ATC ..britský highend

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
zero
Kontaktovat uživatele:

Re: ATC ..britský highend

Příspěvek od zero » 27 lis 2017 15:50

... dadaft už "něco podobnýho" provozuje dávno ...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 27 lis 2017 16:07

Kocour:
Nene :-)-

zero:
To, co provozuje dadaft, je konstrukčně i použitím něco docela jiného. Bipólová reprosoustava od p. Šrolla má v podstatě všesměrovou charakteristiku. Hezká byla demonstrace na pražské výstavě, kdy zvuk zůstal i po natočení beden o 90° téměř beze změny (krom lehkého úbytku výšek - nesrovnatelně menšího než u konvenčních bedýnek).

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 27 lis 2017 18:24

Byl jsem také přítomen demonstraci Srollových beden na výstavě v Praze, zvuk na mně působil, jako by hrála hodně dobrá regálovka kolem 60ti tisíc a ne podlahový model v takové cenové relaci,jak sdělovala obsluha expozice.Zvuk byl hodně na světlejší straně, basy spíše naznačeny, věřím však, že takové podání zvuku oslovilo hodně lidí.Přiznám se, že takový zvuk by se mi líbil u latinskoamerických rytmů, nebo poslechu Al Di Meoly.Jak však říkám, regálovka za pětinu ceny mně ho poskytne také.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 27 lis 2017 18:41

přidám se k pítrsovi

Jde opravdu o všesměrové repro. Byl jsem u testování ve formátu ptačí budky u mě doma a bylo to neskutečné, co LŠ z té malé krabičky dostal (možná najdu ještě fotky). Rozhodně to dlouho zkoumal, testoval (u několika hifistů v různém prostředí) a modifikoval.

Primárně mu šlo o dosažení co největší věřnosti nahrávky s důrazem na čistotu, detail, prostor, ....

Následně tyto poznatky implementoval do podlahového řešení v prototypu Soundgarden 2, které jsme slyšeli na výstavě AVS 2017. Tam prototypy hrály opravdu velice zajímavě. Měniče na přední i zadní straně předvedly velice slušný výkon, plný detailů a s velkým prostorem. Místnost stála za houby a na objektivní hodnocení bych si tam netroufnul, počkám si na prezentaci u mě doma v lednu/únoru 2018.

Dle slov LŠ však prototypy doladil přestavbou korpusu, navýšení objemu, změna měničů (pár detailů ve vlákně SROLL) a doladil i další prvky (závěsy, měniče, antivibrační nožky atp).

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 28 lis 2017 07:57

Dasta:
Zřejmě došlo k nepochopení nebo neporozumění koncepci Soundgardenu 2 v kombinaci se špatnými podmínkami v poslechovce. Když pominu vlastnosti plynoucí z bipolární konstrukce, tak v ceně 60 tis. Kč nevím o žádných regálovkách s tak vyrovnaným horizontálním vyzařováním. Protože to je to, co je důvodem jejich přirozeného podání. Máš nějaké konkrétní příklady?
Podobnou transparentnost, přirozenost a reálnost zvuku, jaká jde ze sestavy Sroll, jsem zatím slyšel jen u sestavy Soulution + Vivid, která je ale cenově na mnohonásobku a zvukově byla dotaženější. Ale ten jedinečný charakter lehkosti a zároveň přítomnosti zvuku jsem zatím slyšel jen na těhle dvou sestavách.
Na těch výstavách je to ošidné. Pokud jsi třeba přišel z pompézní prezentace domácího kina, či jiné expozice se zvukem na steriodech, věřím, že zvuk Srolla nezaujal. Ale pro mě je jejich jemnost, transparentnost, živost a přirozenost opravdu TOP z toho, co jsem slyšel.
Ale vezmi ty 60tisícové regály k panu Srollovi, proměřte je a uvidíte. Ono líbivost zvuku a přirozenost zvuku jsou dvě zcela odlišné kategorie.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 28 lis 2017 19:36

