:52
Ne, Šrollovy nové bedny připomínají ATC, jen je v nich přes podobný tvar osazení jako do regálovky...
...což má v případě Luďka Šrolla svůj dobrý důvod s jasným opodstatněním.

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour » 27 lis 2017 13:11

A to opodstatneni je....?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 27 lis 2017 14:18

To se musíš zeptat jeho :-). Jen z toho, co jsem od něj viděl, slyšel nebo se bavil osobně mám jednoznačný dojem, že jeho konstrukce nejsou nahodilý pokusy...

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour » 27 lis 2017 15:39

Aha, ok, ono to vyznelo ze vis neco vic. Predstavu mam, jen me zajimalo, jestli nekdo nevi neco vic.

Odpovědět