Pitrs,
V žádném případě netvrdím, že Soundgarden2 je špatně hrající bedna.Jen jsem napsal, že má světlejší charakter a basy,že jsou naznačeny. Na tom trvám, basů je objemově méně.Kdyby byly více zastoupeny, dalo by se hovořit o přirozeně hrající bedně transparentního charakteru.
Proto jsem také psal, že mně reprodukce připomíná zvuk velmi dobré regálovky.Když bych měl porovnat Soundgarden2 z nějakým stojanovým modelem, napadá mně například Revox, který byl osazen na výškách Ring Radiatorem a středobasem Seas řady Exell. Prodával je kolem roku 2002
Hifi Store. Ještě jsem chtěl podotknout, že Ring Radiátor byl od Scanspeaku.Pravda je to, že nestály 60t., ale skoro100t. To ale vzhledem k ceně co měla stát Soundgarden2, není až tak podstatné, že?
Mimo jiné si myslím, že na podobných prezentacích, by se neměla pouštět hudba z notebooku.Když jsem měl výhrady ke zvuku na prezentaci Soundgarden2, bylo mně sděleno obsluhou, že ani neví, jaký původ mají nagrabované skladby na předváděcím setu.Sacd, CD,nebo gramofon, by určitě byly důstojnější, než tablet.Nemůžu si pomoct, ale z tabletu mně to připadá méně transparentní a na basové složce chudší.

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej » 28 lis 2017 21:13

klasický český guláš ;)

pořídil jsem sobě starý integráč ATC SIA2-150 - starý černý model ..
silně laděný do áčka .. super analytický neutrální zvuk ..vřele doporučuju
není to pro ty co musí mít zesák co vypadá draze ..stačí že hraje draze ;)
chápu že to přirovnání bude iritovat ..ale je to tak ..

https://positive-feedback.com/Issue16/atcsia150.htm

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od WaVe_99 » 28 lis 2017 21:36

Dasta - "Nemůžu si pomoct, ale z tabletu mně to připadá méně transparentní a na basové složce chudší." Co si nejdrive zjistit, z ceho se hralo? :-) Z tabletu to nebylo. Tablet slouzi k ovladani streameru, v tomto pripade Intel NUC s upravenou verzi Gentoo a MPD. BTW, ja jsem tam basy slysel, samozrejme, vzhledem k velikosti menicu podane jinak, nez u me doma na 36cm JBL :-) Ale rict tomuhle zvuku, ze je to zvuk regalovky za 60t, to fakt ne... Jen muj nazor :-)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 28 lis 2017 22:16

Wave 99,
Nemám nic proti Soundgarden2, na té výstavě jsem ten zvuk tak vnímal, každý přece může mít i jiný názor, než se všeobecně vnímá, však jsem v příspěvku poznamenal, že zvuk Soundgarden2 bude mít hodně příznivců.
Fórum je přece od toho, abychom si zde ve vší slušnosti vyměnili své názory i zkušenosti.
Omlouvám se, že jsem reprodukci nerotujících formátů označil jako hraní z tabletu.
Přeji mnoho krásné hudby.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od WaVe_99 » 29 lis 2017 02:20

Ahoj, jasne, kazdej to slysime jinak :-) BTW, ja jsem z domova zvyklej na zvuk velkejch ctyrpasem, chapu, co jsi mel na mysli. Nicmene, v horni casti spektra nemaj ty moje stary JBL oproti S2 nejmensi narok, coz jsem bohuzel slysel hned, jak jsem do toho krcalku na vystave vlezl :-) Rad si udelam vylet do Jicina, az je bude mit Casea k dispozici.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder » 15 pro 2017 14:01

Ty jo, jsou to sice dědečci, chtělo by to je rozebrat a řádně oživit, ale pokud by byly OK, tak super kauf a vyřešíno. Slyšel tyhle starý aktivy někdo na vlastní uši?

EDIT: prodejce píše, že při zapnutí šumí...

blesk666
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blesk666 » 18 pro 2017 22:02

neviem no ja mam doma lacne aktivne serble od Behringer ktore funguju od roku 2002 a nevnimam na nich ziadne priznaky starnutia. Navyse ich skladal Cinan

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 10 led 2018 06:34

Kdybych hledal repro, určitě bych teď bláznil, když toto vidím :
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... tc/scm-40/

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 18 led 2018 10:11